Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

duszka

Mecenasi
  • Postów

    4 215
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    21

Treść opublikowana przez duszka

  1. @corival Masze ludzkie zycie (chyba bez wyjatku), a może życie jako takie wielokrotnie zasługuje na gniew bogów, gniew natury... Ale w tym gniewie nie niszczy go, raczej ostrzega, budzi, upomina i wyprowadza z błędnych dróg... Tak przemówił do mnie Twój bogaty w poruszające obrazy wiersz. Pozdrawiam :)
  2. @Konrad Koper Lubię tego "chochlika" :)
  3. @Kasia Koziorowska Życie jest po drugiej stronie wrogości i nienawiści... To one "sprawiają" w nas puskę... Te i inne mysli wzbudził we mnie Twój insprujący słowem i obrazem wiersz. Pozdrawiam :)
  4. Tak, chyba od naszego spojrzenia, wewnętrznej postawy zależy to, czy jestesmy bardziej "wiosenni", czy "zimowi" - dla siebie, świata i innych. Ostatnio pracuję nad tym i stąd ten wiersz. Ciesze się, że to poczułaś :) Pozdrawiam. @JWF Miło mi :) Pozdrawiam.
  5. ...przez co ujawniają, że jesteśmy jednością i całością... W kilku słowach przebłysk prawdy :)
  6. @Waldemar_Talar_Talar Miedzy ziemią, a niebem pulsuje nasze życie... Smutno-piękny, wzruszający wiersz, Waldemarze.
  7. @Waldemar_Talar_Talar A może nadzieja pochodzi "z gwiazd", tak jak zasugerowałes w pierwszej zwrotce, Waldemarze..? Podoba mi się ta myśl. :)
  8. A więc nie odchodzimy do końca... Od tych, którzy nas kochali. Pozdrawiam Cię :)
  9. Nie tylko to, że się wciąż idzie, uszczęśliwia, ale też, że w tym kierunku... Tak :)
  10. Poczułam błogość i uspokojenie cztając tych kilka słów... Chyba dlatego, że takie poddania się (niewiedzy czy pokorze) łagodzi myśli, odbiera im nadmierną moc. Pozdrawiam :)
  11. Dziekuję Ci za podzielenie sie przemyśleniami - ciesze się, że je spowodowałam :) I pozdrawiam również :)
  12. @Waldemar_Talar_Talar Może przeczuwamy, ze jej zawdzięczamy nasze istnienie.., i że do niej wracamy, gdy nasze życie tutaj się zakończy... Jesteśmy dziećmi miłości :)
  13. @Adam Zębala To raczej delikatność miłości, a nie nieśmiałość... Wzruszyła mnie. Pozdrawiam :)
  14. Ojej! Dziękuję, Leszczym :) Bogaty we łzy - te ciepłe, rozmrożone. Dziękuję Ci za refleksję :) @iwonaroma @Tectosmith Podziękowania i pozdrowienia :)
  15. i niech budzi w nas ciepłe myśli - świat i człowiek zimny ten ledwo żywy w wypchanych kieszeniach zamarznięte łzy może roztopić
  16. @Leszczym Dziękuję Ci :)
  17. @Rafael Marius Dziękuję Ci za tą refleksję - cieszy mnie :) @iwonaroma Dziękuję!
  18. krążyć wokół niej jak mała ziemia choć naprzemiennie noc i dzień ciepło po nim chłód żyć na orbicie nie umierać gdy cierpię
  19. @Rafael Marius @Waldemar_Talar_Talar Dziękuję Wam i pozdrawiam! :)
  20. @Kapistrat Niewiadomski @Rolek @Tectosmith Dziekuję Wam za Wasze reakcje :) Pozdrawiam!
  21. Tak, to jest odpowiedź na powyższe pytania :) Najczęściej własnie tak piszę. Dziękuję Ci! I Wam, @sam @kwintesencja @sephi @Natuskaa @Dag @Dragaz :) Pozdrawiam! PS. Dla lepszego odczytywania dodałam kropeczki do pierwszego wersu :)
  22. ... się nie gubię w snach w gęstym lesie zdarzeń i melodii znam Twój szept i zapach zawsze taki słodki
  23. @Leszczym Rózne życia mieszają się ze sobą chyba wtedy, gdy patrzą lub poruszaja się w jedną stronę.., gdy to samo je przyciąga... Taka nasunęła mi się odpowiedź na Twój "zrezygnowany" wiersz, Leszczymie :) Pozdrawiam!
  24. @Waldemar_Talar_Talar Nie potrafimy objąć umysłem pełni rzeczywistości, nieskończenie wielu istniejących w niej uwarunkowań, dlatego życie zaskakuje nas często niespodziewanymi "zakrętami"... I może to dobrze :) Pozdrawiam, Waldemarze!
  25. @A-typowa-b @Rafael Marius Dziękuję Wam i pozdrawiam! :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...