Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 014
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. To tylko jedna, a sukces składa się z wielu, w tym wymienionej przez Ciebie. M
  2. Już jest:)
  3. W odpowiedzi Frankowi i jego mistrzowi:). - Jaką mistrzu zaletę szczególnie doceniasz i która jest szczególnie godna wyróżnienia? - Życiowe doświadczenie i w świecie bywałość pozwala mi powiedzieć, że jest to wytrwałość. Człowiek wytrwały walczy i szczyty zdobędzie, gdy inny na brak szczęścia* wciąż narzekać będzie. * siły, motywacji, zdrowia, warunków - i innych.
  4. Ta forma chyba funkcjonuje od dawna, a my ją twórczo wykorzystujemy:). Pozdrawiam
  5. Bardzo trafny przekaz i fajny tekst. Tak jest, czeka się się cierpliwie, ale z samego czekania niestety nic nie wynika. Co trzeba robić - odpowiedź niebawem:). Jeszcze dodam - fajny tytuł:).
  6. Marek.zak1

    Zimne haiku

    Ciekawa miniatura ale to nie haiku.
  7. To mnie zainspirowało do napisania limeryku "Sierotka i Krzyżak". Nie wszystkim samotnym sierotkom się udaje jak Twojej:).
  8. Marek.zak1

    Sierotka i Krzyżak

    Sierotka Marysia z Tczewa, spotkała Krzyżaka z Gniewa. On wziął ją siłą miło nie było, rozpruła mu nożem trzewia. To taka Grimmowa bajka, limeryk, patriotyczny tekst polityczny, nawiązujący do legendy o Wandzie i kryminał historyczny. 4 w jednym:).
  9. Marek.zak1

    Zebranie

    Haikowe historie to (chyba) nasza tu inwencja, bo coś się dzieje:)
  10. Marek.zak1

    Głęboko pijący

    Krzysztof, mieszkający w Toruniu rzadko kiedy odmawiał rumu. Ach te Kubanki, wzdychał do szklanki, Nałóg pozbawił go rozumu.
  11. Fajny i trafny tekst. Tak to wygląda plus jeszcze inne okoliczności. Pozdrawiam
  12. Nie byłem, ale teraz już wiem, jak to by wyglądało:). Pozdrawiam
  13. Tak wygląda sporo poranków, zaczynających od nieludzkiego budzenia przez próbę ogarnięcia rzeczywistości, brak rannej kawy i zastanowieniem się, czy zawsze tak będzie. Tak generalnie to albo to, czyli zapierdziel. albo bieda, chyba że ktoś ma bogatych rodziców, albo dużo szczęścia. Dobry tekst.
  14. Skoro taka decyzja to trzymaj się tego:). Konsekwencja jest ważna.
  15. Talent jest ważny, i przyznam, jest warunkiem koniecznym, ale tylko jednym z warunków, niczego nie gwarantującym. Tak samo ważnymi są pracowitość, wytrwałość, talent do podejmowania dobrych decyzji w ważnych sprawach, inteligencja, w tym emocjonalna, umiejętność zjednywania sobie ludzi, wiedza, przez niektórych zwana mądrością i tak dalej. Poza tym posiadany majątek pomaga, bo można pisać bez presji i nie na zlecenie, termin, ilość, co wielu twórców zniszczyło. Dzięki za koment i pozdrawiam.
  16. Jak coś mi nie szło, to układałem sobie takie teorie, które miały pomóc. Skuteczność ograniczona. Pozdrawiam z niedaleka.
  17. @Franek K Porażający tekst. Niech peel wypełza z tego Styksu, a najlepiej do niego nie podchodzi, bo mogą go tam wciągnąć nocne upiory. No i tytuł świetny. Koleżanka Wena ci sprzyja, na inne przyjdzie też czas, bo największym afrodyzjakiem jest jednak mózg. Pozdrawiam
  18. Marek.zak1

    Wierność

    @Franek K Tak, ale u kobiet to (raczej) psychika i rozczarowanie rzeczywistością, a u facetów seksualne fantazje. Tu jest duża (może za) doza przewrotności, bo wierność mężowi fizyczna i temu drugiemu psychiczna, bo o nim myśli. Jest takie powiedzenie z for: Mąż? Zamykam oczy i myślę o Anglii.
  19. - Jak to jest być poetą? - Spytał szlachcic młody. - Świetnie, jak masz majątek i z niego dochody. - A z samego pisania można się utrzymać? - Na ścisłym poście długo waćpan nie wytrzymasz.
  20. A mnie się podoba, chociaż "dobrze" i "szkoda" to przez obserwatorów bo życia zapewne szkoda podobnie jednym i drugim. Pozdrawiam.
  21. Dla wielu, zwłaszcza zakażonych i pracujących w usługach, to był i jest dramat, dla innych, którzy mieli więcej szczęścia, w tym mnie, były pewne niedogodności, związane z brakiem wyjść do kin, teatrów, wyjazdem na urlop itp. Co do polityki było niefajnie i na poprawę nie liczę. Najlepszego Andrzeju
  22. Rozterki są udziałem niemal wszystkich, ale zobacz jak inspirują do rozmyślań o życiu i jego różnych aspektach, do twórczości. Czasami trzeba gorszy okres przeczekać, tak jak sportowiec, który doznał kontuzji. Dobry tekst, ale "w sobie mej" mi zgrzyta:). Pozdrawiam. Chyba czas na jakąś noworoczną rozmowę:).
  23. Robi wrażenie, ale są różne babcie, ale jak one decydowały o odejściu? Szczupli generalnie żyją dłużej. Moje żyły prawie do setki i były aktywne do końca:). "Aby" czy nie z małej litery? Pozdrawiam.
  24. Super, mocno poruszający wiersz. Bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.
  25. Marek.zak1

    Sylwestrzyca

    Tak nabawić się ma 2 znaczenia a tutaj oba są trafne:). M
×
×
  • Dodaj nową pozycję...