Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Tomik www.poezja.org ?


M._Krzywak

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ ja nigdy nie porzucam zamierzonych działań.
Po prostu na ten moment mogę zejść ze sceny, bo dla niektórych zbyt wyraźnie wybijam się z tłumu i nie chcę doprowadzić do skrajności, że jakaś "dolly dolly 1905" napisze jutro post że ze mną spała i mi z majtek wypadła kartka, na której były napisane nazwiska zwycięzców konkursu.
Ja sobie ochłonę, inni sobie ochłoną i będzie ok.
:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ewa K. - dokładnie. Zresztą tak było od początku, tylko w tym momencie po prostu zajmę się efektem finalnym, o ile zajdzie taka potrzeba (a dokładnie chodzi o znalezienie drukarni, bo ISBN już mamy, chociaż oczywiście jak ktoś ma ochotę się w to pobawić, to też fajnie).
A wpisy są po to, żeby zbijać kontrargumenty i dojść do wspólnego celu, a teraz, jak już te osoby, które upatrzyły we mnie grabieżce mienia i szarlatana i Belzebuba, zobaczą, że moja rola w rzeczywistości jest mikroskopijna i to w skali mikro, to ockną się i pomyślą.
Ave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Zgadzam się z Tobą... warto rozszerzyć jury. Osoby obiektywne, o różnym podejściu - mile widziane. Tylko należałoby wcześniej ustalić czy jury może wziąć udział w konkursie i na jakich zasadach będą ocenianie ich wiersze. Myślę, że to ważna informacja przed podjęciem decyzji.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



W dyskusjach orgowych należy uwzględniać "wtrącenia" od tych, którzy nie śledzą ( nie muszą) wątku( zawiłości towarzyskich i insynuacji, jak w przypadku posądzenia Pana o finansowanie wieczoru autorskiego pieniędzmi orga ) ale reagują na, cytuję Anioła:" prosimy zgłaszać swoje propozycje w tym wątku na forum".

Idea opłaty ( symbolicznej ) za wydrukowanie wybranych przez jury ma głęboki sens - umożliwia bowiem odłożenie pieniędzy na koncie, pozwalając tym samym na snucie projektów wydawniczych poezji org w następnym roku; a jednocześnie uwalnia sumienie autora od nieznośnego dyskomfortu - poczucia odniesienia sukcesu (sukcesem jest wydanie wierszy) za cudze pieniądze. Jak ja nienawidzę socjalizmu!

Te kilkaset odłożonych złotówek, a nie przypadkowych jak w teraz, daje szanse na planowanie nowych projektów w 2010r; być może, każdy stary rok żegnalibyśmy wydaniem wierszy orgowiczów bez nerwowej dyskusji i zbędnych organizacyjnych zawirowań. Każdego roku po wakacjach rozpoczynałaby pracę Wysoka Komisja Konkursowa, która mogłaby pracować na ustalonym i przyjętym przez ogół regulaminie...etc; być może, stworzylibyśmy nową orgową tradycję! :))))
Wystarczy mała kwota aby idea się urzeczywistniła.

Pozdrawiam i zachęcam do zniechęcenia się zniechęceniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almare - idea jest w porządku, ale mam wrażenie, że poetycka brać od czasu zmian nickowych (czyli od czasu, gdy pozwolono na nieograniczoną ilość nicków) nabrała przekonania, że wszystko, co się tutaj dzieje to kant. Zobacz, jak prozaki to wszystko załatwili - z miejsca, bez pytań, jak błyskawice i konkurs mają jak złoto. A tutaj pomysł przegania pomysł - jury takie, potem jury dla jury a nad tym jury dla jury i inne jeszcze jury dla tego jury.
Ja oczywiście staram się w miarę rozsądnie odpowiadać, ale właśnie sęk tkwi w tym, że nagle ja to konkurs. Uwierzcie, że jakbym ja miał jakieś tysiączki, zrobiłbym konkurs w trzy sekundy i bez żadnych dyskusji - oczywiście za zgodą administratora, jakby się zgodził.
Tutaj właśnie chodzi o uniknięcie tego dyskomfortu - grupa ludzi wpłaciła, zostało i jest ok. Wpłacali nie z myślą o książce, tylko z myślą o forum. A to, że zostało i za powszechną zgodą idzie teraz na cel wspólny, nie jest żadną dewiacją. Dewiacją jest dorabianie ideologii tam, gdzie jej nie ma. Oskarżanie, zamiast wpisywanie swoich pomysłów.
Mam wrażenie, że zanim to miejsce otrząśnie się z fusów, jeszcze trochę minie - ale to będzie ten pierwszy krok. Zresztą proszę spojrzeć jak teraz wygląda forum główne - 11 wątków wyróżnionych zamiast 11 wątków o TWA i SRA (Stowarzyszenie Radosnej Adoracji ;) - i to jest progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Hmm... tę decyzję pozostawmy chyba angello.

