Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

pieśń (wycie) do księżyca w aberrację zwiedzione


Rekomendowane odpowiedzi

myśleli, ze księżyc jest tam gdzie wśród nocy
blask tarczy, miłości wyznając, jak wilki
z ułudy nieziemskiej zawyli – bo oczy
w iluzję popadły – nie było tam nigdy
na miejscu znaczonym – więc co to tam świeci?
pytali w swych wierszach zacniejsi poeci,

jest czas, w którym promień wolniejszy od myśli,
zza ziemi wypływa, gdzie gwiazdy spalanie,
unosi w przestworza rydwanem ognistym
miliardy świetlistych, a robiąc to stale
część ziemię opływa i ruchem okrężnym,
wzdłuż warstw atmosfery gna drogą na księżyc,

stąd, siląc się w srebrze, powraca po łuku
wytrawnych wędrowców ze wzoru fermaty
element pierwotnych, a my w tym posłuchu,
zmyleni odsłuchem mierzymy zbłąkanych,
głaskając czupryny miast brody wyrosłych
ze zwierzeń, skojarzeń i chęci miłosnych,

wśród pustki, co nocą pomnaża w obłędzie
poetów zastępy, jest słońca wyzbycie,
co wraca obrazem nieostrym – pojecie
mieć trzeba, by dociec, skąd bije odbicie,
racz zważyć, gdy spojrzysz i ujrzysz go w nowiu,
nie dotrze, przenigdy, szeptane – I love you.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!
Całkiem niezłe, w tradycji wyrosło, wije się do góry, splata skojarzenia; noc połyskuje dźwiękami...


Jedna rzecz tylko - czy musiała być ta luna tak otwarcie powiedziana? gna drogą na księżyc
Bez niego byłoby bardziej hmm.. tajemniczo, to pewnie nie, bo i tak wszyscy wiedzą... ale jakoś tak.. dostojnie? odpowiednio?
Sam już nie wiem, to tylko takie moje dywagacje

Pozdrawiam i nie wyję, boć dziś nie pełnia :D
Wuren

ps. Żeby nie było, że się nie czepiam, choć zwykle chwalę szczerość i prostotę - tu też winiennem zganić ajlowju ;) bom prostu i mnie żadnych francuskich ąę nie trzeba, żeby babie powiedzieć, co czuję ;D ale to było powiedziane z mrużeniem oczu od blasku srebrnej siostry - więc wybaczam :D

Ach, jeszcze mi się przypomniało, żeby dodać - wspaniale mi się czytało :D Ogólnie bardzo duży plus - co by czytelnicy nie mieli wątpliwości, czy tak, czy nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



dzięki Wuren za tak obszerny komentarz - co do tej luny = "gna drogą na księżyc" - może i rzeczywiscie zbyt wprost powiedziane ale taką jest aberracja - kosmonauci chcąc dolecieć na wspomniany obiekt, muszą kilka razy okrążyć obiekt, na którym my teraz jesteśmy

serdecznie pozdrawiam
ps. powyłem sobie "conieco" w nocy, hihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


oj wiem, czym jest aberracja :D odebrałem techniczne wykształcenie :) mnie jeno szło o to, co by nie nazywać szlachetnej Pani tak przyziemnie :D
A okrążanie - cóż - przecie w tym cały urok.. okrążyć, osaczyć, sięgnąć tam, gdzie puchar nie sięgnął :)

Pozdrawiam
Wuren
ps. A powyć - czemu nie, ale tylko, jesli to ekspresja ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


oj wiem, czym jest aberracja :D odebrałem techniczne wykształcenie :) mnie jeno szło o to, co by nie nazywać szlachetnej Pani tak przyziemnie :D
A okrążanie - cóż - przecie w tym cały urok.. okrążyć, osaczyć, sięgnąć tam, gdzie puchar nie sięgnął :)

Pozdrawiam
Wuren
ps. A powyć - czemu nie, ale tylko, jesli to ekspresja ;D

więc zostałem "technicznym", hihihi - niech będzie - jednak z tym osaczeniem to bym polemizował - bo osaczonym to można się poczuć - wtedy dopiero jest wycie, wywycie, skowycie
MN
ps. ekspresja czyni z nas niewolników chwili - wybacz, że tak piszę - zazwyczaj odkrywamy ją zamykając się w sobie lub tylko oczy - oczywiscie mogę się mylić - być ekspresyjnym według mnie znaczy używać własnej niezaradności - chwycić się tarczy i na tarczy prześlizgiwać się przez niebezpieczeństwo zaistnienia w czasie i miejscu nie dla nas wyznaczonym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Ha!
Dzięki bardzo za technicznego :D
"Panie Wuren, zepsuła się drukarka, prosze naprawić" :D
A ekspresja? hmm po mojemu to chyba najbardziej zwierzęca część naszej duszy, ta która wyje do Luny - ale również ta, która szeroko rozwiera źrenice - zarówno w strachu, jak i w spełnieniu... i nie bedę z niej rezygnować ;D (no wiem, czasem może przeszkadzać sąsiadom, mozna dostac mandat za zakłocanie itd.. - ale i tak warto poczuć w sobie zwierzę :D)

Pozdrawiam
Wuren
ps. wrrrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Ha!
Dzięki bardzo za technicznego :D
"Panie Wuren, zepsuła się drukarka, prosze naprawić" :D
A ekspresja? hmm po mojemu to chyba najbardziej zwierzęca część naszej duszy, ta która wyje do Luny - ale również ta, która szeroko rozwiera źrenice - zarówno w strachu, jak i w spełnieniu... i nie bedę z niej rezygnować ;D (no wiem, czasem może przeszkadzać sąsiadom, mozna dostac mandat za zakłocanie itd.. - ale i tak warto poczuć w sobie zwierzę :D)

Pozdrawiam
Wuren
ps. wrrrrrrr

od tego ps. zacznę - auuuuuuuuuuuu!!!!
no to została nam jeszcze impresja - prawdopodobnie to coś co w mym tłumaczeniu oznacza "im" - przeciwne i "presja" - presja - coś przeciwne duszy wiec może ciało?
MN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ech, to szukanie znaczeń... :D
Cóż zostało? Im-presja, jako krewna de-presji?
Piszmy więc, bo im-presariatu nie mamy, ciągle pod wpływem anty-de-presantów oczekujemy pres-tiżu :D
Kończę, bo zaraz będę w o-presji :D
Wuren

no to jesteśmy u celu patrząc przez odchyły aberracji dużo nam wymknęło się ...-presji - te kropki chyba są jedynym wywyciem nas samych - każdy ma własny sposób pojmowania przeżyć, oglądania się na "lunę" lub odbicia słonecznego zafałszowanego przekazu - tak więc patrząc w niebo winnismy wiedzieć, ze to co tam widać to dość często zgiełk nawet miliardów lat, kiedy to gwiazdy wypuszczały "co-nie-co" w przestrzeń
MN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...