Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 25.12.2023 w Odpowiedzi
-
Jeśli chcesz mieć ciężkie życie, zwiąż się w wtedy z zazdrośnikiem. Taki ma to już z natury, że ci zrobi awantury, jak raz spojrzysz na innego. Nie wytrzymasz długo tego. To trzecie ostrzeżenie, dla szukających tego jedynego, przed życiową porażką. Proponuję zapisywać, bo szkoda łez.6 punktów
-
Ot, nauczył się swojego czasu swoją drogą namiętnością zacięciem w słowotwórstwie rozwijać i snuć lotne wyobrażenia o marzeniach wciąż pytany (pytania się powtarzają) skąd to wziął i czy diabeł czy anioł Warszawa – Stegny, 25.12.2023r.6 punktów
-
Nawet nie wiesz, w ilu sercach może mieszkać Twa cząsteczka. Ile osób Cię naprawdę może lubić. Gdy zamknięte masz wspomnienia świecidełka nic nie zmienią. Merry Christmas - tylko slogan w tej podróży. Gdy dopuścisz ludzi wokół by zburzyli święty spokój to opłatek wigilijny symbolicznie połamiecie, przez podziały, polubicie przewspaniały czas Bożego Narodzenia. Niech trwa wiecznie. Na Wigilii, przy wieczerzy, włos się już nie będzie jeżył, pokój w sercach zapanuje i nadzieja. Dobry wstęp, dobrego życia, dobry przykład to na dzisiaj. Niech się dzieje na kolejne pokolenia.6 punktów
-
@Natuskaa :) płatki jak ręce, potrafią opadać;) Dzięki i pozdrawiam również :) @Rafael Marius :) Dziękuję @Monia Święte słowa Moniu, święte słowa :) Dziękuję i również pozdrawiam @violetta @Ewelina Dziękuję i pozdrawiam świątecznie :)4 punkty
-
zeszyt myśli otwieram pełny magazynek strzelają naboje jeden po drugim wchodzą w czyjś umysł w sercu topią zimny lód albo jak posągi stygną bez wyrazu3 punkty
-
2 punkty
-
byłam dawcą na koniec będę bardzo zmęczona i wreszcie się rozluźnię rozchylę jak kwiat ku Najwyższemu2 punkty
-
Stojąc w kolejce po rachunek za szczęście, wysłuchałem świątecznych życzeń, lokowanych w przerwie między kolejną promocją a zachętą do korzystania z kas pozbawionych ludzi. Życzenia, rzecz jasna, mogą być ogrzane sercem albo serce z powodzeniem studzić.2 punkty
-
u stóp wzgórza puste ryżowe pôle na zboczu wierzba opłakująca swoją samotność Legionowo, dn. 13.03. 20052 punkty
-
Z cyklu wyciągnięte "z szuflady" cz. XX głucha cisza nie ma nas zatopionych niczym statek nikt nie chwyta wyciągniętej dłoni bezwładnie ciało spada ile jeszcze tej katorgi matni piekieł łańcucha kłamstw2 punkty
-
Tacy czasem się zdarzają, mówią, że wciąż pecha mają. Nie wyjaśniaj i nie pytaj, lecz się więcej nie spotykaj. Rozpoczynam nowy cykl, przeznaczony głównie dla kobiet. Chciałbym was uchronić przed życiowymi wpadkami i łzami. Powodzenia.2 punkty
-
Wśród powodów morderstw zazdrość na jednym z czołowych miejsc. Zielonooki potwór nie próżnuje. Czasem, ale ciężkie takie życie.2 punkty
-
2 punkty
-
Tu leży poeta nieznany, Który pisał z talentem nieuznanym. Nie doczekał się estymy, bo zabrakło szczęścia, pieniędzy i rutyny. Nie znał go świat, nie znał go nikt. Nie dążył do chwały, nie zaznał sławy. Tu spoczywa poeta nieznany, Który pisał bo kochał i szanował słowa. W harmonii i głębi wierszy zadumany, Chciał tylko dzielić się swoimi myślami. Nie pytaj kim był, bo nie wiesz, Nie pytaj co napisał, nie czytałeś. Tu leży poeta nieznany, Który żył i odszedł w ciszy, Lecz pozostał między wierszami.2 punkty
-
Ciężkie życie jest do kitu, Ale ile w nim jest siły, (adrenaliny) Niejednego to chorego, Już na nogi postawiły. Zazdrość jeśli jest malutka To i miłość jest zdrowiutka, Jeśli wielka to jest zazdrość, U doktora dłużej zagość. Powiem tobie skrycie, bez zazdrości to nie życie :))))2 punkty
