Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 013
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Czytałem, że 85 % kobiet jednak nie odchodzi tylko wybiera najlepszego z dostępnych. Oczywiście dopiero w dopiero pewnym wieku. Nie wiem, czy tak jest ale u Ciebie widać jest inaczej. Pozdrawiam
  2. @Waldemar_Talar_Talar Śmierć jest dla wszystkich, miłość dla wybranych. Pozdrawiam już jesiennie.
  3. @Pan Ropuch To, że jej przeszkadzają skarpetki, rozumiem, ale że Tobie:).
  4. @ais Jasne. Nie znam tego portalu, ale spróbuję. Dzięki za radę. Pozdrawiam
  5. Być optymistą, jak wszystko wychodzi to nie sztuka, a jest nią w opisywanym przez Ciebie historyjce,
  6. @ais Pewnie masz rację, problem jest taki, że Szczęśliwego w III Rzeszy mam poprawną wersję w PDF-ie zakodowanym, a niezakodowaną starą wersję z błędami. Książka została wydana w 2010 i wzbudziła całkiem spore zainteresowanie, dobre recenzje i dyskusje w typie: bohater czy zdrajca. Pozdrawiam. Tu fragment: https://www.konflikty.pl/recenzje/fragmenty-ksiazek/szczesliwy-w-iii-rzeszy-marek-zak-fragment/
  7. Bardzo fajny wiersz z egzystencjalno-filozoficznym tłem i puentą. Jest element niespełnienia, bardzo często obecny tu i gdzie indziej, stąd tęsknota za tym Słońcem, gdzie się niegdyś było/ bywało. Pozdrawiam z podobaniem:)
  8. Ciekawy tekst. Z treści to: "Moja niegrzeczna":). Pozdrawiam
  9. Wiersz jest fajnie napisany i zwięzły, ale od końca - życie składa się z mocno powtarzalnych czynności. Teraz początek, nie czuję lęku, tak więc go nie przeganiam, ale to już osobista refleksja, bo inni mogą tak mieć. Fajnie, że takie uniwersalne tematy poruszasz i to na plus, bo nie wszyscy się muszą przecież zgadzać. Pozdrawiam
  10. Są takie pytania i rozkminy, czy to nadal ja, co robią tamci, których znałem, no i podsumowanie o masce, w której wychodzimy. Co do tamtych, przydatny (dla mnie) jest facebook, bo można niektórych zobaczyć na zdjęciu, czy wymienić informacje bez konieczności spotykania w realu. A ten w lustrze to ciągle ja. Pozdrawiam
  11. @dmnkgl Napisałem o sonatowym układzie rymów, może uprościłem przekaz. Pozdrawiam
  12. Tak oddech nas łączy z przyrodą, bo wnika w nas jej część przy każdym oddechu, w przeciwieństwie do jedzenia i picia, musimy to robić bez przerwy. No i ten sonetowy układ rymów zawsze dodaje. Bardzo udane. Pozdrawiam
  13. Fajny obrazek z różnymi tłami. Pozdrawiam. Jako długoletni podróżnik jest ok, bo chodzę po peronie, ale wychodzę na peron. M
  14. Super, trzymamy kciuki za jeszcze.
  15. Pytanie dodatkowe, czym jest wszystko, skoro peelka żyje i pisze? Dobra materialne - do odzyskania, nadzieja - tak samo, czas - i tak by przeszedł bez naszego udziału. Pozdrawiam.
  16. Tego, co kiedyś był ideałem, może warto, a tego, co z siebie zrobił, to już niekoniecznie.
  17. Casanova jest zupełnie innym typem niż Don Juan, bo ten ostatni tak się zabawiał. Casanova był generalnie okresowym monogamistą i kochał swoje kobiety. Polecam jego fascynujące pamiętniki. Pozdrawiam
  18. @Annie Dziękuję w jego imieniu:). Pozdrawiam
  19. @iwonaroma Potrzeby, problemy. Pozdrawiam wieczornie
  20. Pozytywny, nierzadko przewrotny i kontrowersyjny przekaz to specjalność mistrza:). Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
  21. Młody poeta zadał mistrzowi pytanie, - Jakie, według waszeci, poezji zadanie? - Zawsze trzeba się starać, by inny w potrzebie, czytając twoje wiersze, znalazł coś dla siebie,
  22. Przesłanie bardzo wskazane. Mam jedną uwagę, uważam, ze słowo cierpliwość jest przyporządkowane do czekania, natomiast działać należy "wytrwale", gdyż wytrwałość jest słowem określającym aktywność. Według jednego ze słowników : perseverance - prolonged lasting effort, czyli wytrwałość to długotrwały wysiłek. Ale to na marginesie Twojego, zawsze miłego i pozytywnego przesłania. Pozdrawiam
  23. Przepiękny sonet, osobisty z uniwersalnym przesłaniem. Gratulacje dla WarszawiAnki od Warszawiaka:).
  24. Fajny tekst. Życzę peelowi tych atrakcji jak najszybciej. Ten tytuł to na pewno pamiętasz świetny film z genialnym Nicholsonem. Pozdrawiam
  25. Raz młody człowiek, który u mistrza przebywał spytał podczas wieczerzy, czym miłość prawdziwa. - To jak miłość do dzbana, nawet gdy bez ucha to że jest niepotrzebny, nigdy nie wysłucha.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...