-
Postów
4 215 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
21
Treść opublikowana przez duszka
-
.. i (wbrew pozorom?) wymaga ono pewnej odwagi :) Dziękuję Ci za miłe słowa i plusiki :) Ładnie to brzmi :) Dziekuję! @Dragaz@Rafael Marius Miło mi :) Pozdrawiam!
-
wychylać się z okna wypaść i nie wstać? wolę tańczyć od ściany do ściany wybiec za drzwi z miłości (tekst zainspirowany wierszem "Okno" napisanym przez Stary_Kredens. Dziekuję Ci :))
-
@Quidem.art To jak objawy wieczności... Pozdrawiam :)
-
@lovej Pasuje mi również do Twojego tekstu określenie "diagnoza miłości" - jako wyjątkowego, niezwykłego stanu. Pozdrawiam :)
-
Na wieki będę sławił
duszka odpowiedział(a) na andrew utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@andrew Słowa opisujące silną wiarę... Jednak zatrzymują i przekonuja mnie te mniej wygórowane i "utarte". Pozwól, że wyróżnię je: nie jestem na ziemi z przypadku (...) moje życie to nie Iluzja układanka atomów moje ciało jest mieszkaniem duszy (...) to ona mnie prowadzi do Ciebie (...) na mojej drodze pełnej upadków bywałem daleko od Ciebie ale nigdy nie zwątpiłem (...) Skierowane ku Bogu osobiste zapewnenia i podziękowania wynikają według mnie z tych fragmentów, "budzą" się samoczynnie i w domyśle. Pozdrawiam :) -
@sam Wgląda (od wieków) na to, że to bolesne powtarzanie jest konieczne, żeby niektórzy z nas rozpoznali, zrozumieli i zapamiętali błąd, dostrzegli objawiającą się prawdę i dokonali zwrotu w jej kierunku.. Wtedy "historię" napisałabym przez duże "H" :)
-
@Stary_Kredens Przez okno można życie tylko "podglądać" i kochać tylko tęsknotą... Poczułam ból czytając, a więc znam to. Pozdrawiam :)
-
Czerwona wstążka
duszka odpowiedział(a) na Stary_Kredens utwór w Warsztat - gdy utwór nie całkiem gotowy
@Stary_Kredens Czasem "tajemnica" to dobra odpowiedź... I niekoniecznie ostateczna, bo pozwala nam się odkrywać: rąbek po rąbku. Tylko rozum (jego niepokój) trochę powstrzymać :) Pozdrawiam -
@Sylwester_Lasota Dla mnie to "siłowanie się" zwątpienia z nadzieją - na temat człowieka... Myślę, że zasługujemy na jedno i drugie. Pozdrawiam :)
-
Nie magia nie czary
duszka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Waldemar_Talar_Talar Odrzucenie magii na rzecz miłości... To mi się podoba :) -
pięć tysięcy obrazów Dwurnika
duszka odpowiedział(a) na iwonaroma utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@iwonaroma Tak, liczba to tylko liczba... Ale zauwazyłam, że na napisanie wiersza mam przeznaczony (nie przeze mnie) pewnien określony czas. Jesli go przekroczę, wiem, że wiersz zamiast dalej pisać, czy ulepszać - zniekształcam. Wtedy muszę ustąpić. Pobudzasz do głębszych myśli i rozpoznań :) Pozdrawiam :) -
Na sopockiej plaży
duszka odpowiedział(a) na Poezja to życie utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Dragaz Widzę i czuję ten przekaz.., tylko dwa ostatnie wersy "wytrącają" mnie z tego stanu i w moim odczuciu bagatelizują go. Ale być może dla Ciebie są ważne :) -
