Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Tomik www.poezja.org ?


M._Krzywak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


No wreszcie konkretna kobieta. I jeszcze jedno - 3 wiersze w zestawie, czyli oceniamy całość, a nie pojedyncze wiersze, żeby nie było takiej sytuacji, że jeden autor będzie miał dwa wiersze w tomiku, drugi trzy itd.? Bo się zrobi miszmasz. Pytam dla pewności, i osobiście uważam, że lepiej całościowo oceniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym sie odnieść do kilku wypowiedzi wcześniej.


( do joaxi) Nie rozumiem motywacji publikacji w formie papierowej pod nickiem.
Książka zawiera teksty objęte prawami autorskimi, wymaga więc podania swoich danym osobowych, zawarcia umowy z wydawcą.

Po drugie - Po to wybieraliśmy solidne jury, osób znanych na tym portalu, które potrafią oddzielić człowieka od tekstu, aby nie miało dla nich znaczenia czy znają dane autora, czy widzą tylko sam tekst.

Co do stażu na forum, propozycja roku jest OK. Jeżeli ktoś miał uprzednio inny Nick, a na obecnym profilu nie jest wystarczająco długo, może np. wysłać do angello maila z prośbą o weryfikację chociażby adresu mail, który podał przy zakładaniu poprzedniego konta. To rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak widzę regulamin, po małych uściśleniach.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które:

1. zarejestrowały się na portalu www.poezja.org przed 05.11.2008r
2. posiadają minimum 400 komentarzy
3. zgłoszą do konkursu zestaw trzech wierszy, opatrzony imieniem i nazwiskiem.
4. wiersze mogą być publikowane wcześniej



Myślę też żeby ustalić jakiś termin do którego można będzie wklejać wiersze, a później dokonać wyboru.

Proszę o wypowiedzenie się w tej kwestii reszty jurorów, bo coś ciężko to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Dlaczego pod nickiem?? Przecież w propozycji było wyraźnie napisane - podawać imiona i nazwiska, a do tego data dzisiejsza, co oznacza, że trzeba tylko zapisać się na orga i już można startować do druku pod własnym nazwiskiem.
Wiem, na czym polega prawo autorskie - chodziło mi raczej o zasady takie, jak w konkursach, żeby oceniano teksty nie znając autorów. Stara dobra zasada z godłem byłaby OK. Po wybraniu tekstów otwiera się koperty z rozwiązaniem godeł i po sprawie. Ponieważ internetowo jest trudniej - wystarczy po wybraniu tekstów poprosić angella, żeby skontaktował się z osobami, które wygrały celem ustalenia ich prawdziwych tożsamości. Albo poprosić same osoby wybrane na forum pod wątkiem o kontakt mailowy. Wszystko na ten temat.
Nie ma szansy na odzielenie autora od tekstu, jeśli się zna autora. Bez względu na solidność czy cokolwiek innego osoby oceniającej. Jeśli są na tym portalu osoby aż tak cudownie, wręcz nieludzko uzdolnione w tej kwestii, że potrafią - po co utrudniać im pracę? Nie znając nazwiska przecież będą miały łatwiej.
Pzdr., j.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joaxii - tyle że to nie jest typowy konkurs, to ma być tomik - wizytówka tego portalu, więc każdemu z wybierających powinno zależeć na tym by znalazły się w nim najlepsze wiersze. Mnie nie interesuje, że pana A znam, a pani B nie, jak nie podoba mi się coś, to nie wybieram tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Jeśli wizytówka - to może po prostu rzeczywiście wziąć to, czego jest najwięcej?.. ;)
A jeśli nieważne, czy się zna czy nie - to po co znajomość nazwiska?
Kiedyś był tu przerabiany system wyboru tekstów do Zetki przez jury. Czyżby szykowała się powtórka z rozrywki, tylko w formie drukowanej?.. Tym, którzy nie pamiętają, przypomnę, ze był to raczej niewypał...
Pzdr., j.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Jeśli wizytówka - to może po prostu rzeczywiście wziąć to, czego jest najwięcej?.. ;)
A jeśli nieważne, czy się zna czy nie - to po co znajomość nazwiska?
Kiedyś był tu przerabiany system wyboru tekstów do Zetki przez jury. Czyżby szykowała się powtórka z rozrywki, tylko w formie drukowanej?.. Tym, którzy nie pamiętają, przypomnę, ze był to raczej niewypał...
Pzdr., j.
A czego jest najwięcej? Chyba różnorodności i języków.
Mnie to obojętne czy będą nazwiska, nicki, czy nie będzie. Tyle że przeprowadzenie czegoś takiego anonimowo jest bardziej skomplikowane. Każdy z autorów musiałby przesłać wiersze na jakiś wyznaczony adres email, musiałaby być do tego wyznaczona osoba spoza jury, która by ponumerowała zestawy, rozesłała do wszystkich jurorów i po wyniku 'odkodowała' je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


