Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rozbitek


Rekomendowane odpowiedzi

w tryby rzucony komunistycznej machiny
tam brakowało wonnego powietrza
syberyjska zima była domem
ludzi bez nazwisk

tajga zapisała wiele życiorysów
czas zmazał ślady nieszczęścia
do portu dopłynął rozbitek
nie umie poskładać
kawałków ciała
i wspomnień

nad brzegiem Wisły karmi łabędzie
za mostem nie przestała
płonąć Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witaj Fly wiem , ale w warsztacie było ,, płonie" już nie pamiętam , tam zmieniłem na płonąć po radzie 6 kg , ale sam nie wiem ja to inaczej miałem zamiar przekazać, gdyż wiadomo, że on wrócił do wolnej Warszawy jednak ona dalej płonie w Sybiraka oczach.


dziekuję za odwiedziny i komentarz

szacuneczek

bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martyrologia w kiepskim wykonaniu. W dodatku bez jakiegokolwiek sensu. Bo jak tutaj odwoływać się do zapomnienia w wersie "ludzi bez nazwisk", by potem beztrosko rzucić: "tajga zapisała wiele życiorysów"? Trochę pomyślunku!
Typowe dla ciebie kopiowanie zużytych motywów, typu "czas zmazał", "rany nieszczęścia", "nie umie poskładać wspomnień" budzi politowanie i wskazówkę - nie umiesz pisać - nie pisz.
Dalsze niekonsekwencje - jeżeli podmiot bredzi o "rozbitku, który wraca do portu", to skąd sens pierwszego wersu? Rozbitek, za przeproszeniem, zostaje rzucony w tryby?
Reasumując, bo już mi się nie chce babrać w tym czymś - to oszustwo, nie wiersz, stek bzdur i pełną gębą grafomania, w dodatku wykorzystująca bolesne doświadczenia przodków. Za takie tematy winien brać się poeta, bo w tym wypadku to woła o pomstę do nieba.
Wstyd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jednak odnośnie wiedzy to szkoda mi Pana Polonisto niech ludzie w orgu przejrzą na oczy , co Pan wypisuje sam się kompromitujesz brakiem oczytanie i wszelkich nauk, gdzie TY żyjesz?

Człowieku Tajga znała nazwiska, lecz tylko ona , ale jeszcze jedno , czy życiorys to imię i nazwisko
Pomyśl Polonisto o życiorysie Homera , więc w jakim mieście się urodził już mi Ciebie żal ile tu lat przebywasz , czy inni tego nie potrafią zobaczyć, ten Pana komentarz świadczy o zasobie wiedzy odnośnie poezji.

Jak Krytykujesz , to najpierw się naucz , bo nie masz wiedzy ku temu

szacuneczek

bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witaj Jadwigo mam sentyment do Syberii i ludzi bez nazwisk , jak torów donikąd, gdyż tak została stracona inteligencja polska Masz rację ,,Ku Pamięci" wszystkim , którzy tam pozostali na wieki.

dziekuje za odwiedziny i komentarz

szacuneczek

bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troszkę historii, masz rację bestio dziadek był oficerem, a babcia pracowała jako lekarka przed wojną w ośrodku leczniczym w Truskawcu. Nawet kuracjuszką była sama
szanowna Ćwiklińska. Tak padały strzały w tył głowy, zbiorowe mogiły. Trzeba nam głosić te zbrodnię.
pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ćwiklińska , to pewnie chodzi o aktorkę, lecz tego nie wiem , nie znam jej życiorysu, jestem z tematu filmoznawstwa słabiutki:):):):):)

Katyń , Ostaszkowo, Miedłowo i wiele innych , a tył głowy to ulubiony sposób NKWD

szacuneczek

bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jednak odnośnie wiedzy to szkoda mi Pana Polonisto niech ludzie w orgu przejrzą na oczy , co Pan wypisuje sam się kompromitujesz brakiem oczytanie i wszelkich nauk, gdzie TY żyjesz?

Człowieku Tajga znała nazwiska, lecz tylko ona , ale jeszcze jedno , czy życiorys to imię i nazwisko
Pomyśl Polonisto o życiorysie Homera , więc w jakim mieście się urodził już mi Ciebie żal ile tu lat przebywasz , czy inni tego nie potrafią zobaczyć, ten Pana komentarz świadczy o zasobie wiedzy odnośnie poezji.

Jak Krytykujesz , to najpierw się naucz , bo nie masz wiedzy ku temu

szacuneczek

bestia

To weź sobie poczytaj o tym, jak pewni pisarze tworzyli dzieła na łupinach i wytnij to dziadostwo, bo to jest zbrodnia na poezji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jednak odnośnie wiedzy to szkoda mi Pana Polonisto niech ludzie w orgu przejrzą na oczy , co Pan wypisuje sam się kompromitujesz brakiem oczytanie i wszelkich nauk, gdzie TY żyjesz?

Człowieku Tajga znała nazwiska, lecz tylko ona , ale jeszcze jedno , czy życiorys to imię i nazwisko
Pomyśl Polonisto o życiorysie Homera , więc w jakim mieście się urodził już mi Ciebie żal ile tu lat przebywasz , czy inni tego nie potrafią zobaczyć, ten Pana komentarz świadczy o zasobie wiedzy odnośnie poezji.

Jak Krytykujesz , to najpierw się naucz , bo nie masz wiedzy ku temu

szacuneczek

bestia

To weź sobie poczytaj o tym, jak pewni pisarze tworzyli dzieła na łupinach i wytnij to dziadostwo, bo to jest zbrodnia na poezji.


tak , wiec zaprzeczasz temu co napisałeś w co Pan gra? Teraz po rozum do głowy za późno , że na drzewach były wyryte nazwiska , daty itp
To tajga zapisała czy nie!

