Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Północ


Anna_Para

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Czytałam ten wiersz wielokrotnie i za każdym razem miałam ten sam dylemat.
Dla mnie, co wyszczególnione, to najładniejsze fragmenty Twojego wiersza.
Połączenie tego z północą i z godziną duchów - czemu nie.
Wersywfikację wolałabym inną, nic na to nie poradzę Anno.
Dla mnie, jedno "pół" w przymkniętych.. jest zbyteczne, bo skoro
przykmnięte, to wiadomo, że nie całkiem otwarte i jeszcze nie zamknięte.
Przed wieprza, niestety, nie rozumiem.
Pozdrawiam serdecznie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nato, sprawdź sobie w znanych cytatach z Biblii, co znaczy "rzucać perły przed wieprze", i już będzie wszystko jasne:)

Rozumiem, że przy instrumentacji głoskowej nie wszyscy czytelnicy "usłyszą" intencję autora. Nie szkodzi. Nie gniewam się, Nato.
Zobacz, ile z wiersza zaznaczyłaś, że Ci się podoba:)
Dziękuję, cieplutko pozdrawiam,

Para:)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anno, zajrzałam do wikipedii, żeby było szybciej. Rzadko stosuję symbolikę, bo nie czuję się w tym mocna.
Tej tutaj nie zrozumiałam, bo, może to dziwne, ale zupełnie nie znałam powiedzenia z perłami.
Czytam jeszcze raz. Tytuł spina początkowe wersy, to jasne. Powdójne "pół", to pewnie celowy zabieg, więc nie
ruszam już tego, a reszta to "przebieranki" życia zapisane Twoją ręką. Miło mi, że nie gniewasz się i jeśli nawet się
wkurzyłaś, cóż, wieczna niewiedza, to ja :) Czasami sprawdzam moje niepewności, tutaj tego nie zrobiłam i przepraszam.
Trudno nie dotrzec Twojego pisania i zawsze do Ciebie zaglądam. Najtrudniej przywyknąć mi do form i stosowanej
interpunkcji, ale to już wiesz. Wiem, wiem co zaznaczyłam i treaz też zaznaczę, ale w inny sposób.
Pozdrawiam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiersz nastroił mnie refleksyjnie i wzruszył gdzyż przeczytałem go akurat o północy.
Można jak widać subtelnie bez eskalowania nadmiernych emocji myśleć o tym co nas boli i cudnie to opisać, wiersz jest piękny naprowadzając czytelnika na ,,Przesłanie Pana Cogito".
Nie Miłosza czy panią Szymborską ale właśnie Herberta uważam za najlepszego polskiego poetę.

Dziękuję za wzruszenia.

P.S.
We mnie ten wiersz przywołuje również skojarzenia emocjonalne zawarte w utworze Zbigniewa Herbarta ,,Raport z oblężonego miasta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...