A mnie, żeby było dobrze. Mam sentyment do tego portalu, jestem na nim już chyba z 6 lat, nawet jeśli nie tak często jak inni, to regularnie i od dawna. Robienie czegoś byle jak, byle było nie przekonuje mnie jakoś.
Różnorodność języków poetyckich to jedno, różnorodność poziomów - to drugie. Może właśnie warto się zastanowić, czego się szuka, jak to zrobić, żeby było dobrze i żeby tomik naprawdę spełnił swoje zadanie i zaprezentował portal z jak najlepszej strony.
Pzdr., j.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


A mnie, żeby było dobrze. Mam sentyment do tego portalu, jestem na nim już chyba z 6 lat, nawet jeśli nie tak często jak inni, to regularnie i od dawna. Robienie czegoś byle jak, byle było nie przekonuje mnie jakoś.
Różnorodność języków poetyckich to jedno, różnorodność poziomów - to drugie. Może właśnie warto się zastanowić, czego się szuka, jak to zrobić, żeby było dobrze i żeby tomik naprawdę spełnił swoje zadanie i zaprezentował portal z jak najlepszej strony.
Pzdr., j.
Mnie też żeby było dobrze, o czym już pisałem. Kto mówi o robieniu czegoś byle jak? To że ktoś chce się dogadać możliwie jak najsprawniej, ustalić jakieś warunki, jest robieniem czegoś byle jak? Z doświadczenia wyniesionego z tego forum wiem, że tak można sobie dyskutować w nieskończoność i nic z tego nie wyniknie, bo zawsze przyjdzie mądrzejszy i będzie wiedział swoje. Każdy z jurorów wie czego chce od wierszy, proszę się nie martwić zostaną wybrane najlepsze spośród nadesłanych. Będzie wybierało pięć osób, a nie jedna.
Jeśli do tego dojdzie. A mam nadzieję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ludzie z roku na rok odchodzą, zatem tutaj kwestia jest żadna. A co do nicków - jury zna i nicki i nazwiska, i chyba logiczne jest, że na pewno nie tym bardziej nie będą wiedzieć, kto jest kto. A zresztą już teraz podejrzewanie jury o stronniczość jest absurdem i szukania dziury w całym.
Ja jestem tutaj za Tomaszem - trzeba ruszać i koniec. Bo już te walki o poziomy i nadpoziomy przybierają wykrzywioną twarz hydry, chyba, że ktoś ma już wytypowane osoby do tomiku, który spełniałby warunki genialności i nie daj losie ktoś obcy by się tam wepchał - i chciałby to w jakiś sposób zatrzymać.
A co do nicków, to ja jak najbardziej jestem (i byłem) przeciwko, przynajmniej dla mnie - są mniej poważne w poważnej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



a mi sie marzy poezja.org jako forum Jasiów Kowalskich i Stasiów Nowaków
z redagowanymi działami namacalnych ludzi, którzy za każde swoje słowo odpowiadają twarzą i nazwiskiem ... nawet kosztem zamkniętej społeczności

tak funkcjonuje wiele małych for i jakoś nikt się nie boi i problemów nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



a mi sie marzy poezja.org jako forum Jasiów Kowalskich i Stasiów Nowaków
z redagowanymi działami namacalnych ludzi, którzy za każde swoje słowo odpowiadają twarzą i nazwiskiem ... nawet kosztem zamkniętej społeczności

tak funkcjonuje wiele małych for i jakoś nikt się nie boi i problemów nie ma

Problem jest taki, że tutaj jest otwarte pola do działania dla wielonikowców - załóżmy zrobię sobie teraz 5 kont i będę sobie wpisywał recenzje, a wrogów niszczył z 5 stron naraz - to jako "Predator", to jako "Krwawy Zdzisio". Ideałem jest oczywiście stworzyć forum, gdzie każdy by miał albo jeden nick, albo imię i nazwisko, ale to jest raczej ideał nieosiągalny, bo bez nicka już gorzej wypowiedzieć swoje zdanie bez konsekwencji. Oczywiście są też kwestie osób, które z tych czy innych powodów jako artyści przybierają pseudonimy, ale tutaj powinno działać to w ten sposób, że taka osoba przesyła nazwisko administracji.
A czy ta społeczność będzie zamknięta? Raczej wolna od paranoi (patrz zdanie pierwsze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal obstaję przy tym, aby skład jury uzupełnić o
- f. isię
- Ewę K
a dobrze by było zapytać H. Lectera, czy i on nie zaszczyci...
większa grupa jurorów, więcej opinii, więcej wyboru...
ustalcie Szacowni Jurorzy, gdzie wklejać te wiersze, ile, bo że pod nickiem z wyjaśnieniem na końcu kto zacz to dla mnie oczywiste;
no i autorzy muszą pod jeden z adresów meilowych wyrazić zgodę na druk wierszy (prawa autorskie!) no i może dołoży przy tym swój krótki biogram...
- propozycja otwarta
J.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...