Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


...= bo jest dla mnie :)))) ach...Teresko ...trzymaj to " niebo " i nie puszczaj i podtrzymuj ...pozdro
Zdzisiu, trzymam ...dla Ciebie :)))
i podtrzymam z całych sił... ten "błękit" :-)
Dziękuję.
:)))
Serdecznie pozdrawiam -
Krysia
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


...= bo jest dla mnie :)))) ach...Teresko ...trzymaj to " niebo " i nie puszczaj i podtrzymuj ...pozdro
Zdzisiu, trzymam ...dla Ciebie :)))
i podtrzymam z całych sił... ten "błękit" :-)
Dziękuję.
:)))
Serdecznie pozdrawiam -
Krysia
.....jeśli dla mnie....jeśli to już się zastanawiam co napisać....hm ...kiedyś na taką antyypację ars amandi odpisałbym bez namysłu tak ( czując już domniemany
" zapach szleństwa ") :))))) .....


Pytanie

Czy serce Twe przepełnione miłością?
Co większa niźli świat i Polska?
A oczy jak dwa szczere ogniki?
A uśmiech co jak latarnia morska,

Rozświetli ciemność i wszechświat i życie?
A usta pragnące ust innych spragnionych,
Jak moje ,co potrafią Twe usty scałować obficie?
I pieścić nabrzmiałe, miłością ciał rozognionych …

I dusz naszych, co niewidoczne dla oczu wypatrzą,
I serc naszych, co natchnione miłością,
Tak wielką jak wszechświat lecz naszą .
Tak. Pragnę być z Tobą jednością.

...:))) lecz to było wtedy, gdy " byłem pastuszkiem " ...tera jestem pastuchem z fujarą :))))
i ten ogień już we mnie nie taki silny, choć kto wie ??...jak trafi się jakas diablica i go roznieci :))) ....to...............pozdrawiam Z
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Zdzisiu, trzymam ...dla Ciebie :)))
i podtrzymam z całych sił... ten "błękit" :-)
Dziękuję.
:)))
Serdecznie pozdrawiam -
Krysia
.....jeśli dla mnie....jeśli to już się zastanawiam co napisać....hm ...kiedyś na taką antyypację ars amandi odpisałbym bez namysłu tak ( czując już domniemany
" zapach szleństwa ") :))))) .....


Pytanie

Czy serce Twe przepełnione miłością?
Co większa niźli świat i Polska?
A oczy jak dwa szczere ogniki?
A uśmiech co jak latarnia morska,

Rozświetli ciemność i wszechświat i życie?
A usta pragnące ust innych spragnionych,
Jak moje ,co potrafią Twe usty scałować obficie?
I pieścić nabrzmiałe, miłością ciał rozognionych …

I dusz naszych, co niewidoczne dla oczu wypatrzą,
I serc naszych, co nabrzmiałe miłością,
Tak wielką jak wszechświat lecz naszą .
Tak. Pragnę być z Tobą jednością.

...:))) lecz to było wtedy, gdy " byłem pastuszkiem " ...tera jestem pastuchem z fujarą :))))
i ten ogień już we mnie nie taki silny, choć kto wie ??...jak trafi się jakas diablica i go roznieci :))) ....to...............pozdrawiam Z
ojejej! jaki piękny wiersz :)))))
dziękuję :))))
nie mogę się oprzeć, by nie odpowiedzieć na gorąco ...ars amandi
:)

odpowiedź

tak zalotnie pytasz
że nie mogą milczeć
usta wciąż łase
ognia

choć jam nie ta sama
pasterka z krasą
na licach płonę
jak dawniej

gdy zaigra iskra
obejmę polana
miłością

odzyskasz wigor

:))))
serdecznie pozdrawiam -
Krysia
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


.....jeśli dla mnie....jeśli to już się zastanawiam co napisać....hm ...kiedyś na taką antyypację ars amandi odpisałbym bez namysłu tak ( czując już domniemany
" zapach szleństwa ") :))))) .....


Pytanie

Czy serce Twe przepełnione miłością?
Co większa niźli świat i Polska?
A oczy jak dwa szczere ogniki?
A uśmiech co jak latarnia morska,

Rozświetli ciemność i wszechświat i życie?
A usta pragnące ust innych spragnionych,
Jak moje ,co potrafią Twe usty scałować obficie?
I pieścić nabrzmiałe, miłością ciał rozognionych …

I dusz naszych, co niewidoczne dla oczu wypatrzą,
I serc naszych, co nabrzmiałe miłością,
Tak wielką jak wszechświat lecz naszą .
Tak. Pragnę być z Tobą jednością.

