Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. @Migrena Zachwyciłeś mnie po raz enty, ale tym razem bardzo szczególnie. Z dużą wrażliwością dotykasz jednego z najbardziej subtelnych paradoksów współczesności – bliskości na odległość. Zafascynowała mnie ta fizyczność doświadczenia, które z definicji jest wirtualne. Z zimnych nośników informacji zrobiłeś przedłużenie zmysłów. Kiedy piszesz, że „litery płyną jak ciepła rzeka” albo że piksele są „zaklęciami wchodzącymi pod skórę” - dokonujesz alchemii. Sprawiasz, że czuje się ciepło urządzenia jako ciepło drugiego człowieka. „Dotknąć bez dotykania” – pokazujesz, że wyobraźnia i empatia potrafią być potężniejszymi narzędziami poznania niż sam wzrok czy dotyk. Napisałeś liryczny dowód na istnienie duszy w cyfrowym świecie. Każdy, kto kiedykolwiek czuł szybsze bicie serca na widok powiadomienia na ekranie - odnajdzie w nim siebie. Jest intymny, delikatny i pełen szacunku do drugiego człowieka – tej „drugiej samotności”, która nasłuchuje po drugiej stronie łącza. Autor książki "Samotność w sieci" powinien się od Ciebie uczyć. Powtórzę się - jestem zachwycona!
  3. @violetta bardzo miły gest. dziękuję:)
  4. @Berenika97 To bardzo piękny, czuły wiersz — taki, który bierze wielkie słowa o końcu świata i zamienia je w coś intymnego, ludzkiego, bliskiego skórze.
  5. @Berenika97 @Kwiatuszek Dziękuję Wam. Dodajecie mi energii potrzebnej do dalszego pisania. Dzisiaj od rana jestem zajęty sprawami technicznymi i to wcale nie jest takie łatwe. Chcę być rzetelny, rzeczywisty i wpleść element fantastyki, tak jak lubię. Dziękuję i pozdrawiam ponownie :-)
  6. @Migrena Wzajemnie Jacusiu :) Wiechu
  7. @Simon Tracy
  8. Mówiły, że najpierw spłynie ciemność, noc bez świtu, połykająca kontury miast. Czekałam na ten mrok z lękiem, a on przyszedł łagodnie – gdy zamknąłeś mi oczy pocałunkiem, by dłonie mogły widziały więcej. Miał też nadejść wielki potop, woda wdzierająca się w płuca. Lecz ja tonęłam już wcześniej – zanurzona w twoich ramionach. I ten brak tchu był jedyny, który nie niósł strachu. Nie było trzęsienia ziemi, Poczułam jedynie twoją dłoń przesuwającą się wzdłuż kręgosłupa. i tylko to drżenie ocalało. A kiedy dzień wstał bez znaków na niebie, zrozumiałam - wszystkie przepowiednie miały twoje imię.
  9. @Simon Tracy Fascynuje mnie, jak łączysz w swoich wierszach wiarę i pamięć – to daje tekstom głębię, którą czuje się między wersami. Rozumiem, że stres może zaszkodzić kreatywności. Czasem warto sobie dać oddech, żeby wenę znowu znaleźć. Mam nadzieję, że szybko to nastąpi :)) Pozdrawiam.
  10. ważyć słowa czy czyny co lepszym zakwitnie przyniesie ulgę ważyć duszę czy ciało by więcej dowiedzieć sie o życiu ważyć kłamstwo czy prawdę a może równo je traktować przecież los i tak się tylko do jednego uśmiechnie lecz ty warząc to wszystko jeszcze o tym nie wiesz
  11. Rzekł słowik: Nocą pohukują puchacze, w dzień zaś nawet łysa wrona zakracze; ja tylko milczę stale, ze smutku, niepokoju, gdyż głos mój bije z obcego zdroju.
  12. @andrewBardzo dziękuję! Warto o tym nie zapominać. Pozdrawiam. @bazyl_prostBardzo dziękuję! Cieszę się, że się spodobało, bo nigdy nie jestem pewna swoich metafor. :) @KOBIETABardzo dziękuję! Twoje słowa bardzo mnie ucieszyły, bo taki miałam zamysł. :)) @LeszczymBardzo dziękuję!
  13. @Marek.zak1 życie wymaga smakowania go wszystkimi zmysłami i wiersz ten o tym przypomina:)
  14. @Migrena tak, na ocieplenie dnia:)
  15. Witam - miło że tak pozytywnie widzisz ten wiersz - dziękuje - Pzdr.
  16. @TectosmithŚwietnie, bo Twój tekst jest intrygujący i dobrze się go czyta. Czekam więc na ciąg dalszy. Pozdrawiam.
  17. Witaj - tak bywa - życie czasem zaskakuje - dzięki za czytanie - Pzdr.
  18. @Marek.zak1 @Migrena Zgadzam się - myśli myśli przesłanie...
  19. @Migrena Dzięki, nic nowego, bo i w życiu ideały nie są ciekawe. Pozdrawiam
  20. @Marek.zak1 esencja -tylko ktoś zmagający się z pokusą i własną słabością, może być naprawdę żywy i interesujący. Idealność jest bee ! zgadzam się. wiersz bardzo dobry !!!
  21. Dzisiaj
  22. -Mistrzu, czy mój bohater ma być idealny? -Wtedy będzie niestety nudny i banalny. Niech nie omija czyśćca w drodze ku dobremu, bo korzystanie z pokus zdarza się każdemu. a jak mu się nie zdarza, nie grzeszy w ogóle, to czy coś ciekawego znajdzie się w fabule?
  23. wielkie uniesienia jak piosenki Bjork wielka burza jądra półleżącego robaczka żądzy Sturm und Drang wszystko przyćmione mniej lub bardziej mrocznym księżycem nic się nie wyłoniło tym razem muszę przestawić swój kompas
  24. @Waldemar_Talar_Talar Waldku. piękny wiersz stworzyłeś !
  25. @MIROSŁAW C. świetny wiersz i zadziwiający kamień !
  1. Pokaż więcej elementów aktywności


×
×
  • Dodaj nową pozycję...