-
zużyte wilcze oko wokół pustki człowieczej skorupy dusza rozmyśla wyczerpał się pomysł na świat słodka żywica z drzewa poznania wypuszcza jabłko wyrzucony z raju dałem się nabrać jak woda ze studni znudzone equilibrium kosmosu zażyna świnie i smaży psy na chodnikach puszczam oko do ciebie możemy razem pomilczeć nad zdruzgotanym szkłem2 punkty
-
Panowie o co ten spór? co roku bliżej o jeden rok do wieczności - i jest w tym jakaś prawda ale najważniejsze zgodzicie się obaj, że po przekroczeniu pewnego wieku, to już nic innego nam nie zostaje, tylko z każdym Nowym Rokiem być o rok młodszymi - proszę to raz na jutro zapamiętać, a najlepiej nauczyć się na pamięć! :)))))) Dzięki2 punkty
-
Kolejne powiadomienie myślę że może to od Ciebie tęsknię za tym pisaniem tęsknię za twoim gadaniem tęskno mi za "słodka" które używałeś cóż Ci się stało czy ja może zawiodłam? czy może twe serduszko znowu poczuło coś do niej? czy jeśli ona znowu je odrzuci przybędzie ono do mnie? przejrzy na oczy że ja je kocham? zauważy że co noc szlocham? czy zauważy że tęskno mi za nim? czy zobaczy że ma miłość do niego nie ma granic?2 punkty
-
@Jacek_Suchowicz samotność alpinisty właśnie się wspinam na Mount Everest pode mną liny z gronami kobiet szept wzbił się z mgiełką w gościni szelest - a jebadełko* też masz przy sobie - mam także haki lonże krętliki jest jebadełko gdzieś tam na dole - jak chcesz pomogę rozpiąć guziki tak przy świątecznym śni mi się stole * Klucz do kości często dodatkowo wyposażony jest w klucz do śruby 17 mm oraz otwieracz do piwa, który może okazać się przydatny po udanej wspinaczce.2 punkty
-
mroczny mesjaszu powracam do ciebie niosąc naręcze kształtnych myśli zbyt pochopnie oddanych w lepsze ręce jestem i wierzę twój łakomy dotyk przygarnie moje wyrzuty sumienia nie dając w zamian pokuty jasnowidzące złudzenia to tylko kolejny pretekst do odliczania czasu co pozostał w tyle twoje łzy łączą się w pary przynosząc samotność zmysłom mroczny mesjaszu oddalam się od drzwi za jakimi wciąż żyje mój chaos przygnieciona ziemią rozmieniam się na pocałunki nigdy nie udekorują moich warg2 punkty
-
a gdybyś był ślepy widział za horyzont gdzie ptak wije nowe gniazdo a kocur liże łapy a gdybyś był głuchy i słyszał skrzypienie drzwi w obcym domu szum wiatru w dalekim kraju a gdyś nic nie czuł i dotknął nieznaną ci rozkosz a gdybyś stracił rozum i na raz pojął o czym myślą kwiaty i skąd wziął się początek świata a potem odkrywać siebie na nowo na chwilę pobyć w raju1 punkt
-
to się nam wszystkim czasów dożyło kiedy się media przejmuje siłą 13 grudnia - jedyna racja krąg zatoczyła cywilizacja https://niezalezna.pl/polska/artysta-wsciekly-na-tuska-faszystowski-rzad-agenta-prezent-zrobil-nam-na-swieta-posluchaj-film/5074801 punkt
-
jest taki pamięciowy wzór pierogi ktoś lepi wytrwale inteligentne ich kształty formuje świątecznym czasem sznurki przewiązuje wrażeń a ty gdziekolwiek później z kimkolwiek czy samotnie farszu z grzybami cebulki i podsmażanej kapusty zapachu będziesz szukać cokolwiek robiąc w święta ustaniesz w dziwnej zadumie choć tłuczesz się już długo gdzieś po świecie przechadzasz spotkacie się przy stole myślami tęsknymi zasiądziesz wyobrażając sobie nastrój lepiącej się znów rozmowy bo mimo różnych odległości macie emocjonalne wiązanie Wesołych Świąt życzę wszystkim :)1 punkt
-
