Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

SAP zaprasza


Joanna_Soroka

Rekomendowane odpowiedzi

Stowarzyszenie Autorów Polskich II oddz Warszawa zaprasza do kawiarni-galerii ONA na wieczór poetycki, który rozpocznie się o godz. 18.00, 21 stycznia 2011
ONA mieści się przy ul. Grójeckiej 59/63 i jest kawiarnią pod patronatem SAP, w której prezentują swoją twórczość członkowie Stowarzyszenia i ich goście w każdy trzeci piątek miesiąca.
Podczas wieczoru posłuchamy villanelli w wykonaniu Joanny Jakubik, a także wierszy dwóch utalentowanych poetek Moniki Oliszewskiej i Sylwii Stawarz.
Jak zwykle odbędzie się turniej jednego wiersza, do którego zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość. Będzie też nagroda specjalna za najlepszą villanellę.
Zapraszam serdecznie w imieniu własnym i SAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy. Będą jeszcze dwie bardzo utalentowane dziewczyny.
Macie jakiś grafik w Trafiku, którego nie można zmienić? W Onej to zawsze trzecia środa miesiąca. Chyba tylko raz spotkanie było przeniesione na sobotę, gdy było w Onej na Fajansowej. Nie dałoby się ustalać tego z Wandą, abyś też mogła w nich uczestniczyć? Przecież należysz i do SAP-u. No i aby ktoś, kto będzie miał ochotę, mógł przyjść na Wasze spotkanie.
Pozdrawiam i do zobaczenia na następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak już pisałam do Wandy - nie my ustalamy sobie terminy w Trafficu. Tam występują także różne sławy światowe, więc w ogóle nie ma o czym mówić...

A te dwie bardzo utalentowane dziewczyny znam doskonale. Razem z nimi współtworzyłyśmy redakcję "Notatnika Satyrycznego" (naczelnym był i jest Jarek Janowski, a zastępcą Paweł Łęczuk). Sylwii zorganizowałam tez wieczór autorski w Bibliotece Publicznej w Aninie. Monice nie udało się zorganizować, po prostu urwał się kontakt z dyrektorką Biblioteki. Ale ona zajmuje się głównie teatrem.

Jeszcze raz życzę powodzenia i udanego wieczoru.
Oxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam tę dyskusję. Dobrze, że się skończyła właśnie tak. A panami dżentelmenami się nie przejmuj. Nie wiem co spowodowało taką ich reakcję ale (psia kostka) poeci to wyjątkowo drażliwi ludzie :)). Ale czego nie wybacza się poetom? Moja odpowiedź powyżej jak najbardziej niewinna i była wpisana wcześniej niż tamta dyskusja. Już kilka razy wybierałam się na spotkanie z Terrą i zawsze coś mi przeszkadza, a chętnie bym Was zobaczyła w akcji:) Jesteś bardzo aktywna i robisz dużo dobrej roboty dla swojej grupy. Może to naiwne pytanie ale właściwie dlaczego nie można połączyć spotkań Terry z sapowskimi? Przecież w większości te same osoby należą i tu i tu.
A nasze spotkanie się udało, aż właścicielka zaczęła nam przypominać, że kiedyś przecież musi się skończyć :)
Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce, mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było przepysznie - dzięki za mini tomik.
Dla mnie te villanelle to rewelka szczególnie dwie mi przypadły do gustu.
Dzięki za opowiedzenie o historii tego gatunku. Ja ze swej strony mogę dodać, żę był swego czasu taki tręd w literaturze chyba XVII w kiedy uważano, że wszystko należy pisać wierszem rymowanym. Istnieją nawet dwie zrymowane wersje biblii.

serdecznie pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Spotkania SAP są przeważnie w dni robocze, kiedy Terranie nie mają czasu, a ponadto my mamy własne, ułożone dość szczegółowo i misternie programy, a SAP to na ogół czytanie wierszy "na żywioł" - kto się zapowiedział, ten czyta - i już. Inny rodzaj imprez po prostu.
Ale na pewno niebawem się spotkamy, bo muszę zapłacić składki. ;-)
No i serdecznie zapraszam na nasze występy!
Pozdrówka.
Oxyvia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxywio, a skąd wiesz, że to czytanie na żywioł ????
Nie widziałaś programu Marysi Kościuszko, który przygotowała z przyjaciółmi, nie byłaś na Fajansowej, na spotkaniu z Siwmirem, Lirnikiem i Tłumem, nie słuchałaś koncertu jaki dała kapela Tomka Darochy, o balladach Saszy Ślepakawa i piosenkach w wykonaniu Wandy Stańczak, Michała Ratajczaka, albo Kasi Szczepanek nawet nie piszę. Na stronie SAP-u mogłaś przeczytać kto i kiedy występował i co właściwie dzieje się na tych spotkaniach. Więc czemu piszesz, że to na żywioł. Uważasz, że nikt tych spotkań nie przygotowuje? Na spotkaniach bywa sporo osób spoza SAP-u, a w Caffee Karma trzeba zainteresować sobą publiczność składającą się głównie z młodych ludzi. To bardzo wymagający słuchacze.
Wszyscy pracujemy, a oprócz tego poświęcamy swój czas, aby robić to, co nas interesuje.W sumie nie ma przymusu przecież.

Pozdrawiam,a na spotkanie postaram się wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...