Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Christine

Użytkownicy
  • Postów

    640
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Christine

  1. @Łukasz Jurczyk Bardzo plastycznie oddałeś zdobywanie Tyru - okrucieństwo bitwy , w której przegrywają również zdobywcy. Świetny tekst!
  2. @Łukasz Jurczyk Piękny, poetycki fragment. Świetnie połączyłeś brud wojskowego obozowiska z najgłębszym ludzkim cierpieniem i samotnością. Zapach żywicy uleciał z dymem, został poranny chłód popiołu i ciężar monety.
  3. @Łukasz Jurczyk Bardzo przejmujący tekst. Przedstawiasz Aleksandra nie jako wielkiego wodza, lecz jako cynika śmiejącego się z "lasu trupów" - dziś powiedzielibyśmy - ludobójcy i okrutnika. I to jest dla mnie szczere.
  4. @Migrena Fascynują i wzruszają mnie Twoje wiersze. Ale co do komentarzy,to naprawdę masz świetne osoby wokół. Nie bardzo potrafię oddać tego, jak naprawdę poruszył mnie wiersz. Pozdrawiam.
  5. @Migrena Cieszę się, że mogę kogoś uszczęśliwić. :))))) Pozdrawiam radośnie!
  6. @Migrena Bardzo dziękuję! :)))
  7. @Migrena Bardzo dziękuję za piękne słowa. :) Przyjmuję Twoje słowa jak dar najcichszy, jak oddech nocy, co w oknach się chowa. Skoro mój wiersz był szeptem wieczornym, to Twoja czułość jest echem, co go zachowa.
  8. @Simon Tracy Twój wiersz to instrukcja tworzenia i obsługi sekty. Napisana tak dobrze, że czuję się obserwowana przez narratora. Są małe sekty i wielkie - pewnie masz na myśli tę największą. Ale to tylko moje podejrzenie. :)
  9. @Simon Tracy Nie ma tu litości. Nie ma nadziei. Jest tylko pewność końca i iluzja czasu. Memento mori w najczarniejszym wydaniu. Świetny warsztat literacki. Niezmiennie podziwiam Twoją wyobraźnię.
  10. @LessLove Ja na szczęście nie pracuję w szkole,ale muszę współpracować z poradniami,psychologami po szkołach zaocznych. Jak dobrzy nauczyciele, z podejściem do dzieci , z empatią "dają nogę ze szkoły" -to kto zostaje?
  11. @Berenika97 No i to jest system, który zabija u dzieci wyobraźnię, kreatywność, nieschematyczne myślenie. Może jest to odpowiedź, dlaczego mamy tak mało patentów, a Polscy za granicą robią naukowe kariery. Córka moich krewnych skończyła astronomię i fizykę (już w czasie studiów miała kilka publikacji) - wysłała swoje CV do kilku ośrodków naukowych , ale żaden w Polsce nie wykazał zainteresowania. Polska zapłaciła grube pieniądze za jej kształcenie, były w tym wyjazdy do różnych miejsc na świecie - a teraz jest już zbędna? Ale od razu odezwały się ośrodki ze Szwajcarii, Niemczech i Wielkiej Brytanii - tam robi karierę naukową. A poza tym, jestem ciekawa, jak te panie przyjęły po paru latach obowiązek szkolny dla 6-latków. Bardzo podoba mi się opowiadanie o Nice. Można tu znaleźć wiele wątków do dyskusji
  12. @Berenika97 Fajne opowiadanie. Polubiłam Nikę, bo trochę przypomina mi moją rezolutną córeczkę- w sumie też jest Nika - Monika.:))) @iwonaroma Dokładnie! Nie da się systemach, gdy biurokracja, głupie procedury są ważniejsze od człowieka czy sprawiedliwości. A co do poradni - to nie będę się może wypowiadać. Pozdrawiam.
  13. @Łukasz Jurczyk Nie ma już Tyru - dokumentujesz nieuchronność.Świetna metafora okrętów jako kadzideł. okręty płoną krwawe kadzidła duszą resztki chwały
  14. @Łukasz Jurczyk Świetne! Ten fragment to niezwykle sugestywny - to zapis wojennej traumy i zderzenia człowieka z potęgą żywiołu. Poemat świetnie łączy wielką historię z bardzo jednostkowym doświadczeniem.
  15. @Berenika97 Dla mnie wiersz brzmi jak przeżywanie żałoby - co sugeruje tytuł. "Bezpowrotnie" - czyli żadnej możliwości powrotu. Piękny!
  16. @Whisper of loves rain Niezwykle wzruszający!
  17. @Migrena Bardzo dziękuję! Życzę wesołych dni świątecznych - niech radość zagości w Twoim sercu.:)
  18. @Simon Tracy Widmo sarmackiego wojownika pojawia się we współczesności i prosi córkę o kawę.Świetna poezja zderzenia epok. Twoja kreatywność nie ma granic. :))) Miło się czytało, nawet się uśmiechnęłam. Pozdrawiam
  19. @Nata_Kruk Nic mądrego już nie napiszę, tylko, że bardzo mi się podoba. :)
  20. @lena2_ Piękny! Czyli to było pierwsze ogniwo świetnego łańcuszka poetycznego. Nie dziwię się - ślicznie inspirujący. :)
  21. @lena2_ Pięknie oddana istota związku - ta siła i kruchość. Pozdrawiam.
  22. @Berenika97 Mądry wiersz. Sama mam taką manierę ciągłego odkładania na później, zwłaszcza odpisywania na prywatne maile. I ciągłego potem przepraszania. Pozdrawiam. :)
  23. @Berenika97 Świetny opis! To może być stan umysłu - wszystko pulsuje, ciągnie, nawet włosy są ciężarem nie do zniesienia. I dobrze, że nie tłumaczysz, czy to choroba, trauma, szaleństwo - obraz mówi sam. Wiersz jest wizyjny i surrealistyczny.
  24. @Migrena To jest mordercze! Wiersz o tym, jak zaufanie zjada się od środka, gdy ktoś zamiast pytać, zaczyna śledztwo. Mocny tekst!
  25. @Migrena Komentarze wszystko wyjaśniają. Napiszę tylko - brudne, uczciwe i żywe. Takie teksty się pamięta. Super!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...