Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

komunikacja II


Grażyna_Kudła

Rekomendowane odpowiedzi

Grażyno, wybacz mi, ale wierszyk przypomniał mi dwa stare dowcipy :)

- lubię to. na zewnątrz zimne i kruche, a w środku ciepłe i mięsiste - powiedział niedźwiedź wgryzając się w iglo

i drugi

dwa byki obserwują kościstą jałówkę, która właśnie weszła na pastwisko. nagle jeden do drugiego mówi:
- pałka, zapałka, dwa kije, kto się nie schowa, ten kryje.

:)
nie gniewaj się, ale tak jakoś samo mi to wyszło :)
pozdrawiam i do poczytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Pierwszego nie słyszałam, drugi w trochę innej wersji, ale i tak mnie uśmiechnęły :)))

Mój pierwszy dowcip, nawiązuje do poglądu, że istnieje "podwójna prawda": jedna faktyczna lub tzw. "twarda prawda", którą można osiągnąć przy pomocy nauki i filozofii, a także "religijna prawda", osiągana poprzez religię.
Drugi, wpasowany w dziecięcą wylicznkę, o poszukiwaniu prawdy, lub też jej ukrywaniu (uważam, że jest to jedyna wyliczanka służąca zabawie, która zawiera przekaz, nie jakaś tam rymowanka paplanka)
Ale jeśli samo tak Ci wyszło, to zapytam, czy spróbowałeś chociaż zapalić zapałkę, żeby poszukać :)
Bo w tekście jest klucz i furtka zinfantylizowana, mniemam, że przez to jasna i otwarta.

Dziękuję za zajrzenie, pozdrawiam
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc, moja zapałka ukazała zgoła inny obraz - myślałem, że to o kobiecie :))). serio :). ale prawda, to bardzo blisko, obie są nieodgadnione i nie do ogarnięcia :).
co do tego co w komentarzu.
ad 1. moim zdaniem prawda jest jedna, a wymienione przez ciebie drogi jedynie do niej prowadzą z różnych stron, jednak często się wzajemnie przenikając.
ad 2. ciągle nie rozumiem, ale teraz tak myślę, że w kontekście tego o czym piszesz, można tę wyliczankę zinterpretować tak: kto nie poddaje się wychowaniu (kto się nie chowa), ten jest ślepy na prawdę (kryje - czyli nie widzi tego co się dzieje), ale zaiste, bez Twojej podpowiedzi w życiu do tego bym nie doszedł.
pozdrawiam serdecznie i do poczytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...