Za kilka dni sam przyjdzie do nas. Rozbarwi niebo błysków milionem i bąbelkami w rodzinnym gronie sprawi, że o rok będziemy młodsi. Wraz z setką życzeń koło północy, co nam przyniesie - każdy zapyta. Z radością krzyknie podnosząc oczy: w gwiazdach odpowiedź koniec i kwita. Zaraz dorzuci współczesnym slangiem; tutaj potrzebna astrologini, pięć ulic dalej przyjmuje rankiem, za parę złotych przyszłość uchyli. Z miłym uśmiechem stawia horoskop, który umocnił zielony banknot. „To, co nas czeka jest wolą boską, wśród konstelacji dojrzeć niełatwo” „Na nieboskłonie jest Niedźwiedzica i już Żyrafę poćwiartowała. Planuje pożreć; Źrebięcie, Lisa na Lwa Małego chrapkę by miała.” Astrologini nagle zamilkła; twarz przerażona, ruchy bezładne. Siła niszcząca - szepnęła cicho gna konstelacja aż z ośmiu gwiazdek Burzy porządki, rozwala państwo, niszcząc podstawy cywilizacji. Posprzątać po niej nie będzie łatwo, chyba nie dotrwa do tych wakacji. Ciężko żałuję patrzenia w przyszłość chcę spać spokojnie po nocach nie cnić. Choć lekcję na zaś przyniosło jutro: „Nie wolno słuchać Pustych Obietnic.”! *Niedźwiedzica, Żyrafa, Źrebięcie, Lis, Lew Mały - to gwiezdne konstelacje nieba północnego1 punkt
-
Alpaki się pasły na łące zielonej na ładnym kawałku działki ogrodzonej. Brązowa i Czarna dwie damy szacowne, Kiedy późną wiosną trawy są dorodne. Porządek panował - solidny gospodarz, Był popyt na wełnę, on wytworzył podaż. Tak więc owe damy głodu nie zaznały, Tudzież do popitki wody wiadro miały. Prawie wszystko dobrze, lecz Czarna mówiła. - Ja za ogrodzeniem tom nigdy nie była. Popatrz tuż za płotkiem bieluśka kapusta. Na kolację chrupnę, bo przecież już szósta. I mimo ostrzeżeń swojej koleżanki, Wykonała susa jak czasem baranki. Szkody narobiła, grzędy rozkopała. Jeszcze bimber z bańki chłopu wyżłopała. Te uczynki wyszły już rano w niedzielę, Gospodarz wścieknięty chwycił za siekierę. Zawsze po Kościele jadał wołowinę, Ale razu tego zrobił alpaczinę. Wolności nie żałuj gdy masz pełno strawy. Czasem nowe kusi, ale miej obawy, kiedy nowe, smaczne, zagraniczne danie, z twojej pazerności nieszczęściem się stanie.1 punkt
-
Nie pozwól im sobą rządzić , zamykając się razem w pokoju tylko przy otwartym oknie głośno rozmów się z nimi. A gdy będą stawiały opór , zawołaj wiatr i pozwól by przegonił je w cztery strony świata. Potem wyjdź przed dom i spójrz przed siebie tam - widzisz ? horyzont który wydaje się odległy odkrywa przed nami swe piękne widoki. Więc nie poddawaj się , tylko walcz o nie , bo to Ty jesteś ich godzien a nie one , małe, acz okrutne i bardzo bolące chwile . Pokaż im swój pazur - niech się boją i uciekają bojąc się twej obecności .1 punkt
-
1 punkt
-
@Rafael Marius Rafaelu, po nikim. To "króciutki" obraz, myślobłysk przedstawiający wyłącznie to, co na nim: wzgórze, pole, wierzba. Nic przed, nic po. Minimalizm japońskich wierszy, co oczywiście zostawia szeroką przestrzeń do interpretacji. Serdecznie Ci dziękuję za świąteczną wizytę i uznanie. Pozdrowienia 🙂 .1 punkt
-
1 punkt
-
porwij mnie w nicość i uwiedź bym zapomniała choć na chwilę o swoich zmartwieniach w Tobie nadzieja na jutro wytęż słowa swoje i moc swoją wieczną Męskość w sobie skrywasz wieczną Kobiecość we mnie zasiałeś kiełkuje otulając każdy sen śmierć jaką umieram teraz jest drogą do nieba choćby nie było w niej chwały będziemy razem gdy słońca błonę przebiję porwij mnie w ciszy objęcia zadrwij z mojej przeszłości przyszłości uchylając rąbka Klaudia Gasztold1 punkt
-
Pewien ekonom z banku w Mławie rozpracowywał obieg kasy w trawie potem naszła eureka forsa to zbytoteka na dziewczynach polubił mecenasa hipisa Warszawa – Stegny, 09.12.2023r.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
