Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wczoraj wieczorem w hospicjum na Ursynowie zmarła kochana, piękna Kasia Sobczyk. Wszyscy znamy sentymentalną i bezpretensjonalną piosenkę do powiastki Antoine'a de Saint Exurery'ego "Mały Książę". Katarzyna Sobczyk śpiewała także wiele pięknych piosenek, których młodsi użytkownicy forum nie znają. Wrzućcie tu inne. Posłuchajmy pięknych piosenek sprzed lat. Ja wrzucam koniecznie "Małego Księcia"!

www.youtube.com/results?search_query=kasia+sobczyk+mały+książe&aq=1

ach, dodam jeszcze: "Był taki ktoś"

www.youtube.com/results?search_query=kasia+sobczyk+był+taki+ktoś&aq=0

Opublikowano

Dorotko: Dzięki, dopiero teraz widzę, że moje adresy nie działają. Dzięki zatem:)

6 kilo: Świetny wybór. Piosenka - przecudna, dramatyczna w wyrazie, artystka - piękna, jak najcudniejsza gwiazda filmowa. Dzięki, Jacku;)

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Pani Aniu,
specjalnie nie lubię jak kobieta o kobiecie mówi - piękna; nawet jeśli ta piękna jest piękna :)
A Pani nie jest piękna ?
Wszystkie jesteście jeśli nie piękne, to na pewno ładne, interesujące, czarujące.
I jeśli nie dla ogółu, to na pewno dla tego jednego faceta, który poza swoją boginią świata nie widzi.
Pozdrawiam serdecznie
też w nostalgicznej zadumie.
Opublikowano

Egzegeto: Pewnie masz rację. Bardzo dziękuję w imieniu wszystkich pań, ale chodzi o pamięć artystki, dziś niemal zapomnianej. Spójrz na nią, posłuchaj jej. Piękna i pięknie śpiewa. A przyznanie urody komuś pięknemu nie zależy od płci opiniotwórcy!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Leszczym  nienowy.   Taki jest ten świat- płacimy cenę za pośpiech, nieuważność nowoczesność. Nie wiem z czego to wynika, a może też i z przekonania, że przecież znajdzie się ktoś, kto pomoże,( bo ja nie mam czasu, śpieszę się, nie mogę)?
    • Skoro sobie można pozwolić, to czemu nie? Otóż napisałem właśnie genialny, lepszego określenia nie mogę znaleźć, choć może fenomenalny wiersz. Tzn. zacząłem dopiero pisać, ale już spieszę się nim pochwalić. Jestem jedynie ciekawy, co Państwo myślą o rymach w tym dziele sztuki? Są "takie jakieś", prawda? A bo ja się dopiero uczę.    SEN Zaraz, gdy usnę, od razu zapłaczę, Płonącą bramę piekielną zobaczę. I właśnie widzę i już ją oglądam, I tylko łaski od szatana żądam. To jemu kiedyś postawię pytanie, Czym ja zasłużył na takie zesłanie?   Jam go szanował, nie zraził ni razu, Sam byłem piewcą czarciego obrazu. Krasiłem w sercu ogień ku pamięci, Ale na piekło, to nie miałem chęci. Więc muszę kiedyś postawić pytanie Czy to konieczne, jest panie Szatanie?   Cdn...
    • Po jednej stronie my- bojownicy różnych barykad. Redefinicja pojęć i wyobrażeń życia, cierpienia i śmierci. Po drugiej stronie była Ona, Jej samotność, smutek i ciemność. Gdy Noelia Castillo Ramos zniknęła, pomoc znalazła się niemal od razu. Na wiosennej niwie w połowie marzeń, sny leżą, a tyle mogłoby być zdarzeń. Łąkowe kwiaty odejdą latem w powolny spacer. Ptaki złączą słowa mikropęknięte od nowa. Krwiobieg wiatrem rozkołyszą, ciszą zastygną- gdy będzie na to gotowa.      
    • @Somnia  chaos, ciemność i tęsknota za miłością niemożliwą. I jeszcze pozwolę sobie przytoczyć słowa "The Sound of Silence"   ...(..) W tym nagim świetle ujrzałem Dziesięć tysięcy ludzi, a może i więcej Ludzi, którzy porozumiewają się bez słów Ludzi, którzy słuchają lecz się nie wsłuchają Ludzi piszących pieśni, których nikt nigdy nie usłyszy I nikt nie śmiał Zakłócić dźwięku ciszy.   Ciekawy wiersz, oniryczny. Witaj.  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...