Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

na niby


Rekomendowane odpowiedzi

każdego dnia umierają ludzie
mijają jak obłoki na niebie
każdego dnia kończy się historia
która nigdy się już nie powtórzy
każdego dnia niby wszystko inne
a tak bardzo podobne do siebie

najbliżsi

co najbliższymi nie są

przy trumnie spuszczają cicho głowy
i zawsze ta sama barwa nocy
współgrająca z anielskim orszakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiersz dla mnie składa się z dwóch części; pierwszej (pierwsze sześć wersów), zbyt dydaktycznej i być może też trochę zbyt oczywistej, ale jednak mającej swoją rację bytu w tym wierszu bo jest to (niejako i jako) wstęp do tego, co następuje później. A później jest już tylko bardzo dobrze, zastanawiam się nawet, czy to nie jest rewelacja, a przynajmniej wersy 7 i 8 dla mnie są rewelacją (właśnie w tym kontekście, że to się dzieje przy trumnie).Dochodzę jednak szybko do wniosku, że nie tylko b. dobra jest cała część druga, ale wręcz jest rewelacyjna, bo rewelacyjnym jest też i właśnie wers 9, jako że tworzy całość (trój-wers) z dwoma poprzednimi; jak i rewelacyjna jest puenta tego wiersza (dwa ostatnie wersy), bo chociaż w klimacie bardzo dziecięco-młodzieżowym, to jednak ta (dziecięco-bajkowa) wymowa samej puenty, jako i podsumowanie tego wiersza jest (jej i jego) wielką zaletą. Cały więc wiersz porusza, tyle kwestię śmierci, co bardziej tego, co zapowiada tytuł wiersza, a pięknie wyjaśnia druga część. I myślę, ale też odczuwam, że wcale nie przeceniam tego wiersza (in plus), tylko po prostu (chociaż bardzo skomplikowanie) oddaję temu wierszowi, a tym samym autorowi należną pochwałę i cześć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...