Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

haiku


danaide

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




hmm..dziekuje za komentarz chociaz musze przyznac ze jakos mi nie za bardzo pomógl:) czy mogl bys konkretniej? mam popracowac nad innym tematem?,nad tym samym lecz w innej formie czy tez mam sobie dac swiety spokój z tym haiku? A moze to moja "kaleka"pisownia sprawia ze jest niezrozumialy..z góry za nia przepraszam ale jak juz kiedys wspominalam nie pisze z polski i mam problem z osiagnieciem polskiego alfabetu.

pozdrawiam goraco..i czekam na scislejsze uwagi:) (danaide)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




hmm..dziekuje za komentarz chociaz musze przyznac ze jakos mi nie za bardzo pomógl:) czy mogl bys konkretniej? mam popracowac nad innym tematem?,nad tym samym lecz w innej formie czy tez mam sobie dac swiety spokój z tym haiku? A moze to moja "kaleka"pisownia sprawia ze jest niezrozumialy..z góry za nia przepraszam ale jak juz kiedys wspominalam nie pisze z polski i mam problem z osiagnieciem polskiego alfabetu.

pozdrawiam goraco..i czekam na scislejsze uwagi:) (danaide)

To rzeczywiście problem...

Twój utwór może wydawać się zbyt dosłowny i nie rozumiem w nim kilku elementów.
"Ugniata chmury" - ? Przyznam, że nie potrafię sobie wyobrazić ugniatania chmur przez jaskółkę a mam bujną wyobraźnię.
"Przeszywa mgłę" - jakoś nigdy nie rzuciły mi się w oczy jaskółki latające we mgle - chyba że słówko "mgła" użyte jest jako synonim... ale znowu ciśnie się pytanie - synonim czego? Chmury?
"W locie jaskółka" - trudno wyobrazić sobie jaskółkę przeszywającą powietrze w pozycji statycznej (w czasie której np. karmi pisklęta) - oczywiste jest, że robi to w locie...

Na początek to tyle...
Mam nadzieję, że nie zniechęciłem... :)

Piotr M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...