Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

duszka

Mecenasi
  • Postów

    4 215
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    21

Treść opublikowana przez duszka

  1. @Triengel Jeśli wiemy, co jest lepsze i jak powinno być, co równiez nazywasz w Twoim wierszu, to chyba jednak jest nadzieja...
  2. @Kwiatuszek@Leszczym@Waldemar_Talar_Talar Dziękuję Wam! :)
  3. Ładnie to ująłeś - na Twój specyficzny sposób. :) Dziękuję. Podziwiam siłę i odwagę Twojego spojrzenia ... Ja jej nie mam i dlatego chyba potrzebna mi ta aktywność. Dziękuję i pozdrawiam :) Dla mnie chyba też... Bo jakby mniej "uchwytny" i bardziej "drążący". Dziękuję Ci :) To brzmi siłą i zdecydowaniem... Nie wypierasz ich, lecz stajesz ponad nimi. Czuje w tym mądrośc i dojrzałość. Świadomość. Dziękuję Ci za tą odpowiedź i pozdrawiam :)
  4. w białą mgłę jak wiatr skłębione chmury albo nakłuwam i wypłakuję jak deszcz lęk nie musi zabijać i żal
  5. @andrew Wzajemne radosne przyciaganie... Powstające w ten sposób spotkania są cudowne :) Pozdrawiam.
  6. @Kasia Koziorowska Przejrzysty, dramatyczny, prowadzący w głąb wiersz - o odkrywaniu pustki w sobie, o "śmierci" obecności Boga w duszy... Bez niej ona umiera i ją trzeba wskrzesić. Tak to rozumiem i odczuwam. Pozdrawiam :)
  7. @Kamil Olszówka Piszesz z wielką wrażliwością i otwartym sercem, z odwagą zanurzenia się w ból... Nie dziwi, że trudno wtedy utrzymac pióro w dłoni i kreslic nim słowa, ale robisz to i w sposób nie budzący nienawiści oraz chęci odwetu, lecz poruszający sumienie, przypominający o warści życia, o istnieniu miłości. To jest chyba jedyna właściwa odpowiedź na te straszliwe wydarzenia i jedyny właściwy sposób przywrócenia godności ich ofiarom. Przeczytałam i wczułam się uwagą. Dziękuję.
  8. Tak :) I dobrze jest, umieć go zauwazyć i przyjąć. Dziękuję Ci i pozdrawiam.
  9. @Tectosmith Miło mi i pozdrawiam :)
  10. @Krzysica-czarno na białym To może i ja po twoich zachęcających słowach tą moją "zwięzłość" bardziej polubię, bo czasem mam ochotę się rozpisać, ale... po prostu nie potrafię. Serdecznie Ci dziekuję za tą piekną motywację! :) @Tectosmith@A-typowa-b@Kwiatuszek@Dragaz Ślę Wam podziękowania i pozdrowienia! :)
  11. @Natt Kochamy naturę, ale zdarza się, że jestesmy wobec jej potrzeb i cierpienia bezradni... Znam ten "cięzki kamień". Pozdrawiam :)
  12. @Adam Zębala Ten "stary człowiek" powie chyba, że serca nie da się zamienić, i że to poczucie własności może je uspokoić i uzdrowić, uzdolnić bardziej do miłości... Twój wiersz zatrzymał mnie na dłużej. Pozdrawiam :)
  13. @poezja.tanczy Tak :) Ale to najjaśniejsze i najgłębsze niebo zaczyna się ponad chmurami... Dziękuję Ci!
  14. @NatuskaaDziękuję Ci :)
  15. @Natuskaa Tej myśli, czy skojarzenia nie miałam pisząc, ale są możliwe :) Z tego, co wiem, ryby łączą się w ławice nie tylko w sytuacji zagrożenia - po prostu poruszaja się w nich... Ale doinformuje się jeszcze. Dziękuję Ci! :) @lena2_ Miło mi :) Pozdrawiam.
  16. Tak, ta droga do niej i ten czas na nią wydają się konieczne... Pozdrawiam i dziękuję :) Serdecznie Ci dziękuję :) I pozdrawiam.
  17. @lovej Jest w tym jakaś przedziwna lekkość i niewinność... Pozdrawiam :)
  18. @Waldemar_Talar_Talar Wzruszające... Uśmiecham się :)
  19. żeby czas przesuwał mnie w przód dzień po dniu przyzwyczajał do światła bo kiedyś moje niebo będzie już bez chmur najgłębsze
  20. Odchodzimy z nieskończoną ilością (oniemiałych) pytań, na które nie znaleźliśmy odpowiedzi. Tak to przeczuwam :) Ja też :) To tylko jedna z możliwości.
  21. Może to sposób myślenia "wyłapujący" objawienia prawdy :) Dla mnie to forma braku myślenia - tego który "wymyśla" rzeczywistość i prawdę, który nas przez to w sobie więzi. Dziękuję Ci :) Wiem, że niekiedy udaje nam się o myśleniu zapomnieć, ale (według mnie) zawsze wraca do świadomości - nie proszone. Dziekuję Ci za szczere i miłe odniesienie się do tekstu :)
  22. Wciąż myśleć musi aż do śmierci do ulgi człowiek odpływa wśród ławic oniemiałych znaków zapytania
  23. @Waldemar_Talar_Talar Tak, czasem "wczoraj" nie znajduje przejścia i kontynuacji w "dzisiaj".., tak jakby sie odcinało swoją wyjatkowoscią od reszty życia. Dla mnie to trudne i dlatego szukam głębiej ich powiązania. Ciekawy temat. Pozdrawiam :)
  24. @lovej "Było życie..." To sformułowanie podoba mi się i działa na mnie, szczególnie w bezpośrednim zestwieniu z ostatnim stwierdzeniem: "(a teraz) dziwne czasy nastały". Daje to dużo przestrzeni na własne odczuwanie i przemyślenia. Pozdrawiam :)
  25. @Leszczym Dałeś mi do myślenia :) Z którego powstał wniosek: Lepiej pisać (lepiej piszemy) z miłości do czytelnika / świata niż ze strachu przed nim... Pozdrawiam :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...