A proszę bardzo. Cieszę się, że Jego uwagi zatrzymały wiersz na dwóch lajkach... Szanuj siebie i swoje wybory po prostu. Cała reszta to jedynie bełkot. Mam uzasadniać?1 punkt
-
@Monia Moniu, dzięki Ci bardzo za odpowiedź 🙂 . Ta gotowość jest i istotna, i potrzebna. "Życzeniowo" proponuję zajrzeć do przedostatniego rozdziału "Innego spojrzenia". Niech Ci się spełnią 🙂 .1 punkt
-
@Rafael Marius Podpisuję się pod twoim stwierdzeniem w pełni pozdrawiam 😊. @Corleone 11 Dziękuję ci za twoje uwagi.W zasadzie jestem otwarta na poprawki sama z siebie jak i również za czyjąś radą.Pozdrawiam serdecznie i Wesołych świąt życzę 🌲😊.1 punkt
-
@Kamil Olszówka Pięknie, To jest życie i my ludzie... Pozdrawiam serdecznie, Miłego dnia1 punkt
-
O, drobnica za c i n bordo. A to kota? Muzo, rekina łap - a złapali? - A Piła? - Pał zapała Nike rozum.1 punkt
-
1 punkt
-
Houston, mamy problem To nie jest żaden żart Wigilia się zbliża A my nie mamy karpia Zapomnieliśmy kupić Rybę na świąteczny stół Teraz szukamy po sklepach Ale wszędzie jest już pusto Może by tak zamówić Sushi z dostawą do domu Albo zrobić makaron Z sosem pomidorowym Ale to nie to samo Co tradycyjna potrawa Bez karpia wigilia Jest jak choinka bez gałązek Co nam poradzi Houston W tej sytuacji trudnej Czy znajdzie się rozwiązanie Czy wigilia będzie nudna - Sprowadzimy was na Ziemię.1 punkt
-
1 punkt
-
To ja pierwsze tłoczenie pamiętam z Iszej klasy podstawówki, kiedy w tramwaju nr. 31, po pierwszomajowym spędzie, tak docisnęli mnie między siedzenia, ze ledwo stamtąd wylazłem ;)1 punkt
-
mała gwiazdeczko świecisz wysoko każesz wciąż ufać białym obłokom trudno cię dojrzeć przez kłęby bieli pojąć uwierzyć w działania wcielić gdy błyszczysz jasno w ludzkich źrenicach wielbimy ciebie chętnie zazwyczaj szybko nie zgaśniesz my z każdą chwilką niczym śnieżynki ścigane odwilżą1 punkt
-
1 punkt
-
@viola arvensis I w sumie w dalszym ciągu nie wiadomo jak skończyła się historia. Zasady dobierania się w pary są niesamowicie skomplikowane. Przydałby się jakiś standard, wg którego można by postępować. Nie byłoby zaskoczeń, tak jak w wierszu. To jest wszystko bardzo dziwne i bez wzoru ciężko stwierdzić, jak druga strona się zachowa i co pomyśli. Ustalając zasady, lub jakiś protokół dialogowy, byłoby wiadomo, czy warto pójść dalej, czy dać sobie spokój, ponieważ, dajmy na to, znaleźliśmy się w miejscu, z którego nie da się już wyjść bez blamażu. No i przydałaby się jasność przekazu. Jeśli kobieta twierdzi, że nie chce relacji, że nie chce się spotykać, to dla mnie jasny sygnał, że tak właśnie jest i rzeczywiście w takich sytuacjach po prostu rezygnowałem ze swoich starań. Podobno niesłusznie, ponieważ słyszałem później np. od kolegów, że "wciąż jej się podobam". Jakie wciąż, skoro powiedziała nie? To jest zbyt nieprzewidywalne.1 punkt
-
1 punkt
-
ust1. &2 (&1. jest nudny, definiuje określenia, pomijać w wyszczególnieniach) 1. Urodzonym Artystom należą się pokłony, z ich prac będą plony. 2. Artystom "wyrobionym", należą się gratyfikacje, wystarczą gratulacje. 3. Pozostali to podziwiacze, im mogą "leżeć" wymienionych prace. 4. Zostać Artystom może każdy lecz nie każdy będzie ważny. W związku z powyższymi propozycjami ustawki, MżAna prosi o konsultację społeczną i przystawki.1 punkt
-
1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
-
Ostatnio dodane
-
Wiersze znanych
-
Najpopularniejsze utwory
-
Najpopularniejsze zbiory
-
Inne