Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

no i się ściemniło


Wuren

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




coś mi się wydaje, że przymiotniki utworzone od nazw własnych piszemy małymi lietarmi
np: język polski, wazon chiński...typy boże (tu zdaje się "boże" funkcjonuje jako przymiotnik?)
typy jakie? - boże ...
ale mogę się mylić

pozdrawiam
pomylona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No, w końcu....Kocie, sił mi dodajesz, bo jak widzę takie bzdety wypisywane przy okazji, podobno, oceny wiersza, to się mię w środku gotuje...;-)...Żeby jeszcze było o co...A fakt pozostaje faktem, że słowo "boże" w tym przypadku było, jest i pozostanie przymiotnikiem. I tak zmarnowana cała wirtualna strona na niepotrzebne bicie piany. A wiersz jako taki ucieka gdzieś, nie wiadomo w ogóle, czy potrzebny, chyba jako pretekst co poniektórym...;-))...Dla mnie niezły wierszyk...;-)))...
...Pozdrawiam harcerskim " Ahoj"...;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



...to korzysta z ogólnych zasad poprawnej pisowni, tj. gramatyki, ortografii, interpunkcji itd.



Przepraszam Panie Pioe... A od kiedy zasadami interpunkcji jest pisanie "Bóg" z wielkiej litery?? To tylko i wyłącznie sumienie i "zasadność" autora. Jeśli nie mam do Boga szacunku, to też mam pisać z wielkiej litery, bo tak wypada? Proszę wybaczyć, ale dla osoby niewierzącej zazwyczaj "Bóg" to tylko słowo, więc czemu ma się do niego odnosić tak samo jak osoba wierząca? Może trochę tolerancji i szacunku dla przekonać innych...

Acha... I moim zdaniem powinno się rozgraniczyć moderację i krytykę. Moderacja powinna być od zachowania porządku. A komentować powinni zwykli uzytkownicy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...