Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Słuchając szumu wody


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchając szumu wody,
ponowne zaskoczenie,
znowu Ty,
na drugim brzegu rzeki

więc mów do mnie,
wiesz jak bardzo,
potrzebuję Twoich słów

daleko od domu,
przy wschodzącym słońcu,
gdy cały lód już stopniał,
pojawiła się nagła potrzeba,
przejścia na drugą stronę

więc podaruj swój uśmiech,
wiesz jak bardzo,
poprawia mi to nastrój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asher - ja wcale się nie gniewam. Prosiłem tylko o dłuższy komentarz z którego mógłbym coś wywnioskować, bo między innymi po to umieszczam tutaj swoje wiersze. Dzięki za drugi komentarz. Pozdrawiam.

Witold Marek - dzięki za komentarz. Pisząc tą końcówkę wiedziałem, że jest ona dosłowna, ale takie było moje zamierzenie. Wg mnie czasami dosłowność jest wskazana. Mimo to pomyśle nad zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecinki użyte oryginalnie i mam nadzieję celowo - oby zostały. Tylko po "słońcu" pauzę przed przecinkiem trzeba zlikwidować.

Na poezji nikt się nie zna - tak myślę. Znać to się możemy (jako amatorzy lub absolwenci takiego czy owego kierunku) najwyżej na uznanych już technikach jej emisji. Za to na wartości świeżego subiektywnego tworu (nie żeby od razu a w a n g a r d a) "znać się" niepodobna. Przyrównujemy go tylko (świadomie lub nie) do kojarzonych kierunków, stylistyk, nawet konkretnych utworów - i wyciągamy przedziwne czasem wnioski.

"panu Markowi też coś napisałem i podejrzewam, że dlatego napisał powyższe." - no pięknie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecinki naprawdę bez sensu
oryginalne to mogą być
kiedy nie ma wersyfikacji
teraz tylko jedno podkreśla drugie
na końcach wersów zabieg jest po prostu nieprzemyślany
a nie nowatorski

proszę zobaczyć:

Słuchając szumu wody
ponowne zaskoczenie
znowu Ty
na drugim brzegu rzeki

więc mów do mnie
wiesz jak bardzo
potrzebuję Twoich słów

daleko od domu
przy wschodzącym słońcu
gdy cały lód już stopniał
pojawiła się nagła potrzeba
przejścia na drugą stronę

więc podaruj swój uśmiech
wiesz jak bardzo
poprawia mi to nastrój


nie ma tylko przecinków, moim zdaniem nawet lepiej wygląda
a z tego, co mi wiadomo po "więc" przecinków się nie używa
użycie - nieuzasadnione

pozdrawiam

ps. wiem, to tylko technika, ale warstwa treściowa jest mi w tym wierszu doskonale obojętna
znaczy - zupełnie mnie nie porusza

uparta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Przecinki do czegoś nas przyzwyczajają: do lekkiego przystopowania w ciągu odbioru. Tutaj pełnią rolę nie do końca taką; i ten lekko "drażniący" efekt odbieram wręcz z przyjemnością. Ów przecinek po "więc" karkołomnie złożyłem na karb tego zabiegu wahania, przystanięcia ("więc" n i e m u s i się odnosić do reszty tego zdania); może pochopnie, może to błąd, nie zabieg.
Ta Pani propozycja bezprzecinkowa mniej mi pasuje, nie ma tego rozsianego wahania. Treść p o r u s z a mnie w odautorskiej formie.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Wyżywanie się - to mi dopiero zachęta :) Zwrócił moją uwagę ten wiersz w dziale "Dla początkujących", więc spróbowałem (także przed sobą) umotywować to. Komuś on się nie podobna - również to motywuje. Nawet to ostatnie może być dla autora dużo bardziej budujące. Można o tym więcej?

P.S.: Również na bazie filmoznawstwa można od Pana duuuuuużo wymagać w kwestii motywowania ocen :) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...