Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 014
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Fajnie napisałeś o jego muzyce. Co do depresji, co do której pewności nie mamy, podobnie było z Schumannem, który miał takową bardzo głęboką. a i jego muzyka, oprócz może Griega, najbardziej jest zbliżona do muzyki Chopina. Jeśli chodzi o żydowskie korzenie, to miało ich wielu, Mendehlson, Wieniawski ( w 100%) i zapewne wielu innych, ale tym się nie interesowałem. Jestem fanem muzyki, od Mozarta po późny romantyzm, a nawet mam za sobą epizod w konserwatorium:). Tu wrzuciłem krótkie opowiadanie "Pianista" w temacie. Pozdrawiam
  2. Dzięki, a wiesz, samotne życie na emigracji jest trudne, wielu wpadło w problemy psychiczne, alkoholizm, ponadto koło trzydziestki to tak już bardziej pragmatycznie:). Pozdrawiam
  3. Pamiętam takie oko z lekcji religii. Pozdrawiam
  4. Pewien szlachcic mistrzowi raz zadał pytanie, czy następne jak pierwsze bywa miłowanie. - To jest tak, jak na wojnie, pierwsza ścięta głowa, pozostanie w pamięci, jako wyjątkowa.
  5. Podoba mi się, bo klimat współgra z moimi emocjami, a one są odbiorcą. Pozdrawiam
  6. Tak to jest, z drugiej strony to jednak nas mobilizuje, coś za coś:)
  7. Garb lat bardziej przygniata niż komuna, której wady pamięć zdeletowała. Pozdrawiam P.S. Chyba "było" w przedostatnim wersie?
  8. Tak, wielu tak, czyli przedmiotowo widzi kobiety. Mocny tekst i bardzo trafny. Pozdrawiam
  9. @dmnkgl Kobiety szanują facetów, którzy mają pasję, są zaangażowani i osiągają sukcesy, a zasada 2 X R czyli rozsądek i równowaga zawsze obowiązuje. Pozdrawiam
  10. @dmnkgl Oczywiście, ze trzeba mieć jakiś motywujący, ambitny, ale osiągalny cel, a sukces, w skrócie, bardzo przybliża akceptację, uczucie, a jeszcze warto wspomnieć, że stety, niestety, kobiety to bardziej kochają jednak tych, którzy ten sukces osiągają, więc tym bardziej warto się starać:). M
  11. @iwonaroma Dzięki, wiesz, jak straszyć, to żeby przestraszyć:), a nie ma większej straty dla niego, niż właśnie ta utrata:). M
  12. To już skomentowałem w tekście Waldemara, żeby osiągnąć ambitne cele, trzeba zapierdalać, mieć do tego szczęście i oczywiście umieć odpoczywać. Ludzie biegną, bo chcą zrealizować swoje marzenia, niektórzy być jak Robert Lewandowski, inni jak inne swoje ideały z innych dziedzin. To nie jest bieg bez sensu, tylko po swoje marzenia, które truchtem się nie dogoni. Pozdrawiam
  13. Zwalanie własnych porażek na innych, nie pochwalam.
  14. W żadnym wypadku:). To tylko uniwersalna wskazówka, zainspirowana naszą historią, jak to pierwszy mąż Barbary Radziwiłłówny gustował w takich zabawach, zaraził ją, sam zmarł, ona nie mogła urodzić syna królowi, a i też zaraziła męża i tak zakończyła się dynastia Jagiellonów, co jak wiemy wpłynęło na dalsze losy Rzeczpospolitej. Pozdrawiam
  15. @Waldemar_Talar_Talar Zaglądam, ale pisze koment jak mam cos sensownego do napisania. Pozdrawiam
  16. Świetne, bardzo trafne, i co lubię, nie przegadane. Bardzo na tak.
  17. Pewien młodzieniec zadał mistrzowi pytanie - Co jest warte, bom ciekaw, płatne miłowanie? - To tak jak w izbie, w której bez liku się krząta, wszyscy śmiecą obficie, a żaden nie sprząta. Korzystać ci nie radzę, bo mówią, że snadnie po takich eksperiencjach kuśka wnet odpadnie. Mąż co własną utraci, wygląda żałośnie, a jak taka raz uschnie, druga nie odrośnie.
  18. Tak Waldemarze, odpoczynek i zatrzymanie są ważne, ale ten odpoczynek po intensywnej pracy. Pozdrawiam
  19. Bardzo dobry tekst. Tak zapewne bywa, bo biologia, zaniedbywanie się i ta rutyna robią swoje. Gorzej jak dwudziestolatkowie nie mogą / nie mają ochoty / wolą porno / masturbację / dragi itp. Pozdrawiam
  20. @valeria Uważam Cię więc za szczęśliwą osobę. Tak trzymaj:)
  21. @Tomasz Kucina Fajnie to, czyli skomplikowany charakter / seksualność kobiet zanalizowałeś. Jaki ja przy tym czuję się prosty:). Pozdrawiam
  22. @huzarc Ty tu rządzisz:)
  23. Ciekawy i taki introwertyczny. Drugi zwrot za Frankiem, poza tym PESEL się odmienia: numer PESELU, lub niż PESEL. Pozdrawiam
  24. Świetne Franku, jeszcze dodaj ich krewną Starą Bidę:). Żeby było jeszcze lepiej, zobacz rytmy:). On Byle Jak się nazywa, --On się Byle Jak... lub Byle Jak on.... Za to się nie lubię uczyć .....:) Niedoszły muzyk się kłania:) Pozdrawiam
  25. To nic osobistego, tylko wniosek z arcyciekawego wiersza Henryka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...