Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Kobieta z ulicy jak danie z chińskiego take away


Rekomendowane odpowiedzi

leży na moim niepościelonym wyrku
ponętna jak krewetka
pachnie zresztą podobnie
przynajmniej w najsmaczniejszym miejscu

spod pach woń
gotowanego kurczaka w sosie curry

zapach z ust przypomina
niedofermentowane
wino i marynowane
pędy bambusa

jej włosy jak nuddle
w sosie sojowym

wypiłem przez ostatnie trzy dni
więcej
niż dopuszcza etykietka na butelkach
o jakieś 73 razy więcej
i nie ośmieliłem się wytrzeźwieć

muszę się przyznać że
kurewsko zgłodniałem

zaspokoję zwierzęce żądze i
skonsumuję to jedyne danie
na jakie mnie stać
z dziką rozkoszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah. powiem Ci, że używasz ciekawych metafor. :D ale ogólnie to tematyka nieco odpycha. ^^ jest to faktycznie trochę niesmaczne. poezja kojarzy się raczej z pięknem. choć nie zawsze taka była (przykładowo ta z XX-lecia międzywojennego - tutaj mam na myśli utwory grup poetyckich...itp.) chyba nie pisano dotąd, aż 'takich' wierszy.. dlatego też spotykana jest krytyka. pomimo wszystko myślę, że powinieneś jeszcze trochę poćwiczyć. (;

serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jeśli masz na myśli "takich sprośnych" to masz dość blade pojęcie o poezji, albo bardzo jednostronne.

Poczytaj sobie na przykład Katullusa. Gość pisał takie rzeczy jeszcze przed N.E.

Mały fragment ku oświeceniu zbłąkanych ;)

KATULLUS

wiersz 37

tłum. Stanisław Tekiela

Chatko schadzek, wy tudzież koleżkowie, którzy
gośćmi dziewiątej bramy za bractwem kapturzym
bywacie, czy naprawdę myślicie, że w świecie
tylko wy fiuty macie i nimi trzepiecie cały rodzaj niewieści, nas zasię by miały
nie chcieć panny, bo cuchniem jak kozieł w upały?(..)


Krytyka ? Szczam na krytykę. Jeśli ktoś jest mi w stanie sensownie wytknąć jakiś błąd to uszanuję. Ale mam gdzieś pustą krytykę, sprowokowaną tylko i wyłącznie czyimś widzi mi się.

"powinieneś jeszcze poćwiczyć" hahaha dobre,ale wypadało by zauważyć że wysyłając wiersz w eter włśnie to robię. :)

Podobają się metafory bardzo mi miło

Jeśli myślisz że to niesmaczne i odpycha - Cóż nie każdy lubi chińszczyznę.

Pozdrawiam jajecznie Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



- nie za bardzo wiem dlaczegóż się tak burzysz. wyraziłam tylko mój punkt widzenia. a chyba mam do tego prawo. poza tym napisałam, że 'nie zawsze taka była', co miało się do poezji kojarzącej się z pięknem. przecież każdy wybiera inną tematykę, co starałam się zaznaczyć. ja lubuję się w czymś innym, więc i w poezji doszukuję się moich upodobań.





- w sumie to mało mnie interesuje cóż robisz z krytyką. (: ja jej - tak mi się przynajmniej wydaje - nie wyrażałam. a za krytykę innych nie odpowiadam.





- no głupia to ja nie jestem. zresztą chyba sama to robię. :]
chodziło mi właśnie o to, żebyś pisał więcej i wysyłał je tutaj. wtedy i Tobie to wyjdzie na lepsze i nam - forumowiczom, którzy będą się z tą inną tematyką oswajali.





- jw. ('ja lubuję się w czymś innym, więc i w poezji doszukuję się moich upodobań.')



serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Wcle się nie burzyłem i nie wiem skąd to wywnioskowałaś, ale jeśli poczułaś się atakowana to sorry, ale nie miałem takiego zamiaru




I bardzo dobrze nie interesuj się bo mogła byś się zgorszyć ;)





Pewnie żeś nie głupia, ale z tym wysyłaniem moich "stforkóf" na forum aby się z nimi oswajano to może nie najlepszy pomysł. Równie dobrze, można by oswajać wegetarian z zapachem gnijącego mięsa. :)

Jajecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...