Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

SERDECZNE ZAPROSZENIE NA ZGROMADZENIE


Rihtik Stempelek

Rekomendowane odpowiedzi

Mroczna zawiła - wiedzie na zagładę,
wielu nią idzie bezwiednie, świadomie
- potykają się lub wpadaja w madę
poglądów sprzecznych, nie wierząc cnej gnomie...

Powiada ona, że wąska jest droga
i ciasna brama na tej drodze życia
- jedna jedyna - wiedzie wprost do Boga
Chrystus ją przetarł - Wzór prawego życia.

Posłuszny Słowu strzegł serca swojego,
podążał prosto ku sprawiedliwości
- najbardziej kochał Ojca niebieskiego
i czynił wszystko ze szczerej miłości...

Uczył, że serca obfitość wywoła
na wargi słowa, świadczące o wnętrzu
- daremnie przeczyć jest tej gnomie - zgoła
świadczyłoby to niedobrze o sercu.

Stan serca (twego) zatem najważniejszy,
więc zadbać trzeba aby biło zdrowo...
- kongres posłuży temu. Bądź mądrzejszy...
Sprawi to program - objaśniając Słowo!


http://www.jw-media.org/gbl/20120518.htm
http://pl.swiadkowiejehowy.wikia.com/wiki/Strze%C5%BC_swego_serca!
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,12043702,10_tys__swiadkow_Jehowy_zebralo_sie_na_targach__ZDJECIA_.html
http://www.wklobucku.pl/kategoria/1078,pod-haslem-strzez-swego-serca-odbedzie-sie-kongres-swiadkow-jehowy
http://www.lepszypoznan.pl/2012/06/25/strzez-swego-serca-swiadkowie-jehowy-zapraszaja.html
http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/nie-przegap/4774-wiadkowie-jehowy-zapraszaj-na-kongres-pod-hasem-strze-swego-serca.html
http://sj-na-swiecie.blogspot.com/2012/05/swiadkowie-jehowy-rozpoczynaja-serie.html

[color=green]Zarówno powyższy zestrój swego rodzaju zaproszenia jak i program zgromadzenia którego on dotyczy uwzględnia stosownie poniższą natchnioną wypowiedź:


"Droga niegodziwych jest jak mrok; nie wiedzą, o co się potykają. Synu mój, zważaj na me słowa. Nakłoń swego ucha ku mym wypowiedziom. Niechaj nie odstępują od twoich oczu. Zachowuj je w swoim sercu. Są bowiem życiem dla tych, którzy je znajdują, i zdrowiem dla całego ich ciała. Bardziej niż wszystkiego innego, czego należy pilnować, strzeż swego serca, bo z niego pochodzą źródła życia. Odrzuć od siebie przewrotność mowy i oddal od siebie przebiegłość warg. Oczy twoje mają patrzeć wprost; tak, twe promienne oczy mają patrzeć prosto przed ciebie. Wygładź ścieżkę twej stopy i niech będą utwierdzone wszystkie twe drogi. Nie skłaniaj się na prawo ani na lewo. Cofnij swą stopę od tego, co złe. - Przypowieści 4, 19-27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Szanowny Andrzeju... nie imputuj i nie kręć (nomen omen!?), gdyż serwis www.poezja.org nie jest czymś takim, tak samo jak ja...

Oczywiście okoliczność ta nie stoi mi na przeszkodzie, abym od siebie zapraszał na zgromadzenia - także ciebie, a to tym bardziej, że tresci na nim przedstawiane mogłbyby korzystnie wpłynąć na ciebie...