Myślę, że nie należy uzależniać bycia w jury od tego czy się będzie mogło opublikować w tomiku. Jeżeli ktoś z członków jury chce, aby jego poezja znalazła się w tomiku, mogę go ewentualnie zastąpić, gdyby decyzja angello była na "nie" dla jury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystko już zrobione :)
Wystarczy wejść na przesunięcia, statystyki.
Każdy z Autorów wybierze trzy swoje teksty (najlepiej wyróżnione),
a o reszcie zadecyduje góra, tak w przypadku Marka Dunata
Jury do pomocy i sprawa załatwiona.
Nie wiem, może źle myślę...hm?
Pozdrawiam.
P.S. To się nazywa według "brusliego" ;P - sztuka walki bez walki ;)
Takie to były czasy jeśli chodzi o "wejście smoka" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A co tam jest w przesunięciach i statystykach ? egzegaty na ten przykład nie ma...i wielu innych...Bynajmniej nie sugeruję, że ten pomysł jest zły...ale znacznie zawęża grono...poza tym co z autorami, którzy publikują w dziale P ?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Hmm... tę decyzję pozostawmy chyba angello.

Myślę, że nie należy uzależniać bycia w jury od tego czy się będzie mogło opublikować w tomiku. Jeżeli ktoś z członków jury chce, aby jego poezja znalazła się w tomiku, mogę go ewentualnie zastąpić, gdyby decyzja angello była na "nie" dla jury.

Jestem innego zdania...ale to akurat mały głos jednostki. Zresztą, jeśli rozszerzone zostanie grono jury, to naprawdę wiele dobrych tekstów zostanie pominiętych...a szkoda by było.
Jeśli chodzi o twoją propozycję...wezmę pod rozwagę. Na ten moment czekam na decyzje angello w tej sprawie.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Hmm... tę decyzję pozostawmy chyba angello.

Myślę, że nie należy uzależniać bycia w jury od tego czy się będzie mogło opublikować w tomiku. Jeżeli ktoś z członków jury chce, aby jego poezja znalazła się w tomiku, mogę go ewentualnie zastąpić, gdyby decyzja angello była na "nie" dla jury.

Jestem innego zdania...ale to akurat mały głos jednostki. Zresztą, jeśli rozszerzone zostanie grono jury, to naprawdę wiele dobrych tekstów zostanie pominiętych...a szkoda by było.
Jeśli chodzi o twoją propozycję...wezmę pod rozwagę. Na ten moment czekam na decyzje angello w tej sprawie.
Pozdrawiam.

w zaproponowanym przeze mnie i Michała regulaminie jest punkt o tym, że wiersze jury podlegają ocenie administracji i 2 wybranym przez niego osób, ..a więc może będzie OK.


ps. acha, jeszcze mi się coś przypomniało ... ktoś mi napisał, że to nie fair bo jury samo sobie wymyśla regulamin ... to wyjaśniam właśnie tutaj, że to nieprawda ... bo ani ja, ani Michał w jury nie jesteśmy .. a regulamin powstaje pod okiem angello i z jego udziałem , co może sam zaświadczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.

Czyli narazie mamy komisję w składzie:

1. Stefan Rewiński
2. Mateusz Dawiec
3. Tomasz Piekło
4. Karolina Kułakowska
5. Barbara Janas - Dudek
6. Agata Lebek
7. Piotr Pilarski

( ustalmy, że lista otwarta do soboty 14 -go; czekam na odpowiedź vackera i innych chętnych; wg mnie lista powinna się zamknąć na 10 osobach ... tak będzie wiarygodnie i jest większe prawdopodobieństwo trafnych wyborów )

Czy ktoś jeszcze miałby ochotę pomóc? Może ktoś kogo rzadko mamy okazję czytać na forum dyskusyjnym, ale czuje się na siłach zadecydować o tak ważnych sprawach :) ?


