Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 013
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Uff, zaczęło się mrocznie, a jaka miła końcówka:). Jak jest ona to nawet te czarne kraczące ptaki nie przeszkadzają. Super tekst, jak zawsze. M
  2. Ja żyłem z nimi w zgodzie, a dla honoru to oni potrafili nożem kogoś tam...Większość szła szybko do więzienia i może właśnie z nimi się zetknąłeś. Tam to milicja niechętnie wchodziła.
  3. Fajny wiersz Andrzeju, jak zwykle nostalgiczno-filozoficzny, który zmusza do zastanowienia nad życiem. Pozdrawiam. M.
  4. Widziałem sporo szaleńczych miłości i niemal wszystkie się kończyły rozejściem, czy rozwodem . To o ciężkiej pracy masz całkowitą rację, ale ta grupa, czyli tych ciężko pracujących, w tym nad sobą samym, wydaje mi się dosyć wąska. Walka z własnym leniem jest przeważnie przegrywana i to rzutuje także na losy związku. Ludzie się zwyczajnie zapuszczają fizycznie i intelektualnie, a czar szybko pryska. Czytałem na forach (były linki), że atrakcyjnych facetów dla kobiet jest ok. 15% a reszta, zwłaszcza jak dobiega się 30- stki jest brana jako najlepsi z dostępnych, dla rodziny, dzieci, żeby nie być samą, po sympatii, presji innych itp. Tak więc matematycznie, jeśli 15% jest tych niepragmatycznych miłości a 10% ludzi chce pracować, wynika, że sukces, czyli trwała miłość na dłuższą metę odnosi 1.5%. A do tego trzeba mieć jeszcze szczęście:). Pozdrawiam
  5. W miarę dobre życie bez euforii dane jest bardzo wielu, co najlepiej opisano w "Nocach i dniach". U mnie skrócona wersja:).
  6. Tak to działa:)
  7. Tak, mistrz zna tajniki małżeństwa, ale ten przypadek z obserwacji:). Pozdrawiam i dzięki za opinię.
  8. @Jacek_Suchowicz To były mocno menelskie dzielnice, ale w szkole pomagałem paru takim i byłem jako "swój". , M
  9. @Franek K Przerabiałem i przez jakiś czas brałem proszki nasenne, co było najgłupszym moim ruchem, bo po odstawieniu praktycznie nie spałem kilka miesięcy (takie tam drzemanie). Najgorzej o tym, czyli czy zasnę, czy nie, myśleć, bo wtedy noc w plecy:(. Każdy ma swoją metodę, ale wieczorny spacer po lesie pomaga.
  10. @Czarek Płatak Dzięki Czarku, większość tych prawd jest stara jak świat i ten język ma to dyskretnie podkreślać. Pozdrawiam. P.S. Gdzie Twój kalendarz?
  11. Franku, Wena Ci łaskawa. Super tekst i kosmiczna puenta:).M
  12. Fajny tekst, a z klubami za Opalem. Zainspirowałeś mnie do napisania o miłości na Powiślu:). Pozdrawiam
  13. Dedykuję Agrafce. Raz niewiasta mistrzowi ze smutkiem wyznała, - Nie kocham mego męża, dawniej go kochałam. - Trwała miłość jedynie ta do własnych dzieci, a do męża, gdy zgaśnie, trudno znów rozniecić. Lecz posłuchaj uważnie tego, co ci powiem, dołóż starań, ażeby nie stał się twym wrogiem.
  14. Czekam na śnieg, bo bardzo lubię moje spacery z Sową po śniegu:).
  15. Marek.zak1

    Pierdoleń

    I znowu fajny z nowym słowem:). M
  16. O kobiecości i męskości tak pewnie dawniej było, a teraz się wyrównuje, niemniej jednak zgadzam się w 100%, wytrwale do czegoś dążyć, a cierpliwie czekać. Ludzie często utożsamiają te 2 słowa, chociaż są bardzo różne. Definicja angielska, którą bardzo lubię: perseverance = prolonged lasting effort. Pozdrawiam
  17. @Franek K Czytałem kilka razy i bardzo fajny tekst, z dobrym balansem między autopsją, dystansem (o którym piszesz) i uniwersalizmem, bo przecież chyba każdy przerabia czasami lub często takie klimaty. Zaraz idę z Sową do lasu na wieczorny spacer. Nara.
  18. Czy to pogoda, pora roku, czy tak w ogóle? Bardzo obrazowy tekst, i chyba ten czas się spala, a nie leniwe, ale pewności nie ma. Pozdrawiam. M
  19. Skoro takie doświadczenie trzeba mieć je przecież w cenie trudno z nim polemizować lecz w pamięci je zachować:).
  20. Kiedy sponsor ma wciąż chętki, sponsoruje też studentki, w edukacji im pomaga, dobrych ocen też wymaga.
  21. Tak to jest, napisałem "Poezjoterapię". Nie palę, nie piję, to trzeba jakoś się odstresować:). Pozdrawiam.
  22. Franek to wyjaśnił, ma moje pełne poparcie / wsparcie i nawzajem się inspirujemy:). Pozdrawiam
  23. Żadnych wątów, to przecież jest zabawa:").
  24. Widzisz, i tego Krzyżaka to też zaskoczyło:). Nie spodziewał się tego.
  25. To tylko jedna, a sukces składa się z wielu, w tym wymienionej przez Ciebie. M
×
×
  • Dodaj nową pozycję...