...:))) lecz to było wtedy, gdy " byłem pastuszkiem " ...tera jestem pastuchem z fujarą :))))
i ten ogień już we mnie nie taki silny, choć kto wie ??...jak trafi się jakas diablica i go roznieci :))) ....to...............pozdrawiam Z
ojejej! jaki piękny wiersz :)))))
dziękuję :))))
nie mogę się oprzeć, by nie odpowiedzieć na gorąco ...ars amandi
:)

odpowiedź

tak zalotnie pytasz
że nie mogą milczeć
usta wciąż łase
ognia

choć jam nie ta sama
pasterka z krasą
na licach płonę
jak dawniej

gdy zaigra iskra
obejmę polana
miłością

odzyskasz wigor

:))))
serdecznie pozdrawiam -
Krysia
.... no aleś dwuznacznie odpisała :))) no aleś = bo gdyby było " gdy zaigra iskra
obejmę
polana miłością "
...to byłoby jednoznaczne a tak = zastanawiam się jakie " polana " mi obejmiesz :)))))
pozdro Ździch
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


ojejej! jaki piękny wiersz :)))))
dziękuję :))))
nie mogę się oprzeć, by nie odpowiedzieć na gorąco ...ars amandi
:)

odpowiedź

tak zalotnie pytasz
że nie mogą milczeć
usta wciąż łase
ognia

choć jam nie ta sama
pasterka z krasą
na licach płonę
jak dawniej

gdy zaigra iskra
obejmę polana
miłością

odzyskasz wigor

:))))
serdecznie pozdrawiam -
Krysia
.... no aleś dwuznacznie odpisała :))) no aleś = bo gdyby było " gdy zaigra iskra
obejmę
polana miłością "
...to byłoby jednoznaczne a tak = zastanawiam się jakie " polana " mi obejmiesz :)))))
pozdro Ździch
widzisz...dwuznaczność to takie kobiece "wymknięcie się", żeby potem "nie było" :)))
żartuję oczywiście :)))
a "polana" mogą być ... o ho ho... to zależy od wyobraźni :)))))

serdecznie pozdrawiam, Ździchu -
Krysia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Berenika97   Nika.   to bardzo bolesny wiersz dla tych co chcieli chleba i Polski wolnej.   zwyczajny  początek który przeradza się w dramat zbiorowego doświadczenia.   a w jego centrum delikatny a jednak niezłomny "biały motyl" .   bardzo poruszająca pamieć o tym jak łatwo zapominamy to co bruk wciąż pamięta.   cudowny wiersz.   jesteś wielka.   chwała Ci za takie pisanie.   jako Polak - dziękuję!!!    
    • Fajrant z pawiem    Fajrant, fajerant, odbiór towaru. Korowód tirów zmierza do baru.   A bar zamknięty... Czy o tej porze głodny kierowca zje kawał schabu?   Schabu nie było, bo drzwi zamknięte. Złączyli w pięści sprawy mniej święte.   Że nie powinni? Bo żony, matki mają na smyczy takie gagatki.   A głód w żołądku doskwierał, siatka- ptak sobie chadzał,  wzięli gagatka.   Puszczali pawie, Tu chodził nowy! Łeb mu skręcili, na grill- gotowy!   Dobrym koniakiem mocno zapili. Dzień, noc i znów dzień Tam odpoczęli.   Fajrant, fajerant, odbiór towaru. Korowód tirów zmierza do baru.
    • @Alicja_Wysocka   Alu:)   napisałaś wiersz  z elementem erotycznym ale przefiltrowanym przez metaforę i oniryczny klimat   i jest zjawiskowo!!!   mnie tylko jedno w głowie więc rzucę się na puentę.      zawieszona między iluzją a intymnością jakby miłosć naprawdę mogła wydarzyć się w samym odbiciu   wrócę sobie bo wiersz świetny.    
    • @Berenika97   a ja sobie myślę, że cierpienia w trójkątach bywają upośledzająco ciężkie dla całej trójki.   są naznaczone niemożnością, zazdrością, lękiem.   ktoś musi wybrac ale zapętlenia bywają tak głębokie, że cierpią latami.   pięknie to wszystko opisałaś.   dzięki Nika:)       @Alicja_Wysocka   apetycznie erotyczny trójkąt.   egzystencjalnie- jakby wszyscy weszli na jedną minę przeciwpiechotną.   wszyscy się boją a lata mijają.   i gdzie tutaj zmieścić to piękne zdanie:  "przeszłość mojej żony mnie nie inyproszę pana".     dziękuję Alu:)      
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...