Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

duszka

Mecenasi
  • Postów

    4 215
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    21

Treść opublikowana przez duszka

  1. @minerva Najpierw jesteśmy niewinni, potem robimy się niedoskonali, a z niektórych naszych niedoskonałości powstaje zło... Inspirujący do refleksji wiersz. Pozdrawiam :)
  2. @poezja.tanczy Życie ma różne "rytmy", dlatego różny jest nasz "taniec"... Wydobyłeś je w tym wierszu - razem z grajkiem :)
  3. @Damian.M Ujął mnie przekaz Twojego wiersza opisujący jakby wewnętrzne oczyszczanie - aż do uczucia lekkości i przejrzystości... Ale przeczytałam go dla siebie w bezokoliczniku ("Usiąść teraz wygodnie" itd.), żeby uniknąć uczucia sterowania przez kogoś, a raczej odebrać jako mój własny wewnętrzny monolog. Pozdrawiam :)
  4. @Konrad Koper "Bóg tworzy ballady..." Ładnie. I na tym chyba bym skończyła wiersz. Pozdrawiam :)
  5. Szukanie jest może (w moim odczuciu) zbyt aktywne i własnie ono może prowadzić do subiektywizmu... Mam wrażenie, że prawda nam się objawia, dlatego tak ważna jest otwartość, zaufanie, cierpliwość... To ją chyba przyciąga. Dziękuję Ci za refleksję i pozdrawiam :) @poezja.tanczy Sprawiłeś mi radość Twoją odpowiedzią :) Dziękuję! @jaguar@iwonaroma dziękuję Wam :)
  6. odwracasz mnie od zmęczonych szyb i luster w kierunku życia
  7. @lovej Wzruszająca pochwała i ujmujące zakończenie ujawniające głębszą prawdę. Pozdrawiam :)
  8. @tomass77 Przejmujący obraz i stan, który ujawnia... Kojarzy mi się z "wsysającą" wszystko "czarną dziurą". Pomoże chyba tylko trzymać się od niej daleko. Pozdrawiam :)
  9. @Waldemar_Talar_Talar Gdzie podziała się ta miłość pełna prawdziwości,.? Twój wiersz uświadamia tą wielka stratę, potrząsa, budzi...
  10. @ja_wochen Są (napisane) słowa, które nie odrywaja sie od papieru, pozostają (martwe?) na nim "w szeregu" - bo nie podrywa ich ta grajaca w człowieku melodia i nie umieją do niej zatańczyć... To moja refleksja do Twojego delikatnie inspirującego wiersza. Pozdrawiam :)
  11. @Antoine W@Konrad Koper Dziękuję Wam i pozdrawiam :)
  12. bez znieczulenia rodzi się nowa pełnia bez gniewu
  13. @lovej Wzruszające i prawdziwe, szczególnie ostatni wers... Tak odbieram :) Ale dla mnie zaczyna się od drugiego wersu. To, co jest w pierwszym opisujesz później więc nie wydaje mi sie potrzebny. Pozdrawiam :)
  14. @Magda1973 Gdy zagubimy swoją tożsamość (swoją prawdziwość) gubimy sie też w świecie i w życiu... Myśle, że często musimy wrócic daleko w przeszłość, żeby ją odnleźć i wrócić z nią w teraźniejszość. O tym nie mówi ten wiersz, ale usłyszałam to w sobie po przeczytaniu :) Pozdrawiam.
  15. @Rafael Marius "kapryśne", ale szczęście, a więc do końca nie przeminęło, co potwierdza ten uroczy wiersz :)
  16. @Leszczym Taka tęsknota nas ratuje... :)
  17. @Waldemar_Talar_Talar Powiedziałabym, że nie sam grzech może cieszyć i przynosić ulgę, lecz - jego ujawnienie, czyli wydobycie się na powierzchnię prawdy i przyjęcie jej ... Pozdrawiam Cię :)
  18. @Adam Zębala "Nie wiem co dalej..." Jeśli różnice oddalają aż do zagubienia, to zmieńmy kierunek - na odwrotny (braterski). Jestem (z doświadczenia) przekonana, że jest to możliwe. Pozdrawiam :)
  19. @Dared Ostatni wers zaskakuje i odrobinę boli, bo odbiera sielankowy charakter wczesniejszej wypowiedzi, sprowadza ją do realiów... Poczułam ten wiersz. Pozdrawiam :)
  20. To piękny stan, pełen ulgi i sokojnego szczęścia... Myslę, że może niezbyt często, ale jednak przeżywamy takie chwile też na jawie. Zbierajmy je w pamięci :)
  21. @poezja.tanczy Dziękuję Ci za plusiki - ucieszyły mnie, a więc tyle wystarczy :) @Starzec Dziękuję! :)
  22. @corival W Twoim wierszu spełnia sanktuarium swoje przeznaczenie - daje szukającemu człowiekowi odpowiedź i uspokojenie... Przybliżasz ten przedziwny proces i zachęcasz do poddania się jemu. Tak to odbieram :)
  23. @Leszczym A mnie się wydaje, że my - piszący poezję próbujemy słowami zrobic trochę w naszym świecie porządku.., nadać mu trochę więcej przejrzystości. Ty w Twoim wierszu (według mojego odczucia) też tego szukasz i co-nieco znajdujesz :)
  24. Tak, i chyba tylko świadomść tej sklonności może nam pomóc się jej oprzeć... Dziękuję Ci za refleksję i miłe słowa :) @Nata_Kruk Dziękuję Ci! Wezmę to pod uwagę :) Ciesze się! :))
  25. @Waldemar_Talar_Talar To wzruszająca, odważna otwartość na "dalszy ciąg" :) Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...