http://rzeszow360.pl/index.php?news=28681559
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/1461025,swiadkowie-jehowy-organizuja-w-warszawie-kongres-bedzie,id,t.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badacze Pisma Świętego (z którego, o ile się orientuję, pochodzą Świadkowie Jehowy) w czasie II wojny byli najbardziej niezłomnymi w swych przekonaniach. Trafiali do obozów koncentracyjnych, gdzie jako jedni z nielicznych ugrupowań nie poddawali się władzy, nie przyjmowali żadnych funkcji itp... To jest godne podziwu. Aczkolwiek mam wrażenie, że jak jest jeden Bóg, to po co go dzielić na setki tysięcy części, grup, zborów, sekt itp..., w której każdy typ uważa, że jego racja jest najbliższa prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Odpowiada prawdzie ta część twojej wypowiedzi, M. Krzywak, którą wyróżniłem na niebiesko, natomast ta część którą wyróżnia czerwone wytłuszczenie mija się z nią... W tej części dokonałeś (być może niepostrzeżenie dla innych) założenia, że to świadkowie dokonali podziałów tzw. chrześcijaństwa... Insynuacją byłoby też twierdzenie, że w każdym zborze Organizacji Świadków Jehowy Bóg jest inny i inne wierzenia. Jakkolwiek rozumować twoją wypowiedź, to i tym razem przykro mi... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Odpowiada prawdzie ta część twojej wypowiedzi, M. Krzywak, którą wyróżniłem na niebiesko, natomast ta część którą wyróżnia czerwone wytłuszczenie mija się z nią... W tej części dokonałeś (być może niepostrzeżenie dla innych) założenia, że to świadkowie dokonali podziałów tzw. chrześcijaństwa... Insynuacją byłoby też twierdzenie, że w każdym zborze Organizacji Świadków Jehowy Bóg jest inny i inne wierzenia. Jakkolwiek rozumować twoją wypowiedź, to i tym razem przykro mi... :(



No zaraz, zaraz, to skoro Wy, jako Świadkowie Jehowy nie dokonujecie podziałów, to dlaczego przekonujecie innych do swoich racji? I skąd macie pewność, że to akurat Wy macie racje? I gdzie napisałem o podziale chrześcijaństwa? I gdzie pisałem o zborach i podziałach w nich? To jest przekręcanie mojej wypowiedzi. Napisałem wyraźnie, że Bóg jest jeden (Wy zresztą też tak uważacie), ale wokół niego jest tysiąc mędrków, którzy chcą go na wyłączność. A po co? Nie lepiej dla prostaczków oprzeć się na zwykłej miłości do bliźniego swego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Odpowiada prawdzie ta część twojej wypowiedzi, M. Krzywak, którą wyróżniłem na niebiesko, natomast ta część którą wyróżnia czerwone wytłuszczenie mija się z nią... W tej części dokonałeś (być może niepostrzeżenie dla innych) założenia, że to świadkowie dokonali podziałów tzw. chrześcijaństwa... Insynuacją byłoby też twierdzenie, że w każdym zborze Organizacji Świadków Jehowy Bóg jest inny i inne wierzenia. Jakkolwiek rozumować twoją wypowiedź, to i tym razem przykro mi... :(



No zaraz, zaraz, to skoro Wy, jako Świadkowie Jehowy nie dokonujecie podziałów, to dlaczego przekonujecie innych do swoich racji? I skąd macie pewność, że to akurat Wy macie racje? I gdzie napisałem o podziale chrześcijaństwa? I gdzie pisałem o zborach i podziałach w nich? To jest przekręcanie mojej wypowiedzi. Napisałem wyraźnie, że Bóg jest jeden (Wy zresztą też tak uważacie), ale wokół niego jest tysiąc mędrków, którzy chcą go na wyłączność. A po co? Nie lepiej dla prostaczków oprzeć się na zwykłej miłości do bliźniego swego?

[color=green]"skoro Wy, jako Świadkowie Jehowy nie dokonujecie podziałów, to dlaczego przekonujecie innych do swoich racji?" - odnosząc się to tak pokrętnej logiki JEDYNIE zauważam:

- nie dokonujemy podziałów - wręcz przeciwnie, stanowimy zjednoczoną organizację zrzeszającą chwalców Boga o imieniu pisanym tetragramem JHWH, żyjących i działających w jedności ze sobą w ok. 336 krajach świata - nawet z wikipedii to wiadomo: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadkowie_Jehowy - Warto zapoznać się też z zapisami dostępnymi w zakładce "Dyskusja"

- nie przekonujemy w znaczeniu nawracania, co wiadomo z licznych publikacji dostępnych pod adresem: http://www.jw.org/index.html?option=QBJrYBNQF oraz: http://www.watchtower.org/p/ a także: http://www.jw-media.org/ jak równiez z moich zestrojów i wypowiedzi dostępnych w serwisie www.poezja.org - poza tym zapoznając się z zapisami dostępnymi pod podanymi przeze mnie linkami też o tym dowiedzieć się można, najlepiej jednak osobiściwe... co prawdopodobnie sposobność taka niebawem znów nastąpi[/color]

[color=blue]"I skąd macie pewność, że to akurat Wy macie racje? - znowu imputacja i atakowanie własnego twierdzenia. Po prostu głupota. Życzliwie radzę rozważać Słowo Boże - może byłoby dobrze zacząć od słów: "Jak długo wy, niedoświadczeni, będziecie miłować brak doświadczenia, a wy, szydercy, jak długo będziecie pragnąć dla siebie tego, co jest jawnym szyderstwem, a wy, nierozumni, jak długo będziecie nienawidzić poznania?" - Przysłów 1, 22[/color]

"I gdzie napisałem o podziale chrześcijaństwa?" - użyłem podkreślenia w powyżej dokonanym, ponownym zacytowaniu.

