Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

nie umiem wypowiedzieć jasno myśli
która jest przy mnie
może nie ma takiego języka
albo jest tajemny
tylko dla wybranych

są drzwi i klucz
zdawało mi się
że byłam już w tym pokoju
kiedyś
jeszcze wibruje w powietrzu
wielka energia tej miłości

krzesła stół rozsypane kości
nie policzę
po co?
przegrana

a jednak wibruje jeszcze
wokół lampy
w okna uderza kroplą deszczu
łzą ostatnią?
daj Boże!

okna otworzę
niech popłynie w dal
zabierze ze sobą
wspomnienia
i żal

Edytowane przez Stary_Kredens (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@Stary_Kredens
"że byłam już w tym pokoju/ kiedyś/ jeszcze wibruje w powietrzu/ wielka energia tej miłości"
to jest dobre, świetnie oddaje uczucie zawodu z powodu przegranej. A potem to pogodzenie się z rzeczywistością. i lęk przed kolejną raną. takie rzeczy się zdarzają tak, jak napisałaś

Opublikowano

@Stary_Kredens

Jakże lirycznie... Stary Kredensie

W sobie właściwej reakcji:

umiem wypowiedzieć jasno myśli
wzbierające we mnie
jest taki język - czysta mowa
jawny i przyjemny
- nie tylko dla wybranych

otwiera serca bez klucza
jakże serdeczne
bywam w nich duchem pokoju
dziś
jeszcze wibruje w powietrzu
wielka energia tej miłości

krzesła stół rozsypane kości

liczę
bo to wszak
wielka wygrana

wiruje jeszcze
wokół lampy

niczym ćma porusza
do łez szczęścia
daj Boże!

okna otworzę
niech popłynie w dal
zabierze ze sobą
wspomnienia
i żal



Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @m1234wiedzialem, że nie zrozumiesz, szkoda mojego czasu. Dziękuję za niezrozumienie i pozdrawiam fana.   PS Żarcik etymologiczny od AI       Etymologia słowa "fun" nie jest w pełni jasna, ale prawdopodobnie wywodzi się ze średnioangielskiego, gdzie mogło oznaczać "oszukiwanie" lub "żart" (od XVI wieku). Z czasem znaczenie ewoluowało w kierunku "przyjemności" i "rozrywki", które są obecnie głównymi znaczeniami tego słowa.  Początkowe znaczenie: W XVI wieku angielskie słowo "fun" oznaczało "oszukiwanie" lub "żart". Ewolucja znaczenia: W XVIII wieku jego znaczenie ewoluowało w kierunku "przyjemności" i "rozrywki". Inne teorie: Istnieją spekulacje, że słowo "fun" mogło pochodzić od średnioangielskich słów "fonne" (głupiec) i "fonnen" (jeden oszukuje drugiego). 
    • Po drugiej stronie Cienie upadają    Tak jak my  I nasze łzy    Bo w oceanie nieskończoności  Wciąż topimy się    A potem wracamy  Bez śladu obrażeń    I patrzymy w niebo  Wszyscy pochodzimy z gwiazd 
    • na listopad nie liczę a chciałbym się przeliczyć tym razem
    • Dziś dzień Wszystkich Świętych: Na płótnach ponurych I tych uśmiechniętych, Ale wspomnij zmarłych, Nie tych, co tu karły, – Co drzwi nieb otwarli! Choć w spisach nie ma, Bo jakieś problema... – Na dziś modlitw temat!?   Ilustrował „Grok” (pod moje dyktando) „Nierozpoznany święty”.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      No dobrze, wyobrażam sobie, i - owszem, widzę to - ale  to ułuda, bo zastawiłeś pułapkę! Bo wiesz, że tym "nasze małe rozterki" rozciągnąłeś, rozpostarłeś wręcz przestrzeń płaską jak step, wyjałowioną, uśrednioną do granic możliwości... A te "rozterki", to przecież szerokie pasma gór, himalajów nawet! tych miriadów indywidualnych znaczeń, wcale nie nieistotnych, czy drobnych :) Toż w tym jest istota, że każdy patrzy własnymi oczami, każdy z osobna sięga w głąb i decyduje o skali przeżyć... Zatem nie ma "jednej taśmy", a każda taśma z osobna ma swój przebieg i swoją dramaturgię. Kręcę swój film i nawet, jeżeli świat staje na głowie, to raz to jest śmieszne, a raz nie, ale to ja o tym decyduję :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...