Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 008
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. @Berenika97 Fajny wierszyk. Opisywanie poezją jest takim zarzucaniem sieci na chwile, które chcemy zatrzymać dla siebie i do nich wracać. Przetrwają w wersach, dla czytających, a co między wersami, to wie tylko autor:). Pozdrawiam jeszcze majowo.
  2. Marek.zak1

    Zmiana planów

    Peter, lekarz z Alabamy, pragnął zostać skremowany, ale rodzina się nie zgodziła. Musiał zmienić swoje plany.
  3. To mi się często zdarza tutaj, czytam i nie rozumiem, nie ma drzwi, nawet okna. Pozdrawiam.
  4. @iwonaroma A jak masz do tego kartę miejską, to w ogóle luz. Wsiadasz i jedziesz dokąd chcesz i czym chcesz:).
  5. @Alicja_Wysocka A ja lubię lekkie i zabawne twoje wierszyki, które nie epatują powagą, a jakże są prawdziwe. M
  6. @Alicja_Wysocka Urocze, jak to u Ciebie:). Pozdrowionka
  7. Tak Grzegorzu, czas leci, dla nas, bo nie dla Twoich gór. Też jestem za przechadzkami, a u Ciebie musza być bardzo fajne. Pozdrawiam
  8. @Berenika97 Magiczna pocztówka pięknego miasta. Byłem służbowo wiele razy. Zawsze wieczorem zaczepiały mniena Rynku i okolicy dziewczyny z kolorowymi parasolkami, oferujący klub ze stripteasem. Odpowiadałem, że chętnie, ale jestem spłukany i to zawsze działało:). Pozdrawiam. M.
  9. @iwonaroma Więdnę nóżki, rośnie brzuch, równowaga w przyrodzie być musi. Pozdrowienia wieczorne.
  10. @Waldemar_Talar_Talar Tak, organy mało używane zanikają. Pozdrawiam @Alicja_Wysocka Ja kiedyś miałem samochód na pedały, ale teraz już takich nie widzę. Są baterie, światełka i same jadą. Pozdrowionka. @JWF Dzięki, samo życie. Pozdrawiam. @LessLove Wygoda i niechęć do wysiłku, no i efekt jest. Pozdrawiam @Jacek_Suchowicz Wynalazki ułatwiają życie, ale warto znać umiar. Pozdrawiam i dzięki za wpis. @Mitylene Dzięki za miłe słowa, lepszy pstryczek od trucia, jak sądzę. :Pozdrowionka @violetta Dokładnie. Pozdrawiam wieczornie. @Charismafilos Tak, postęp potrafi być podstępny, a ułatwienia mocno zdradliwe. Pozdrawiam. @Berenika97 Tak, w tych kciukach jesteśmy mocni. Co do rodziców, to wiesz, najlepiej przekonuje własny przykład:). Kolorowych snów. M
  11. Samochodzik na pedały, dzieci za nim wciąż biegały, lecz to było dawno temu, teraz wszystko po nowemu. Na baterię samochodzik i nie bolą wcale nogi, dziecko nie chce już się męczyć, na wysiłek nie ma chęci. Z hulajnogą jest podobnie, jedziesz szybko i wygodnie, to jest przecież mega miłe, że nie męczysz się już tyle. Na rowerze elektryku, jedziesz szybko, na luziku, i wyprzedzasz z każdej strony, bez problemu, niezmęczony. To jest postęp, są wyniki, tylko nogi... jak patyki.
  12. Taka trauma to może zostać na dłużej, a może na zawsze. Pozdrawiam
  13. gdy zbyt wystawnie się krasisz, sam biedę na siebie wołasz. Ludzie lubią pokazywać, że mają, wtedy czują się lepsi od innych. Pozdrawiam
  14. Można kochać się w upale, nie przeszkadza upał wcale,, jednak lepiej szukać cienia, by uniknąć odwodnienia. ­
  15. @Berenika97 Bezruch, słabość, bezradność, kruchość, świadomość bycia blisko odejścia. Jedyny kontakt ze światem, palce sterujące kursorem tez odmawiają współpracy. Bardzo smutne, podobnie, jak dzisiejszy wiersz Czarka. Przyznam, nie wiem, co oznacza rachunek za nienapisane słowa, ale tajemnicza fraza może skrywać różne tajemnice peelki. Pozdrowionka.
  16. Koleżanka syna sparaliżowana od szyi w dół po próbie samobójczej. Podobnie to wygląda. Poruszający wiersz Czarku, Pozdrawiam.
  17. Ludzie lubią i chcą mieć rację i gotowi są za nią wiele poświecić, związek z partnerem, dziećmi, znajomymi, pracę, majątek. Satysfakcja posiadania racji jest tak silna, że przyznając racje można oczekiwać znaczących gratyfikacji. Pracując w sprzedaży należy zawsze przyznawać rację klientom i nie należy nigdy kwestionować ich opinii na wszelakie tematy. Potakiwanie głową w geście aprobaty i podziwu może wzmóc wrażenie, jakie robimy na mówiących, a to jest w naszym interesie, bo nauka udowodniła, że im bardziej się zgadzamy, tym bardzie jesteśmy przez nich postrzegani jako mądrzejsi. To tyle w temacie.
  18. @beta_b Wierszyk jest mądry, bo lubienie jest niemniej ważne niż inne sprawy i mało się o tym mówi, a też bardzo sympatycznie napisany. Osobiście jako wzrokowiec, wolę czytać, niż słuchać, a bywa, że wersja muzyczna mi wręcz przeszkadza. Pozdrawiam majowo i weekendowo.
  19. Dokładnie, pamiętajmy, że sztuka działa na świat emocji, uczuć, a bywa, że z pominięciem rozumu i każde jej przyjęcie jest indywidualne. Wiele razy odczytywano moje teksty w sposób, o którym bym nie pomyślał, czy znajdowano przesłania, których tam nie sam nie wpisywałem. Czytelnik w takich przypadkach ma zawsze rację, a tekst ukończony ma się bronić sam bez udziału autora. Pozdrawiam
  20. Wielu wierszy nie rozumiem i w wielu nie widzę żadnego przesłania. To nie znaczy, że wiersz jest o niczym, tylko ja niczego nie widzę, nic do mnie nie trafia, więc zwyczajnie nie komentuję. Pozdrawiam.
  21. Marek.zak1

