Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Mgiełka sinawa co w drzewa przesiąka   rysuje też kontur cieni liściastych -   Lipcowe niebo jak niezapominajka   rosę zakrapla pachnąc zielem i bagnem     Muzyka Pogórza w fortepian upchana   śpiewa wiatrem wetkanym między struny obrzmiałe   Oj będzie gorąco tą duchoty pięknością nieznośną   odkrytą przeze mnie i piątą stronę świata
    • @corival Racja, że wiersz mój ;) Już widzę tego puszystego "bąka" wśród zakurzonych koniczyn, które ustąpią niebawem miejsca bądź parkingowi, bądź innej benzynowej stacji. Bowiem pasikonik zmieści się wszędzie...
    • … tutaj są zawarte sprzeczności i chyba nie mam czasu ani sił,  aby o nich pisać…

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

          uffff… tą ciemną, niepoznaną - to jak wreszcie? Skoro wiadomo, że ciemną - to nie tak całkiem obcą  ;))   po co uciekać ?  żeby była dla nas jak ta ziemia ? przecież to farmazon do potęgi - strona jeszcze niepoznana, ale już wiadomo , czym ( lub jaka ) by była   więc po co w ogóle uciekać, skoro ma być powtórka z rozrywki ????   … myśleć, myśleć przy pisaniu, bo hęce opadają      
    • @corival Każdy ogród inaczej pachnie, bo nigdy tak samo. "Liryczne soprany piwonii", jak najbardziej na miejscu, ponieważ są to piwonie białe względnie bladoróżowe. W tym opisie został zawarty kawałek mojej już nieistniejącej działki wraz z występującymi w nich roślinami. Ja z czapy nigdy nie piszę, może dlatego że jestem zielarką...
    • @poezja.tanczy Spodobala mi się idea petycji. Inna sprawa, ze widzę w tym chytry plan mimo wszystko przedłużenia sobie życia. Poczta czasem wywija rozmaite salta. Mnie również z lekka przeszkadza słowo "zdechła". Nie dlatego, że... itp. tylko dlatego, ze nie przystaje do całości tekstu. Jest jakby z innej bajki... Pozdrawiam :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...