Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Gdzie nawet Jezus chodził piechotą


Robert_Siudak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Że życie jest banalne z tym się nie zgodzę ;) a co do tekstu, to nie wiem czy dostatecznie to uwidoczniłem, niemniej chciałem oprzeć całość na tym napięciu i tej dychotomii: l.pojedynczej a zbiorowe obrzędy, praktyki , i pytanie która opcja bardziej odpowiada rzeczywistej kondycji człowieka.
Pozdrawiam
R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Szczerze mówiąc nadając taki a nie inny tytuł nie podejrzewałem że wywoła on jakieś kontrowersje, ostatecznie to parafraza wersji oryginalnej gdzie występował Król, a jak nas uczono Jezus był Królem a Królowie byli z mocy boskiej nadani, więc nie wiem na czym polega wychodzenie przed szereg z samym tytułem.

Dziękuję za śladomość.
Pozdrawiam R.
Nie widzę kontrowersji. To prosty, egzystencjalny tekst w potocznym języku, z "filozoficznymi" kontrastami. Czuję dystans względem doktryniarstwa, stąd daleko do profanacji.

Tytul jest "nieostrożny" przez pogrubioną myśl. Wiadomo - myśli się dużo - nie wszystkie głupoty trzeba wypowiadać. (W domu wisielca nie mówi się o sznurze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Że życie jest banalne z tym się nie zgodzę ;) a co do tekstu, to nie wiem czy dostatecznie to uwidoczniłem, niemniej chciałem oprzeć całość na tym napięciu i tej dychotomii: l.pojedynczej a zbiorowe obrzędy, praktyki , i pytanie która opcja bardziej odpowiada rzeczywistej kondycji człowieka.
Pozdrawiam
R.

Dla jasności - życie jest cudem. Banalnie powszechny jest ( dotyczy wszystkich żywych organizmów ) ciąg: rodzisz się, żyjesz, zjadasz, wykonujesz pracę( przedłużenie gatunku ), wydalasz, znikasz. Banał.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...