    Nowatorska terapia

    @Berenika97, @Gra-Budzi-ka To reakcja po rozmowie z ortopedą, który na pytanie o skuteczność terapii z pomocą komórek macierzystych, zareagował bardzo sceptycznie. Pozdrawiam wieczornie.
  22. Brzmi prawdziwie, a pewnie takich sytuacji było i jest wiele. z detali językowych: bo jak tęsknić za czymś co nigdy nie było -> bo jak tęsknić za czymś czego nie było Pozdrawiam
  23. Toksyczny, ale związek, dla dobra dziecka, czy lepsze rozstanie, takie pytania zadają sobie tysiące par, a o tym w mediach i nie tylko cała masa przypadków, dyskusji, porad. Na rozpadzie związku, rodziny tracą wszyscy, z wyjątkiem prawników, a trauma rozbitego kubka, ponowne składanie siebie trwa latami. Dobry, poruszający wiersz na ważny, co jest chyba najważniejsze, temat. Pozdrowionka.
  24. @Poet Ka Świetny wiersz, z przewrotną treścią i formą, w pierwszej części nawiązującej do wiersza Staffa, a w drugiej coś się dziwnego zadziało, bo o nowym / nowoczesnym spojrzeniu, ale wciąż w tradycyjnej formie, zaprzeczającej samej treści. Brawo:).
  25. Zrozumienie to umysł, a poezja, także inne sztuki, często przemawia do uczuć i emocji i omija racjonalność. Skoro komuś się podoba, warto to uznać i się cieszyć
×
×
  • Dodaj nową pozycję...