Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Przeciekanie


Hanna_Werdenowska

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciekłam... tak po prostu między palcami
Kropla po kropli, myśl po myśli, krok po kroku.
Zgubiłam sens pomiędzy drzewami
Szukając Swojego blasku w mroku
I nagle... obudziłam się w obcym miejscu
Z kolanami podciągniętymi pod brodę,
W koszuli z powyrywanymi guzikami
Bez pudru, którym można ukryć zmęczone oczy
Starsza od swojego cienia o erę.

Przemokłam w swoim przeciekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jeżeli współtowarzyszem przeciekania, jest czas, to temat nie jest egocentryczny, lecz uniwersalny, a powody przeciekania znane i powszechne...

P.S.
Po wyrzuceniu poniższego fragmentu, tekst wygląda całkiem nieźle.

Zgubiłam sens pomiędzy drzewami
Szukając Swojego blasku w mroku
I nagle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Inseminator z Byczyny po pracy wabił dziewczyny, z niejedną swawolił, u każdej wbrew woli z cnoty zostały ruiny.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Nie wiem, ale znawcy twierdzą, że jest jednym z najtrudniejszych języków świata. Jeśli dziecko do siódmego, ósmego roku życia nie nauczy się mówić po tajsku, to już nigdy nie nauczy się poprawnie tego języka. W tym okresie kształtuje się jeszcze nasz narząd mowy, później można się uczyć, ale ponoć nigdy nie będzie się wymawiać głosek tak jak rodowici Tajowie.    Dzięki za czytanie.    Pozdrawiam
    • Trójpodział   Władza Ustawodawcza: Zgromadzenie Narodowe Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej - Izba Wyższa i Izba Niższa, Sejm Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej - Izba Wyższa i Senat Trzeciej Rzeczpospolitej Polskiej - Izba Niższa; hierarchia obowiązującego prawa: Konstytucja Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Ustawy, Ratyfikowane Umowy Międzynarodowe, Rozporządzenia, Kodeks Karny, Kodeks Cywilny, Kodeks Pracy i Kodeks Postępowania Administracyjnego.   Władza Wykonawcza: Prezydent Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Rady Ministrów - Premier Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej i Ministrowie Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej.   Władza Trybunalska i Sądownicza: Trybunał Konstytucyjny Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Trybunał Stanu Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Trybunał Sprawiedliwości Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Trybunał Wojskowy Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Sąd Najwyższy Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Naczelny Sąd Administracyjny Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Sąd Apelacyjny Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Najwyższy Sąd Wojskowy Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowa Rada Sądownictwa Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej; hierarchia sądów powszechnych: sądy wojewódzkie, sądy powiatowe, sądy gminne i sądy wojskowe.   Władza Samorządowa: samodzielne jednostki terytorialne wykonujące publiczne obowiązki względem obywateli za pośrednictwem władzy rządowej.   Władza Kontrolująca: Najwyższa Izba Kontroli Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej - niezależny urząd specjalny pilnujący porządku ustawoprawnego Trójpodziału.   Łukasz Jasiński (Warszawa: 2024)
    • @violetta może, możliwe, ale w kawalerce jest dużo mniej sprzątania ;)) Weź teraz te wszystkie domowe powierzchnie przejedź chociaz raz w tygodniu odkurzaczem..... @violetta Znać się nie znam, ale poezję piszesz przednią. I chyba - mimo skromności - musisz to jakoś podskórnie czuć... Jest pełna merytorycznie, a jakże głęboka i interesująca formalnie. Czego chcieć więcej? Takie nauki przydają inspiracji językowych... Mnie może uczyć języków sie już nie chce, ale ja akurat sporo czerpię z korespondencji, ktorą dużo czytam po czasie. Tak już mam. Inna sprawa, że tak się złożyło, że już chyba kilka razy zmieniłem swoje cele i życie o całkiem dużo, a to mimo koniecznych zawirowań też potrafi czegoś nauczyć... I czasem wolę sobie przypuszczać, że może forsa i miłość nie są jeszcze na 100 % wykluczone... A czasem mam to tak naprawdę gdzieś i w dodatku głęboko...
    • Pierwszą kobietą była Lilith, stworzona razem z Adamem,  ale nie chciała być posłuszna Adamowi i wybrała inne życie , potem Bóg z żebra Adama stworzył Ewę,  czyli coś  z jego ciała.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...