----

Aby było łatwiej nam rozmawiać, poniżej wstępna wersja regulaminu, co do której ostatni głos należy do Andrzeja Sztuczki. Oczywiście czekamy na sugestie.


[color=orange]Konkurs na publikację w tomiku portalu www.poezja.org[/color]

Regulamin konkursu

1. Konkurs ma charakter zamknięty. Udział w konkursie mogą wziąć jedynie użytkownicy www.poezja.org, którzy posiadają konto od co najmniej 5.11.2008 r. oraz minimum 400 komentarzy.

2. Celem konkursu jest wybranie wierszy, które zostaną opublikowane w tomiku portalu www.poezja.org w formie papierowej.

3. Każdy autor może zgłosić maksymalnie 3 teksty własnego autorstwa, asygnowane swoim imieniem i nazwiskiem. Wiersze mogą być wcześniej publikowane. Wiersze anonimowe nie będą brane pod uwagę.

4. Autorzy zgłaszają 3 wiersze jednocześnie ( w jednym poście) w specjalnie utworzonym do celów konkursowych dziale z dopiskiem :
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym poście dla potrzeb procesu Konkursu na tomik portalu www.poezja.org, zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm

5. Wiersze niespełniające powyższych wymagań nie będą brane pod uwagę.

6. Termin zgłaszania wierszy upływa z dniem 31.12.2009 r.

7. Oceny wierszy pod kątem możliwości publikacji w tomiku portalu www.poezja.org,
dokona komisja w składzie:

- Stefan Rewiński
- Mateusz Dawiec
- Tomasz Piekło
- Karolina Kułakowska
- Barbara Janas - Dudek
- Agata Lebek
- Piotr Pilarski


Termin prac komisji upływa z dniem 20.01.2010 r.
Zadaniem komisji będzie wyłonienie do 20 zwycięzców.

a) komisja zobowiązuje się do samodzielnego i sprawiedliwego oceniania nadesłanych prac
b) komisja zobowiązuje się, że nie będzie ulegać wpływom osób trzecich
c) kontrolę nad pracami komisji posiada administrator www.poezja.org
d) komisja zobowiązuje się po zakończeniu prac do przedłożenia administratorowi protokołu głosowania na adres [email protected]

8. Wiersze członków jury nie mogą brać udziału w konkursie głównym . Ocena wierszy komisji, będzie dokonana przez administratora www.poezja.org. W tym celu zostanie utworzony odrębny wątek dla członków komisji, w którym wybór wierszy do druku dokona administrator www.poezja.org plus dwie wybrane przez niego osoby.

9. Nadzór bezpośredni nam prawidłowością prowadzenia konkursu sprawuje administrator www.poezja.org Andrzej Sztuczka, tj.:
a) przeciwdziała wpływom z zewnątrz, naciskom na komisje, prób ingerowania osób trzecich w prace komisji
b) posiada prawo zmiany komisji gdy punkt a) zostanie złamany
c) posiada prawo anulowania konkursu, gdy zostaną wykryte jakieś nadużycia
d) ogłasza wyniki konkursu, po przedstawieniu przez komisję wyników głosowania

10. Za zebrane dotychczas przez adminitratora fundusze, zostanie wydrukowane 50 tomików (udokumentowanych rachunkiem), które zostaną przesłane zwycięzcom nieodpłatnie. W razie zapotrzebowania istnieje możliwość dodruku za opłatą - koszt druku plus koszty przesyłki.

11. Zwycieżca zobowiązuje się na przesłanie zgody na publikację w formie papierowej wynikająca z Ustawy o prawach autorskiech i pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631

12. W razie nie wyłonienia 20 zwycięzców forum poezja.www.org zastrzega sobie prawo do przedłużenia konkursu.


13. Zgłoszenie wierszy do udziału w konkursie traktowane jest jako akceptacja wszystkich warunków regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że należałoby ustalić formę oceniania zestawów wierszy.
Mam propozycję by każdy z członków przyznał polecanym do tomiku zestawom jeden, dwa lub trzy punkty. Wówczas w protokole znajdą się zestawy wierszy z przypisaną liczbą punktów. Po zsumowaniu punktów, nadanych przez członków jury, wyłonią się zestawy zwycięskie - czyli oczywiście te, które będą miały największą liczbę punktów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...