Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Depointage


Rekomendowane odpowiedzi


rozsupłałaś pointy
sznureczki z łydek dyndają komicznie
jedyny widz zachwycony drżeniem kolan
murmurando dalej nucę menueta
koniec legendy

w metrum kalendarza
pierwsze rzędy rozlazłe
panicznie szukają kluczyków

stoję z piórem wiecznym demakijażem
łapiesz oddech zmęczona
we mnie będziesz tańczyć zawsze
bosą niecodziennością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))
masz ode mnie menueta!

Menuet

przemknęła, musnęła frazą, rzuciła perły przed wiersze.
poeci pobiegli jej śladem - kto pierwszy. pozbiera,
rozkocha ją w sobie, zatrzyma.

a ona otworzy kuferek metafor, rytm rymem przeplecie perłowym, kaprysem
wenę roztrwoni, zmysłowo uśmiechnie się do nich,
by zaraz ofuknąć nieśpiesznie.

poeta zatracił się w słowach. nanizał sznur pereł.




robisz perełkowe naszyjniki, Dyźku :))))
buziaki!
plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wierny do końca widz - subtelnie wyrażone uwielbienie, mimo "rozlazłych", bo ci zapłacili/dostali (częściej), obejrzeli i się rozpierzchli bez refleksji.
Nie obraź się, Dyziu, ale po przeczytaniu przyszedł mi na myśl obraz baletnicy z reklamy pewnych otulonych kokosem słodkości - na pewno wybrałaby hołd w formie takiego wiersza, gdyby miała wybór.
A, tytuł - też na tak.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



"rozlazłe" bo ci którzy na przedstawienie przyszli by się pokazać i z pierwszych rzędów się rozłażą błyskawicznie by pierwsi z parkingu... Dla nich też tańczyła ostatni raz. Starość też jest rozlazła bez fiszbin i obciskających majtek i pamięć rozlazła, jak z pierwszych rzędów popatrzysz. Gdy wlejesz do tego odrobinkę sympatii to "rozlazłe" staje się swojskie, ciepłe .... Przepraszam, że się rozgadałem nad jednym słowem ....ot rozlazły jestem,
Inaczej - czuję zużycie.
Dziękuję za zaczepki, mogłem dzięki temu przystępniej, bez podejrzenia, że w wierszu próbuję nauczać. Miło było mi pogadać. Zapraszam pozdrawiając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Dziękuję, właśnie tym, że starasz się zagłębić w tekst sprawiasz mi największą przyjemność, dobrze odczytujesz wieloznaczność

W zamyśle autora było stworzenie możliwości rożnego, wielo znaczeniowego odbioru i wiersza i tytułu dla przybliżenia myśli zaznaczam trzy z nich.
1)Depointage - (francuski) - odpunktowienie, odpunktowanie- likwidacja możliwości stawiania ocen - zakończenie rywalizacji. (klamra wiersza koniec zmagań bosą niecodziennością)
2)Depointage - zdjęcie point, zakończenie tańca zakończenie kreacji sztuki
3)Depoitage - czyt. depuentaż - bez puenty ( klamra wiersza bez puent bosą niecodziennością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Zrobiłaś mi wielką przyjemność pochylając się nad moim wierszem, a jeśli czytanie sprawiło mniemam przyjemność, tym bardziej dziękuję za odwiedziny. Z zagadkowym uśmiechem oznajmiam i uzurpuję sobie prawo, częstych odwiedzin u Ciebie (półgębkiem dodając, że warto bo lubię). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Baletnica jak piszesz nie miała wyboru? Ja mam i na pewno wybrałbym???? Primabalerinę, z uśmiechem,
Miałem wrażenie podczas pisania, że ktoś cały czas zagląda mi przez ramię. Chyba domyślam się kto był? Bezbłędnie odszyfrowałaś intencje dziękuję i Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...