Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Ja, żmija


TakaJedna

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli próbę naprawy kawałka świata nazywa się teraz pychą, to chyba dobrze, że pycha się wylewa. Rozumując tymi kategoriami nie wolno nikogo nakłaniać ani przekonywać np. do rzucenia palenia, brania leków podtrzymujących życie czy nawet do zaniechania morderstwa, ponieważ to byłaby próba zmieniania człowieka wbrew jego woli. Przecież jeżeli ktoś ma mordercze lub autodestrukcyjne skłonności, to nie wolno go zmieniać ani nawet starać się powstrzymywać, gdyż będzie to objaw pychy. Nie wolno nic narzucać. Instytucja Państwa to dopiero grzeszy pychą- zamyka ludzi w więzieniach wbrew ich woli zamiast pozwolić im normalnie kraść i zabijać. Co do drugiej uwagi, to poszerzacz raczej kojarzy się z poszerzaniem spodni lub drzwi w przypadku nadmiernej tuszy, a nie o to mi chodziło. :-) Dziękuję wszystkim za zapoznanie się z tekstem i komentarze. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam wstrzyknąć ci
truciznę zdrowego rozsądku

zatruć toksyną
logicznego myślenia

wprowadzić do krwiobiegu
rozszerzacz horyzontów

skazić mózg rozumem

jednak

nie warto
szkoda jadu
lepiej zostawić do obrony



Małe literki, bez przecinka oraz zaimka 'go'. ;)
PS mądra żmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej. Autorka mówi, że oprzytomniała i nie będzie się łudzić, że może zmienić faceta. Szkoda sił i wysiłku - i tak się nie uda. Nikt nie mówi, że faceci to idioci. Po prostu w niektórych nie warto jest inwestować. Niestety niektóre dziewczyny wierzą (ślepo), że ich chłopak to jest ten najcudowniejszy na świecie, a że ma jakieś tam wady... sprostuje się po ślubie. Takie myślenie jest bardzo złudne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...