-
Postów
12 008 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
28
Treść opublikowana przez Marek.zak1
-
teraz ja
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Mili, grzeczni, wymiękający jakoś mają u was mniejsze szanse, co jednak jest logiczne, bo jak tacy was obronią przed agresywnym napastnikiem, złym psem, dzikiem, czy nawet myszą itp. -
Paradoks dobrych wierszy
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Leszczym utwór w Fraszki i miniatury poetyckie
To potwierdza regułę, że te promienne wiersze są dla / u panów nie do końca gentelmanów. Gdy nastał inny pan, przy którym życie było spokojniejsze, nie było o czym pisać, stąd cieńszy zeszyt. Jak po tym, kiedy przez dwa tomy Bochun starał się posiąść Helenę, dobry Skrzetuski poślubił ją w końcówce Ogniem i mieczem, to w sequelu o nim tylko dwa zdania. Pozdrawiam. -
@Alicja_Wysocka Mam tak samo, jeden tomik mi całkowicie wystarcza, a zasięg w necie jest o wiele większy, niż na papierze, plus szkoda drzew na papier. Pozdrawiam serdecznie.
-
@Berenika97 Każdy komentuje przez pryzmat własnych doświadczeń i przemyśleń. Pisanie pod własnym nazwiskiem wymaga w takich tematach powiedzmy większej ostrożności i zastanawiałem się, czy to wstawić, czy się powstrzymać. . Jedno z wesel bliskiej bardzo mi osoby to wypisz wymaluj to, co opisałaś, wraz z "jakby strach wrósł mi w kostki i pożarł ścieżki odwrotu"., czego dowiedziałem się jakiś czas po. Przez skórę czułem,. że tak jest, a te uśmiechy, to jak tytuł piosenki "na pozór". Duże wesele, duże koszty, a potem, bez szczegółów, miło nie było i wszystko się rypło:(. Każdy/ każda, kto planuje ślub i wesele, powinien przeczytać twój wiersz, jako przestrogę, że, przy takim klimacie, szanse są małe. Pozdrowionka
-
@beta_b Tak jest, dawno temu po śmierci taty napisałem coś w tym klimacie, ale leży głęboko w szufladzie.
-
Jeden wali i nic, drugiego zobaczy w oknie i już otwiera. Życie.
-
Poruszające. Tatę z córkę łączy specyficzna więź i on naprawdę musi się postarać, żeby to zepsuć. Mimo goryczy i żalów za to, co było, czy tego, czego nie było, to Ty trzymałaś jego za rękę, jak odchodził. Pozdrawiam. M.
-
Lubię wiersze powiedzmy o historycznym profilu i mniej znanych, ale niegdyś ważnych osobach i przeczytałem z zainteresowaniem. Nie oceniam jej i byłego marszałka, za mało wiem, ich historia była, jaka była, a czy mogła być inna w 1939 roku, kiedy zostaliśmy zaatakowani przez dwóch największych agresorów, to też wątpliwe. Jej śmierć przypominała mi trochę zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów w Aninie, w którym zresztą mieszkałem w tym czasie. Pozdrawiam
-
na pstro
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Alicja_Wysocka Tak, miłość nierówno obdarowuje i czasami nie bardzo wiadomo, jakimi kryteriami się kieruje. Pozdrawiam serdecznie. -
Tytuł jest dobry, bo jest pociąg ten od stacji i ten drugi do niej:).
-
Rozumiem, że raz wiele pomysłów i tekstów, potem dłuższy okres posuchy. To chyba ma wielu, bo pomysły i inspiracje jak ta łaska pańska, na pstrym koniu zajeżdża. Tak czy inaczej fajnie piszesz:). Pozdrawiam
-
@Berenika97 Poprawiłem się:).
-
@Berenika97Cudowne rozwinięcie tematu:). Dzięki. M
-
Jeśli ona jedzie dalej, trzeba z nią jechać, jak wysiada wcześniej, wcześniej też wysiąść, inaczej można żałować straconej szansy.
-
Milczące agonie.
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Leszek Piotr Laskowski utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Jak się nie utnie, też zwiędną, a może i szybciej na powietrzu i słońcu. Pozdrawiam -
To nienowe zmagania biernika z dopełniaczem, obecna także w innych językach np niemieckim. Dawniej królował dopełniacz, teraz coraz więcej biernika ot. podaj mi cukier / cukru. Od AI: Zarówno „co innego”, jak i „coś innego” są poprawne, ale mają różne znaczenia i zastosowania. „Co innego” oznacza odmienność, przeciwieństwo lub inną kategorię (np. mówi co innego), natomiast „coś innego” odnosi się do nieokreślonego przedmiotu, innej rzeczy (np. kupię coś innego) Pozdrawiam i dzięki za wpis. .
-
@iwonaroma Dzięki:). @Robert Witold Gorzkowski To ten nowy film z Dorocińskim tak mnie zainspirował, bo że nie chciała Dmochowskiego, to rozumiem, ale jednak Dorociński jest całkiem całkiem:). Pozdrawiam
-
10. Rzeczy
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Mam podobnie. Pozdrawiam. -
@wiedźma Tylko najwięksi tak mają:).
-
Izabelę, szlachciankę z Warszawy, uwodził długo bogacz starszawy, lecz ona go nie chciała, co innego wolała, mówiąc wprost, z dziewczynami zabawy. To i ja na dzień limeryka.
-
@wiedźma Kiedyś napisałem: Najwięksi czarownicy: Przenoszą przedmioty siłą woli, wielkość, odległość nie grają roli, ale tylko najwięksi tak maja, że babkom majtki same spadają. To tak w moim stylu, z funem w pakiecie:).
-
@Berenika97 Musiałem trochę przemyśleć ten ciekawy, jak zwykle zresztą, wiersz. Pierwsza myśl, to wiersz oniryczny, więc autorka wcale nie musi być samotna, żeby w postać samotnej peelki się wcielić, a dalej akcja to potwierdza, idąc w kierunku horroru, bo obejrzenie kogoś z twarzą peelki to już fajne nie jest. Można jeszcze pójść krok dalej, że pokłady samotności nie zostają nigdy całkowicie zasypane, mimo najbardziej udanego życia w realu, tu podczas tejże nocnej ciszy. Inna myśl, to wymyślanie, czy fantazjowanie, powiedzmy senne, nawet w najbardziej udanym życiu, a myślę, że każdy czasami tak ma. Pozdrawiam z uznaniem dla wiersza i Twojej ewolucji:). <
-
Są tacy, którzy tak umieją. Pozdrawiam.
-
jaką bronią wojujesz, od takiej zginiesz
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Fraszki i miniatury poetyckie
Cisza to całkiem uniwersalna broń, ot w związkach, też daje w pysk i niszczy, tych mniej odpornych. Pozdrawiam. -
Tak, ale średnia życia jest bodajże najwyższa na świecie (90 lat). Pozdrawiam