@Dared O tym "wymuszaniu" tez ostatnio rozmyślałam - że w wierszach często (odważnie) formułujemy już to, do czego jeszcze zmierzamy lub co przewidujemy... Ale wydaje mi się, że ma to sens :) Pozdrawiam. To nie tylko brzmi jak dar czy zdolność, ale też jak odpowiedzialność i zobowiązanie wobec przyszłości... Przemawia do mnie :) Dziękuję! @Asia Rukmini@iwonaroma@lena2_@Sylwester_Lasota Dziękuję Wam i pozdrawiam! :)
-
Piękna interpretacja.., sprawia mi radość :) Dziękuję. Własnie :) Gdy doświadczam, że śmierć nie uśmierca do końca, bo zostawia we mnie żywy ślad danej osoby, to wtedy łagodnieje mój smutek i pojawia się wewnętrzny pokój. Pozdrawiam Cię również :) Warto - żeby przezyć (utrwalić ) to, co było, jeszcze pełniej i dogłębniej, a może nawet prawdziwiej... Pozdrawiam Cie lipcowo :) Na pewno. Ale myslę, że i te trudne są często tego warte. Dziękuję i pozdrawiam :) Zaczynam coraz bardziej w to wierzyć. :) Dziekuję! Wyobraźnia może tylko nas nieco zbliżyć do tej wielkiej tajemnicy... Dziękuję :)
-
nie umierają bo gdy się cofnę pogłębiam i rozszerzam czas rozdrobnionymi wspomieniami i nigdzie nie znajduję końca
-
Cały świat bez ciebie nic nie jest wart
duszka odpowiedział(a) na Poezja to życie utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Bardzo obrazowy, wymowny i zastanawiający fragment... Bo czym jest ta otchłań..? Jakąś niewidomą, tajemnicą, która nie musi być straszna, czyli budząca lęk. To zależy od naszej wiary w istnienie, od naszego zaufania w jego sens i dobro. Pozdrawiam :) -
Letnie przenikanie wanny
duszka odpowiedział(a) na Quidem.art utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Quidem.art Piękno miłości jest łagodne i ciche, choć tyle w niej mocy... Pozdrawiam :) -
@jaguar Piękna (bo pełna światła) myśl! i uświadomienie mi odwagi... Za jedno i drugie Ci dziękuję :)
-
@Deonix_ Dwa przeciwstawne stany blisko siebie... Trudno je połączyć w jedno życie. Może w ten sposób, ze bedąc w jednym nie zapominać o drugim..? Konkretne, wymowne obrazy przekazujące duchową treść. Pozdrawiam :)
- 22 odpowiedzi
-
1
-
- oś pionowa
- astrologia
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jedyny most
duszka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Waldemar_Talar_Talar Wymowny obraz... A powiedzenie prawdy, choć trudne i bolesne, może, według mnie, uratować ten "jedyny most" zdejmując z niego ciężar kłamstwa. Być może zostaje on przez jakiś czas pusty, ale jednak jest. I czeka. Pozdrawiam :) -
@Rafael Marius Cieszy mnie ta zgodność :) Dziekuję.
-
@iwonaroma ... ale czy wszystkie twarze są "zdemaskowane"..? Twarze kwiatów na pewno :)
-
@iwonaroma @Deonix_ Rozumiem Wasze zastrzeżenia i przyznaję ,że bez tej końcówki brzmiałoby może mocniej, lepiej... Ale byłabym wtedy nieszczera w stosunku do uczuć, które miałam pisząc ten wiersz - mieszanych, czyli niepokój niepoknalnej odległości od doskonałości i jednocześnie radość, że pojawiają się przynajmniej jej przebłyski. Dziękuję Wam za szczerość i miłe słowa :) Pozdrawiam! :)
-
@Joanna OM Bardzo wymowna, dramatyczna metafora... Jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam :)
-
@tomass77 Być może "dawne" życie potrafi dopiero do końca wygasnąć i udać się na spoczynek, gdy "odpali się" od niego nowe życie... To moje skojarzenie do tego wiersza, ale na pewno możliwe są inne i możliwych jest więcej. Inspirujące. Pozdrawiam :)