Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 013
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. To prawda, znam z opowiadań rodziny, ale jak reagowała tym czasie KG AK w Warszawie? Wysyłała obserwatorów. Polecam :Wołyń zdradzony" Piotra Zychowicza.
  2. Niegdyś mistrza spytano – Jak się waści zdaje, czy nauka i wiedza tyle szczęścia daje? - Wielu tak mówi, ale myślę, że przesadza, czy szczęście daje wiedza, że cię żona zdradza?
  3. @Henryk_Jakowiec Ja raz w tygodniu biorę dużą torbę i zbieram śmieci. Zawsze udane zbiory:)
  4. Muszę się zgodzić. Życie bywa potwornie niesprawiedliwe, żołnierze giną a politycy się bawią, a odpowiadają tylko (niektórzy) przegrani, bo ci wygrani piszą historię. Pozdrawiam.
  5. Ale na (nasze) szczęście 22.06.1941 wszystko się zmieniło i nasi okupanci stracili pod 30 milionów ludzi, co powinno być sprawiedliwą rekompensatą za pakt R-M.
  6. @ekversisto Nie psuje się bankomatu:)
  7. Jak powiedział znajomy kelner - nie denerwuj człowieka, który ma dostęp do twojego jedzenia.
  8. Piłsudski powtarzał, że Polska ma wejść do wojny jako ostatnia, a co było? Zachód zrobił wszystko, żeby Hitlera skierować na wschód. Trzeba było negocjować, zwlekać, a z historii wiemy, że jedno jest najgorsze, sojusz Rosji i Niemiec. Jakich fragmentów Polski żądał Hitler? Pomysł eksterytorialnej autostrady do Prus Wschodnich był polskim pomysłem z lat 20tych. Gdańsk nie był częścią Polski. Pogrywki z Czechosłowacją i Zaolziem też nam nie pomogły. Jakoś Mannerheimowi udało się obronić Finlandię.
  9. No właśnie. Negocjacje to umiejętność i sztuka, której nasi dyplomaci z politycznego klucza się zwyczajnie nie uczą. Przykładem jest pan Beck, mówiący, ze najważniejszy jest honor, a kilka miesięcy później wiadomo co nastąpiło. Dzisiaj rocznica 17.09.1939.
  10. @Pan Ropuch Jestem po kilku kursach negocjacji plus (bardzo) wielu w realu. W negocjacjach trzeba być zawsze miłym, ale dobrze negocjować, a nie odwrotnie. Poza tym warto ustępować w małych sprawach, żeby uzyskać więcej. Pozdrawiam.
  11. Chodzi o unieszkodliwienie i karę. Poza tym zabicie to inny paragraf na ziemi i w niebie:)
  12. @dmnkgl Dlatego należy wynająć czy kupić dom w Rapperswilu i przenieść tamże pamiątki i eksponaty. Jestem przekonany, że Polacy, mieszkający w Szwajcarii i nie tylko wspomogą taką akcję. Tutaj przecież nie chodzi o jakieś wielkie sumy. @dmnkgl Słownictwo - oligarchy, to tak jak w Rosji. Jeszcze raz, ani władze kantonalne, ani tym bardziej w Bernie nie mają żadnych uprawnień do zmuszenia właściciela do zrobienia czegokolwiek. Argumentacja o historii czy roli muzeum jest dla niego żadna. To nie jest (nazwa kraju do wstawienia), że na telefon od ministra, prezesa... właściciel się kłania i robi to, co mu każą. Sorry.
  13. Pracowałem w szwajcarskiej firmie długie lata i byłem w Szwajcarii bardzo wiele razy. Słowa artykułu o "nienawiści" są głęboko niesprawiedliwe i nieprawdziwe. Szwajcaria wielokrotnie przyjmowała Polaków, a choćby w 1940 roku po przegranej Francji wielu polskich żołnierzy zostało w Szwajcarii, gdzie zapewniono im prawdopodobnie najlepsze warunki, w tym bezpłatną edukację. Jeden z oficerów , po ukończeniu politechniki w Zurichu, pracował w mojej firmie, kończąc na stanowisku dyrektora największej fabryki. To Tadeusz Sztachelski. Jego imieniem jest jedna z największych sal w firmie. Nie wiem, o co chodzi w temacie muzeum, ale Szwajcarzy mają respekt do własności prywatnej, i jeśli właściciel budynku ma jakieś plany, żaden rząd , ani władze kantonu nie mogą tego zmienić, podobnie jak interwencja na szczeblu naszych władz. Należy zatem zakupić jakieś locum i tam przenieść zbiory, a nie robić afery.
  14. @Jan Paweł D. (Krakelura) Masz funkcje moderacyjne i usuń 2, zostanie jeden.
  15. @samm To się na forach nazywa "wersja demo:" i tak działa jak opisałeś, często też dotyczy łóżka i jej w tym okresie dużej ochoty. Po ślubie, zwłaszcza dziecku mija bezpowrotnie i facet jest ugotowany.
  16. Każdy ma wspomnienia, ale nie jest dobrze, jak te wspomnienia szkodzą realowi, bo one są zawsze bez wad. Pozdrawiam
  17. Andrzeju, tak ma wielu, że w szarudze codzienności ta pierwsza jest jak wiosenne słońce. Jestem bardzo zadowolony, że mnie to ominęło, bo może być bolesne. Tekst jest bardzo dobry i tchnie autentycznością i prawda. Pozdrawiam
  18. Gdy chcesz mieć wirusa z głowy jedz codziennie miód lipowy:)
  19. Wiersz jest super:). Nastrój, zawartość, niepewność, tęsknota i tak w ogóle. Bardzo mi się podoba. To inwestycja w lesie między Międzylesiem i Radością. Zapora, a w środku miejsce na staw. Pozdrawiam
  20. @Andrzej_Wojnowski Andrzeju, teraz to sie nazywa druga szansa. podobno każdy na nią zasługuje:). Pozdrawiam i dzięki za opinię.
  21. @Allicja Dzięki, czarny humor i przewrotność to moja ulubiona para:)
  22. @iwonaroma Mistrz zwyczajnie lubi kobiety:). @[email protected] Kuśka = penis po staropolsku
  23. Pewien młodzieniec zadał mistrzowi pytanie, - co robić gdy niewierna, jakie wasze zdanie? - Nie ma niestety łatwej tutaj odpowiedzi, możesz mu uciąć kuśkę, potem do spowiedzi. Medyka też zawołaj, by ranę opatrzył, i nie chowaj urazy, bo wiele doświadczył. - A gdyby z krwi upływu odszedł z tego świata? - Wtedy modlić się trzeba, jak za swego brata. by Pan Bóg mu wybaczył grzech cudzołożenia i ukrócił bolesne czyśćcowe cierpienia. - A jak postąpić z żoną? - Zadaje pytanie, - Wybaczyć i zapomnieć, wszak w domu zostanie.
  24. Ja walczę przeważnie z własnym lenistwem:). Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...