Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Angello, prosimy o założenie działu konkursowego i podanie zasad techn


M._Krzywak

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Ja myślę, że każdy juror będzie miał swoją prywatną listę TAK/NIE, czy tam jakaś punktacja np. 1,2,3 i na podstawie tego będzie werdykt po zsumowaniu. A "zasad technicznego punktowania" to rozumiem jako tutaj na forum jakaś opcja tak jak plusy i minusy, ale to raczej nie jest dobry pomysł, bo chyba lepiej żeby żaden z jurorów nie wiedział jak inni głosują itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Ja myślę, że każdy juror będzie miał swoją prywatną listę TAK/NIE, czy tam jakaś punktacja np. 1,2,3 i na podstawie tego będzie werdykt po zsumowaniu. A "zasad technicznego punktowania" to rozumiem jako tutaj na forum jakaś opcja tak jak plusy i minusy, ale to raczej nie jest dobry pomysł, bo chyba lepiej żeby żaden z jurorów nie wiedział jak inni głosują itd.
Proponuję następującą punktację :
0 pkt - zestaw odrzucony
1,2 lub 3 pkt za zestaw polecony do wydania.
Protokoły z punktacją ślemy do admina.
Wygrywają zestawy które, po podsumowaniu zdobędą największą liczbę punktów.

bold w dwóch przypadkach raczej jest to niemożliwe... ale skoro nikomu to nie przeszkadza... to i ja milczę... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Ja myślę, że każdy juror będzie miał swoją prywatną listę TAK/NIE, czy tam jakaś punktacja np. 1,2,3 i na podstawie tego będzie werdykt po zsumowaniu. A "zasad technicznego punktowania" to rozumiem jako tutaj na forum jakaś opcja tak jak plusy i minusy, ale to raczej nie jest dobry pomysł, bo chyba lepiej żeby żaden z jurorów nie wiedział jak inni głosują itd.

Pomysł jest taki - nie wiadomo, ile wierszy/Autorów będzie w konkursie - może być 20, a może być 200 i tutaj nie może być tak, że wygra powiedzmy 100 Autorów, bo budżet nie wytrzyma. Nie może też być tak, że wyjdzie tylko 20 wierszy i wszyskie wejdą do tomiku.

Plan jest taki:
wersja a
każdy juror otrzymuje pule głosów: 5 głosów do 20 wierszy (a raczej na Autora), 10 do 30, 15 do 60 itd i wtedy unikamy skrajnych sytuacji.
Punktacja zaczyna się po zakończeniu konkursu i może potrwać powiedzmy 2-3 tygodnie. Po tym czasie Autorzy, którzy uzyskali największą ilość punktów, wchodzą do tomiku - maksymalnie 20 osób.

wersja b:
Po opublikowaniu wszystkich wierszy, robimy ankietę.
W ankiecie umieszczony jest nick/nazwisko autora.
Każdy juror oddaje 5 głosów na 5 autorów. ( jeżeli ilość wierszy będzie do 30 autorow), 10 głósów (jeżeli od 30 - 60 ), 15 głosów ( powyżej 60 ) Ankieta będzie anonimowa do dnia zakończenia.

20 pierwszych osób, które osiągną najlepszy wynik to zwycięzcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Czekaj, robimy szybką burze mózgów, dlatego każde Wasze zdanie jest cenne :)

Bo tutaj jest problem największy, żeby ilość Autorów nie przekroczyła 20, bo będą figle migle. A tak w razie wyłonienia np 50 Autorów wejdzie pierwsza 20-stka. Kurde, to takie połączenie myśli z biegiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Czekaj, robimy szybką burze mózgów, dlatego każde Wasze zdanie jest cenne :)

Bo tutaj jest problem największy, żeby ilość Autorów nie przekroczyła 20, bo będą figle migle. A tak w razie wyłonienia np 50 Autorów wejdzie pierwsza 20-stka. Kurde, to takie połączenie myśli z biegiem :)

To jest trochę niejasne z tą pierwszą dwudziestką no i niezgodne z regulaminem, który mówi, że wszystkie zestawy dostarczone do 31.12.2009r biorą udział w konkursie. Jak myślisz ?
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Czekaj, robimy szybką burze mózgów, dlatego każde Wasze zdanie jest cenne :)

Bo tutaj jest problem największy, żeby ilość Autorów nie przekroczyła 20, bo będą figle migle. A tak w razie wyłonienia np 50 Autorów wejdzie pierwsza 20-stka. Kurde, to takie połączenie myśli z biegiem :)

To jest trochę niejasne z tą pierwszą dwudziestką no i niezgodne z regulaminem, który mówi, że wszystkie zestawy dostarczone do 31.12.2009r biorą udział w konkursie. Jak myślisz ?
:)

Przecież będą brały wszystkie, bo liczenie się zacznie po zakończeniu wklejania. A będzie to działac na zasadzie ankiety, więc po oddaniu głosów zaczną pojawiać się wygrani Autorzy. Gdy pojawi się 20, finito.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Biasiaaaaa ....!