"I gdzie pisałem o zborach i podziałach w nich? To jest przekręcanie mojej wypowiedzi." - A gdzie ja coś takiego pisałem? Moja wypowiedź brzmiała: Insynuacją [color=red][u]byłoby[/u][/color] też twierdzenie, że w każdym zborze Organizacji Świadków Jehowy Bóg jest inny i inne wierzenia. A zatem... - "Jaki koń jest? Każdy widzi.".

[color=red]"Napisałem wyraźnie, że Bóg jest jeden (Wy zresztą też tak uważacie), ale wokół niego jest tysiąc mędrków, którzy chcą go na wyłączność. A po co? Nie lepiej dla prostaczków oprzeć się na zwykłej miłości do bliźniego swego?"[/color] - znowu bezczelna imputacja. Kazdy kto czyta publikacje biblijne wydawane i udostępniane przez Świadków na całej ZIemi, wie w co wierzą i jak wierzą Świadkowie Jehowy. Staram się analogicznie redagować moje zestroje i inne wypowiedzi. Stanowczo czegoś takiego tam nie ma !!!

Proszę więcej nie pozwalać sobie wobec mnie na coś takiego - a to na podstawie art. 24. Kodeksu Cywilnego. Jesli nie zmieni Pan nastawienia do mnie, to BARDZO PROSZĘ nie komentowac moich utworów i innych wypowiedzi.

Życzę pięknego życia i adekwatnych do niego wypowiedzi... - Absolutnie nie oznacz to, jakobym znał Pańskie życie i dlatego tylko takie życzenie składał - robię to z miłości do Pana (agape), samemu życząc tego sobie i starając się nie tylko żyć pięknie, przede wszystkim w ocenie mojego Boga...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rihtik Stempelek - szanowny panie, obawiam się, że moje zdanie o panu i pańskiej działalności nie zostanie zmienione, co więcej - pan przekręca moje zdania, czym dopuszcza się oszustwa, czyli przestępstwa. I proszę więcej nie traktować tak mojej osoby ( na podstawie art. 24. Kodeksu Cywilnego.)
tutaj cytat:
"znowu imputacja i atakowanie własnego twierdzenia. Po prostu głupota."
Kolego, głupota to jest to, co ty wypisujesz.


"Życzliwie radzę rozważać Słowo Boże" - ????

Co więcej, jako wolny obywatel wolnego kraju nie życzę sobie straszenia mnie, wmawiania mi jakiś podejrzanych taksometrów, i uczenia, kim jest Bóg, bo anonimowy Rihtik Stempelek nie ma do tego prawa. Jak tego gościu nie uszanujesz, to jak Bóg mi miły, wylecisz stąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



?!?

Głupotą jest imputowanie komuś czegoś i potem atakowanie tego, podobnie jak nie czytanie ze zrozumieniem i atakowanie swoich własnych interpretacji tego, czego nie wyraziłem. Każdy sąd to przyzna. Tak oceniam czynność - nie osobę! Jesteś moim bliźnim, ktorego stosownie miłuję, m.in. pisząc i ten komentarz. W moim odniesieniu nie ma nic niestosownego, co nie byłoby podyktowane takim jak należy napiętnowaniem tego, co godzi nie tylko w moje dobra osobiste. Wzywam do zaprzestania ich naruszania, po prostu poprzez spełnienie moich próśb. Wyśmienicie służy temu na tym forum opcja "ignoruj". Bardzo proszę o jej użycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Stempelek, że się zwrócę bezpośrednio: nie wystarcza wam łażenie od drzwi do drzwi z propozycją nawracania? To jest poezja.org nie religia.org.
Poza pytaniem raczej retorycznym do imć Stempelka chcę zapytać Admina co to kurcze jest?? Za chwile wejdą tu Muzułmanie, Buddyści i oczywiście księżulkowie nawracać i zrobi się kołomyja. To może jeszcze poproście Toma Cruise'a o wyklad ze scjentologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



?!?

