Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Hej, Ober, kartę win, proszę!


Rekomendowane odpowiedzi

JW X. Anno,

Pomysł jest! Z resztą - gorzej.
Nie wiadomo kto co mówi. W końcówce (o zamykaniu) jasne, że Ober, ale od początku? "kłamałam" - to ona. Na końcu: o pamięci i winowatości? - nie wiadomo. A to ważne dla odczytania.
Warto też może skrócić listę wyborów (albo popracować nad tym, żeby było wartko, dowcipnie i niespodzianką, grą słów...).
Nie znam się na winach - nie mogę ocenić należycie. Proszę pytać Jacka S. - ten jest wytrawny!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




" Mężczyzna spaceruje kalifornijską plażą pogrążony w głębokiej modlitwie. Nagle przemówił głośno:
- Panie Boże spełnij jedno moje życzenie.
I usłyszał głos Boga:
- Ponieważ zawsze chodziłeś moimi drogami spełnię twoje życzenie.
Mężczyzna poprosił:
- Zbuduj dla mnie most na Hawaje żebym mógł tam jeździć samochodem, kiedy tylko zechce.
Bóg odpowiedział:
- Twoje życzenie jest bardzo materialistyczne. Pomyśl logicznie jak wielkich nakładów wymaga takie przedsięwzięcie.
Ile betonu, stali. Rzecz jasna mogę to zrobić, ale trudno znaleźć usprawiedliwienie dla takiej prośby.
Może wymyśliłbyś inne życzenie, które bardziej oddałoby moją chwałę?
Mężczyzna długo się zastanawiał i w końcu odrzekł:
- Dobrze Panie Boże, w takim razie chciałbym być w stanie zrozumieć kobiety.
Chciałbym, wiedzieć, co One czują, w głębi duszy, co myślą, kiedy nie odzywają się do mnie, albo kiedy płaczą.
O co, tak naprawdę Im chodzi, kiedy na moje pytanie: Co Ci jest? Odpowiadają: A nic...
I chciałbym wiedzieć jak mogę uczynić kobietę naprawdę szczęśliwą.

Po kilku minutach ciszy Bóg odpowiedział:
-Chcesz dwa, czy cztery pasy ruchu na tym moście? .... "


....i bądź tu mądry !!! ???? ]:-> :)))) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Wiersz o winach jest fajny, ponoć dobre są też te kalifornijskie (to a propos kawału;)
Miśki :))
Buźka:))
.....ja wolę chilijske ze szczepu cabernet sauvgnion .....mniamuśne = po Polsku tłumaczy się przytulenie, ale nie będę robił reklamy i smaku = jest : wytrawne, cierpkie, z lekkim posmakiem..... ]:-> :)))))) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


.......... to ja jestem blondynem = bo karta win jest dla mnie dwuznaczna...dziwi mnie, że o wnie jako o trunku = nie ...o winie jako o zawinieniu = nie ... o wierszu jako o wierszu ... hm bez wina i winy ??? ....:)))to o jakim wierszu mówimy ..:)) " o technice prowadzenia " ??? w wierszu o winie i winie ??? ...tylko nie kumam czaczy , czemu mnie wywołujesz do tablicy ???.....ja nie profesor, nie w tej materii :))) pozdrawiam i do następnego :))))ja kudłaty durnowaty :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...