Kolejna kompromitacja po sprawdzeniu w google o Sybirakach, to trzeba mięc w głowie, sam Pan zaprzecza temu , co wyżej hahhahahahha Żart ,,hajda na dupy" widzisz Pan pamięć nazywa się idealna takową posiadam wycinek Pana wiersza ale kiedy on był :):):):) pomyśl z kim walczysz, bo na prawde nie wiesz
Już Panu powiedziałem mam dość polemiki z Panem gdyż mówią ,,madry z głupim się nie dogada" wiec prosiłem Pana wstawiaj minus i idź w siną dal ode mnie, ale nawet Pan tego nie potrafi uszanować , to moja wola i człowiek oczytany, literat nauczyciel , MGR, itd powinien to uszanować dla samej swojej godności

szacuneczek

bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Boże pomocy! potulność, uniżoność kolejna kompromitacja nie wystarczy Pana ze człowiek posiadający jakieś wykształcenie już o Panu wszystko wie.

Nawet MGR tutaj nie pomoże Polonisto!!!!!!!!!!

szacuneczek kompromituj się przed innymi skoro taka Twoja wola, kogo Pan uczy?

Boże zachowaj moje dzieci,
by nigdy nie trafiły na w/w belfra,
zlituj się Panie nad nimi,
gdyż przyszłość ich będzie
w czarnych kolorach

modlitwa bestii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Bestio, jest to jeden z najlepszych Twoich wierszy: przyzwoity, refleksyjny, melan-

cholijny... podoba się kontekst sytuacyjny, raczej kompozycja, myślę, że zamknięta,

ale tutaj nie trzeba nic otwierać, o takich rzeczach mówi się wprost.

Poza tym wyszło troszkę prozaicznie, dobre.

Pozdro
Mario :::)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



To weź sobie poczytaj o tym, jak pewni pisarze tworzyli dzieła na łupinach i wytnij to dziadostwo, bo to jest zbrodnia na poezji.


tak , wiec zaprzeczasz temu co napisałeś w co Pan gra? Teraz po rozum do głowy za późno , że na drzewach były wyryte nazwiska , daty itp
To tajga zapisała czy nie!

Kolejna kompromitacja po sprawdzeniu w google o Sybirakach, to trzeba mięc w głowie, sam Pan zaprzecza temu , co wyżej hahhahahahha Żart ,,hajda na dupy" widzisz Pan pamięć nazywa się idealna takową posiadam wycinek Pana wiersza ale kiedy on był :):):):) pomyśl z kim walczysz, bo na prawde nie wiesz
Już Panu powiedziałem mam dość polemiki z Panem gdyż mówią ,,madry z głupim się nie dogada" wiec prosiłem Pana wstawiaj minus i idź w siną dal ode mnie, ale nawet Pan tego nie potrafi uszanować , to moja wola i człowiek oczytany, literat nauczyciel , MGR, itd powinien to uszanować dla samej swojej godności

szacuneczek

bestia

Lekcja pierwsza - zanim zaczniesz dyskutować na piśmie, naucz się pisać w rodzimym języku. Powtarzam to już chyba czwarty raz. To jest forum publiczne i tutaj reprezentuje się przynajmniej jakieś minimum. To, że masz sobie nicka i klakierów nie upoważnia cię do pisania niepoprawnie.
Lekcja druga - czytaj to, co się do ciebie pisze i nie przekręcaj kota ogonem. Twoje argumenty typu - "znają mnie najlepsi filolodzy i największe sławy poetyckie" są nie na miejscu.
I wreszcie, skoro "czas zmazał rany nieszczęścia", to po kiego o tym piszesz, w dodatku beznadziejne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Boże pomocy! potulność, uniżoność kolejna kompromitacja nie wystarczy Pana ze człowiek posiadający jakieś wykształcenie już o Panu wszystko wie.

Nawet MGR tutaj nie pomoże Polonisto!!!!!!!!!!

szacuneczek kompromituj się przed innymi skoro taka Twoja wola, kogo Pan uczy?

Boże zachowaj moje dzieci,
by nigdy nie trafiły na w/w belfra,
zlituj się Panie nad nimi,
gdyż przyszłość ich będzie
w czarnych kolorach

modlitwa bestii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Boże pomocy! potulność, uniżoność kolejna kompromitacja nie wystarczy Pana ze człowiek posiadający jakieś wykształcenie już o Panu wszystko wie.

Nawet MGR tutaj nie pomoże Polonisto!!!!!!!!!!

szacuneczek kompromituj się przed innymi skoro taka Twoja wola, kogo Pan uczy?

Boże zachowaj moje dzieci,
by nigdy nie trafiły na w/w belfra,
zlituj się Panie nad nimi,
gdyż przyszłość ich będzie
w czarnych kolorach

modlitwa bestii

Jeszce jedno ,, dokup" to z tym bym się zwrócił do Miodka, gdyz ten czasownik budzi wątpliwość w języku polskim Szanowny Panie

Akurat "dokup" doskonale się komponuje pod tym gniotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jeszce jedno ,, dokup" to z tym bym się zwrócił do Miodka, gdyz ten czasownik budzi wątpliwość w języku polskim Szanowny Panie

Akurat "dokup" doskonale się komponuje pod tym gniotem.


Jeszce jedno ,, dokup" to z tym bym się zwrócił do Miodka, gdyz ten czasownik budzi wątpliwość w języku polskim Szanowny Panie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...