Załóżmy, że autorów będzie 30.
10 jurorów odda po 5 głosów, czyli na 5 autorów, każdy juror.
Domniemam, że w tej sytuacji, pewni autorzy dostaną od kilku jurorów punkty, czyli maksymalnie jeden autor może dostać max 10 punktów, inny 8, 5, 2 itd. ...
20 autorów z największą liczba głosów, zwycięża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



To jest trochę niejasne z tą pierwszą dwudziestką no i niezgodne z regulaminem, który mówi, że wszystkie zestawy dostarczone do 31.12.2009r biorą udział w konkursie. Jak myślisz ?
:)

Przecież będą brały wszystkie, bo liczenie się zacznie po zakończeniu wklejania. A będzie to działac na zasadzie ankiety, więc po oddaniu głosów zaczną pojawiać się wygrani Autorzy. Gdy pojawi się 20, finito.

Tylko co zrobisz jak pojawi się 25 zestawów o podobnej liczbie punktów ?
Wiem - marudzę...ale te "pierwszych" mnie zbiło z tropu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Biasiaaaaa ....!

Załóżmy, że autorów będzie 30.
10 jurorów odda po 5 głosów, czyli na 5 autorów, każdy juror.
Domniemam, że w tej sytuacji, pewni autorzy dostaną od kilku jurorów punkty, czyli maksymalnie jeden autor może dostać max 10 punktów, inny 8, 5, 2 itd. ...
20 autorów z największą liczba głosów, zwycięża.

Tutaj wszystko jasne...Bez "pierwszych"...a w zamian z największą liczbą głosów... Paniała :)
Podpisuję się obiema rękami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jest wersja ostateczna.

Po opublikowaniu wszystkich wierszy, robimy ankietę.
W ankiecie umieszczony jest nick/nazwisko autora.
Każdy juror oddaje 5 głosów na 5 autorów ( do 30 autorów biorących udział w konkursie), 10 głósów (jeżeli od 31 - 60 ), 15 głosów ( powyżej 60 ).
Ankieta będzie anonimowa do dnia zakończenia.

20 osób, które osiągną najlepszy wynik to zwycięzcy.


Kwestia tego, czy na tym portalu skrypt pozwala na ankietę z 5 krotnym ( i więcej ) wyborem.

Angello?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wykorzystać punktację orgową –1 , 0 , +1, tylko, żeby plusy były równe minusom. potem zastosować tę samą statystykę, 1:6, jak proponowała Ewa. technicznie chyba proste i zgodne z trójkową punktacją.

??

poza tym, wyłonienie 20 zwycięzców jak się ma do publikacji wierszy jurorów??
nie wyobrażam sobie tomiku bez kilku osób z jury.


??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Gdyby była ankieta, wiersze jury mogłyby być razem ze wszystkimi wierszami, bo juror mógłby mieć blokadę na głosowanie na swoje wiersze. Tak to przynajmniej działa na moim forum. Nie wiem jak działa to tutaj ( jakie są mozliwości techniczne skryptu ) i dlatego oczekuje odpowiedzi angello w jaki sposób można wyłonić ( najprościej) tych najlepszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Gdyby była ankieta, wiersze jury mogłyby być razem ze wszystkimi wierszami, bo juror mógłby mieć blokadę na głosowanie na swoje wiersze. Tak to przynajmniej działa na moim forum. Nie wiem jak działa to tutaj ( jakie są mozliwości techniczne skryptu ) i dlatego oczekuje odpowiedzi angello w jaki sposób można wyłonić ( najprościej) tych najlepszych.


wydaje mi się, że trzeba mieć trochę zaufania do jury i że będzie w stanie obiektywnie ocenić wiersze jurorów, oczywiście bez głosowania na własne.

pozdrawiam
/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...