Proszę nieantagonizować.

Dobitnie przeczy Pani/Pana (http://www.poezja.org/poeci/95212/Leola) wypowiedzi, meritum moich utworów (http://www.poezja.org/wiersz,71,136356.html) i komentarzy...

Proszę zapoznać sie z zasadami obowiązującymi w tym serwisie i nimi się kierować, podobnie jak staram się to czynić ja. [u]Trollenie[/u] jest... - http://www.poezja.org/wiersz,71,136375.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Stempelek:) Nazywanie kobiety trollem jest bardzo nieeleganckie i świadczące o braku dżentelmeńskich nawyków. Konto na portalu założyłam niedawno i swoje wiersze umieszczę tu wówczas gdy poczuję taką potrzebę. Obecnie oddaję się przyjemności czytania utworów innych poetów. Zapraszać na zgromadzenia Świadków Jehowy może Pan na swoim blogu czy stronie internetowej lub innym miejscu przeznaczonym do tego. Swoją nachalnością w kwestii wyznawanej przez Pana wiary skutecznie zniechęcił mnie Pan do przeczytania swoich wierszy. Życzę miłych snów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Szanowna Jolanto S. - wiem, że potrafisz wyczytać jakie emocje i uczucia były w Tym, który ongiś wyrzekł wyróżnione przeze mnie słowa, które przytaczam wraz z ich kontekstem pomocnym w ich rozumieniu, umyślnie nie wdając sie w ich komentowanie, a jedynie akcentując sposród nich te, które pomagają zrozumieć kto i dlaczego wywołuje również w obecnej dobie spory z osobami, które starają się być uczniami Pańskimi:

"Co do każdego więc, kto przyzna się przed ludźmi do jedności ze mną, ja też przyznam się do jedności z nim - przed moim Ojcem, który jest w niebiosach; ale kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego ja też na pewno się zaprę przed moim Ojcem, który jest w niebiosach. Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój; [u]nie przyszedłem przynieść pokoju, tylko miecz. Przyszedłem bowiem spowodować rozdźwięk[/u] między mężczyzną a jego ojcem, i córką a jej matką, i młodą małżonką a jej teściową. Doprawdy, nieprzyjaciółmi będą człowiekowi jego domownicy. Kto bardziej kocha ojca lub matkę niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto bardziej kocha syna lub córkę niż mnie, nie jest mnie godzien. I kto nie przyjmuje swego pala męki i nie idzie za mną, nie jest mnie godzien. Kto by znalazł swą duszę, ten ją straci, a kto by stracił swą duszę ze względu na mnie, ten ją znajdzie. Kto przyjmuje was, ten przyjmuje także mnie, a kto przyjmuje mnie, ten przyjmuje także tego, który mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, ponieważ jest on prorokiem, ten otrzyma nagrodę proroka, a kto przyjmuje prawego, ponieważ jest on człowiekiem prawym, ten otrzyma nagrodę prawego. A kto by dał do picia jednemu z tych małych choćby tylko [color=blue]kubek zimnej wody[/color], ponieważ jest on uczniem, zaprawdę wam mówię, na pewno nie straci swej nagrody". - Ew. wg Mateusza 10, 32-42

Dla mnie wręcz oczywiste jest, że m.in. jeden z pierwszych uczniów Pańskich, Szczepan, w zupełności pojmował te wypowiedzi Pańskie i do nich się stosował. Co z tego wynikło, można poznać czytając fragment Dziejów Apostolskich 6, 9 - 8, 3, również umyślnie nie komentując niczego, a jedynie wyróżniając w cytowanym poniżej fragmentach to, co niejako naprowadza na odpowiedzi związane z pytaniami: Kto i dlaczego wszczyna dziś spory, także na tym forum z tymi wszystkimi, których postrzegają jako ludzi obstających przy naukach Pańskich:

"Szczepan zaś, pełen łaski oraz mocy, dokonywał wielkich cudów proroczych i znaków wśród ludu. Lecz powstali [u]pewni ludzie[/u] z tak zwanej Synagogi Wyzwoleńców i spośród Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków oraz z Cylicji i Azji, aby toczyć [u]spór[/u] ze Szczepanem, nie mogli jednak sprostać mądrości i duchowi, z którym mówił. Wtedy [u]potajemnie skłonili pewnych mężów[/u], żeby powiedzieli: "Usłyszeliśmy, jak wypowiadał bluźniercze słowa przeciw Mojżeszowi i Bogu". I [u]podburzyli[/u] lud, jak również starszych oraz uczonych w piśmie, i [u]nagle go naszedłszy[/u], wzięli przemocą i zaprowadzili przed Sanhedryn. I [u]postawili fałszywych świadków[/u], którzy powiedzieli: "Ten człowiek nie przestaje mówić różnych rzeczy przeciw temu świętemu miejscu i przeciw Prawu. Na przykład usłyszeliśmy, jak mówił, że ów Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i zmieni zwyczaje przekazane nam przez Mojżesza". A gdy wszyscy siedzący w Sanhedrynie wpatrzyli się w niego, ujrzeli, że jego oblicze było jak oblicze anioła. Arcykapłan zaś rzekł: "Czy tak się rzeczy mają?" A on powiedział: "Mężowie, bracia i ojcowie, słuchajcie. (...) Ludzie zawzięci, mający nieobrzezane serca i uszy, wy się zawsze sprzeciwiacie duchowi świętemu; jak czynili wasi praojcowie, tak i wy czynicie. Któregoż z proroków nie prześladowali wasi praojcowie? Zabili tych, co zapowiadali przyjście Prawego, którego wy teraz staliście się zdrajcami i mordercami, wy, którzyście otrzymali Prawo przekazane przez aniołów, ale go nie przestrzegaliście.Słysząc to wszystko, poczuli [u]się[/u] zranieni w serce i zaczęli zgrzytać na niego zębami. On zaś, będąc pełen ducha świętego, wpatrzył się w niebo i ujrzał chwałę Bożą oraz Jezusa stojącego po prawicy Boga, i rzekł: "Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Boga". Wtedy krzyknęli na cały głos i [u]zatkali sobie uszy[/u] rękami, i jednomyślnie rzucili się na niego. A wypchnąwszy go poza miasto, zaczęli go kamienować. Świadkowie zaś złożyli swoje szaty wierzchnie u stóp młodego mężczyzny zwanego Saulem. I kamienowali Szczepana, a on błagał i mówił: "Panie Jezusie, przyjmij ducha mego". Potem, upadłszy na kolana, zawołał silnym głosem: "Jehowo, nie policz im tego grzechu". Kiedy to powiedział, zapadł w sen śmierci. Saul zaś pochwalał zamordowanie go. Owego dnia rozpoczęło się wielkie prześladowanie zboru w Jerozolimie; wszyscy oprócz apostołów rozproszyli się po różnych rejonach Judei i Samarii. A bogobojni mężczyźni ponieśli Szczepana, by go pogrzebać, i wszczęli nad nim wielki lament. Tymczasem Saul zaczął się pastwić nad zborem. Wdzierał się do jednego domu po drugim, wywlekał zarówno mężczyzn, jak i kobiety i przekazywał ich do więzienia."

Jak więc czytać, to w ówczesnym świecie ucznowie Pańscy posłuszni Mu składali świadectwo, na które NIEKTÓRZY reagowali... podobnie jak dziś m.in. M. Krzywak... Jesli czytasz nie tylko [u]moje[/u] zestroje (http://www.poezja.org/wiersz,60,135991.html), ale także komentarze, to wiesz, że ja nie wszczynam sporów... Zaczepiany, W TROSCE O INNYCH a przede wszystkim posłuszny naukom Pana, nikiedy czuję się wręcz zmuszony, by za jego przykładem (Ew. wg Jana 8, 12-59) stosownie odnosić się do współczesnych odpowiedników takich ludzi, którzy wszczynali spory z Jezusem i później z Jego uczniami...

Szanowna Jolanto S. odniosłem wrażenie, że niejako swoimi strofkami strałaś się niejako podać mi kubek zimnej wody... - jakkolwiek było, dziękuję za twój wgląd i wypowiedź... :) Wierzaj mi, niemiło mnie też...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzająco (na wszelki wypadek) podaję, że w dniach 06. - 08.07.2012 r. chyba nie zdołam zaglądnąć do serwisu www.poezja.org, w związku z tym wydarzeniem, do udziału w ktorym wszystkich zapraszam... - http://prawdabiblijna.wordpress.com/2012/06/26/serce/ (http://prawdabiblijna.wordpress.com/rzymianka/) - m.in. na stadion Cracovii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...