Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

prawa autorskie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam takie pytanie. Jeżeli na przykład ja publikuję swój wiersz na stronie poezja.org

To co będzie z prawami autorskimi? Czy ta publikacja jest dostateczna żeby udowodnić, że wiersz jest mój? Czy trzeba najpierw jakoś zarejestrować prawa autorskie i tylko potem można publikować tu utwór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam się na tym nie znam - publikuję z pełną odpowiedzialnością za to, co publikuję i gdzie(?)

zwłaszcza, że o swoje prace nie muszę się martwić, gdyż są moje i zawsze jestem w stanie to udowodnić

drżeć o publikacje powinni ci - co starają się nagiąć splendor do swoich uszu cydzym kosztem zaciągając się plagiatem...



ps....................a prawa autorskie, są "autorskie" i org (przynajmniej) w tej mierze nie utrudnia i nie przywłaszcza sobie utworów narzucając - jak inne fora - brak możliwości usunięcia swojego utworu z forum; kiedy się chce i jak się chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie to trzeba iśc do zaiksu, złożyc tekst, potem masa papierkowej roboty (przysyłanie, odsyłanie, itp, itd), to wtedy posiądzie Pan prawa autorskie do danego tekstu. Czasem, jak go ktoś użyje, to i jakiś grosik wpadnie. Oczywiście jak ten ktoś zgłosi, że ten tekst używa.

A jeżeli się pan wydac coś publicznie w internecie, to nikt nie da Panu pewności, że ktoś sobie tekstu nie przywłaszczy. Tylko tak z ciekawości pytam - po co komu akurat Pańskie utwory poetyckie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Moi utworu to teksty piosenek. I wiem że oni mają jakąś małą wartość komercyjną. Zwłaszcza jeden tekst, który jest niezłym tłumaczeniem ukraińskiego przeboju z lat 90-ch.

A tu jeszcze powstaje inne pytanie - czy nie muszę posiadać jakieś zezwolenie od autora tekstu ukraińskiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Moi utworu to teksty piosenek. I wiem że oni mają jakąś małą wartość komercyjną. Zwłaszcza jeden tekst, który jest niezłym tłumaczeniem ukraińskiego przeboju z lat 90-ch.

A tu jeszcze powstaje inne pytanie - czy nie muszę posiadać jakieś zezwolenie od autora tekstu ukraińskiego?

To zostaje Panu Zaiks (oczywiście i tak nikt nie zagwarantuje, że tekstu nikt sobie nie "pożyczy"). I jeżeli działa Pan legalnie, to taka zgoda byc powinna.
Tylko teraz zostają kwestie- jak Pan nie będzie tych tekstów udostepniał, to nikt ich nie zauważy. To raz, a dwa - wątpie, żeby ktoś ryzykował kradzież cudzych tekstów (bo i po co?), bo wiążą się z tym nieprzyjemności - wystarczy, że zacznie Pan wpisywac informacje na forach, że dokonano kradzieży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A tu jeszcze powstaje inne pytanie - czy nie muszę posiadać jakieś zezwolenie od autora tekstu ukraińskiego?"


moim zdaniem bawisz się w dziecinadę - bo trzeźwo myśląc, to korzystając z tekstu czyjegoś, trzeba to zaznaczyć lub w czytelny sposób czytelnika o tym poinformować

a ja czuję w moczu, że to ty chcesz korzystać z "treści" innego autora i dlatego tak się dopytujesz czy przypadkiem na plecy tobie nie skoczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...