Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

kiedy piszemy


Grzegorz_niewiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem ciekawy kiedy macie ochotę pisać? czy ma dla was znaczenie pogoda? samopoczucie? pora dnia? i na czym? kartka i długopis ewentualnie notes zeszyt?

sam najczęściej piszę kiedy kładę się spać wchodzę cały pod kołdrę i wyjmuję telefon tak o telefon :p
wybieram opcje kalendarz i robię notatkę i tak dzień w dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę być całkowicie odstresowany, żeby pisać. Najlepiej, kiedy w pokoju panuje półmrok, gra muzyka odpowiednia dla klimatu planowanego/tworzonego utworu, jest późna godzina, nikt nie przeszkadza.
Kartka papieru, notatnik, długopis, a jeśli na komputerze, to koniecznie WordPad albo Notatnik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład: "utwór" "Z życia twórcy" ma nieregularną formę, jest lekki i zabawny; żeby osiągnąć efekt, słuchałem progresywnego rocka spod znaku Porcupine Tree ("Moonloop"!) o nieregularnym rytmie i kojącej atmosferze.
http://www.youtube.com/watch?v=hkBCa4-9h3Q
Czasami konkretna fraza z piosenki daje początek nowemu tekstowi ("Ulica cudów" a "Santa Fe" Jona Bon Jovi - porównaj sobie drugie części drugich zwrotek, to jest dokładnie ten sam rytm, a i myśl podobna).
http://www.youtube.com/watch?v=MQ56h4ql8Dk
Różnie to bywa, czasem pomysły przychodzą od czapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie nie ma reguły. Piszę i głodna i pijana i zła, głównie na kartce, czasem w głowie, zwykle sama ale i przy kimś, bywa że pomysł atakuje z nienacka a bywa, że znajduję go po dłuższym poszukiwaniu.
Jedynie zauważyłam, że zdecydowanie wolę kartkę od komputera. Często piszę na paragonach z carrefoura, te z biedronki się nie nadają bo tylna strona jest zadrukowana :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...