Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Mój własny wątek muzyczny, a co!


Rekomendowane odpowiedzi

O, to też ciekawy zespół - w dodatku jest to tekst pewnego poety (tylko nie piszcie, że Grabaża, zrobi mi się niedobrze ;).

www.youtube.com/watch?v=ewxPd0XTY2Y

a tutaj też ciekawy kawałek, tylko fatalna jakość

www.youtube.com/watch?v=c3_qcvnDx_I

i kolejna ciekawostka
www.youtube.com/watch?v=9Xk8MMbg3BA&feature=related

o i kolejny rarytasik
www.youtube.com/watch?v=cElYQK-gVlU&feature=related

i jeszcze
www.youtube.com/watch?v=9NcV9G9pQyo&feature=related

(osobiście uważam, że nasza swojska "zimna fala" była/jest najmniej docenianym zjawiskiem. Nie znalazłem takich perełek jak np. Z.O.A.S :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rok 82, to chyba nazywali się wtedy SS-20. Kazik w 84 założył Poland, i też miał fajne zimnofalowe kawałki (np. "skazuje białko na ścięcie" czy "Hitler był rolnikiem na wsi, potem stworzył ss nazi"), a Olek Klepacz z "Formacji Nieżywych" śpiewał sobie w "Wielkiej Kupie Gówna" (przynajmniej tak pisze Muniek w "Dzieciach rewolucji")...

A z takich ciekawszych zespołów
www.youtube.com/watch?v=oV_8rZqq5Ss
(chociaż ich wcześniejsze kawałki są o niebo lepsze, to jest popelina, ale tylko to jest na you tubie :(

Nie ma też takich zespołów jak Stress, Amputacja, Raya, jest za to:
www.youtube.com/watch?v=uxfBeEx9BHU

a profanacja ma dość mierne kawałki na you tubie.

Zresztą mam całkiem sporą kolekcje naszej sceny :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Partia – Kobiety Przepraszam - Sztywny Pal Azji – koniecznie ;)
i jeszcze
wieża radości wieża samotności
www.youtube.com/watch?v=NYHZwPT0f80
i nie zmienię świata:
www.youtube.com/watch?v=VVWPtUAirbI
i nie gniewaj się na mnie Polsko:
www.youtube.com/watch?v=KDazSUA3y8A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




haha ciekawi mnie skąd Brak ma foty załogi łódź i katowice z 1993 r. i oczywiście czy wiedzą że występują w klipie. no i czy to official czy ktoś zmontował.

sam foty te parę lat temu mailem dostałem - jest tam spec od stawiania irokezów, mi robił kolce bo za długi już był i przy wietrze mi łeb przekrzywiało;) teraz ma studio tattoo i robi naprawdę dobre dziary

1984 , one milion bulgarians, aurora, no smoking, lasciate ogni speranza,JSC i część agressivy 69n - rzeszów zimna fala, miło panie krzywak że wspomniałeś.

www.1984.serpent.pl/teksty.html - piotr liszcz autor tekstów i muzyki, myslę że warto poczytać, jeszcze lepiej posłuchać. piotr pracuje nad nową płytą, niedawno wyszła nakładem Love Industry płyta"4891" i jest to kawał dobrej muzy. do posłuchania 2 numery

www.youtube.com/watch?v=7zeaSBXd7Zo&feature=PlayList&p=816E9AE662446B7D&index=0&playnext=1

www.youtube.com/watch?v=f-nas1zabDs&feature=PlayList&p=816E9AE662446B7D&playnext=1&playnext_from=PL&index=1

z punk klasyk to jest to - 30 lat muzy
www.youtube.com/watch?v=yq-Cx-hD_xo

sami spece (atkins - PIL, killing joke, ministry) Reznor (NIN) i nivek ogre (skinny puppy)

w kolektywie PIGFACE
www.youtube.com/watch?v=Yl9_enhs9ro polecam zajrzeć chocby do wikipedii na skład pigface;) troche sie nazbieralo od 1991 r.

a wklejałbym ale chyba juz wystarczy
bo muzyka zaczela sie od sex pistols;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mam Aurorę - Niet, Niet Soviet i No Smoking (wydała im płytkę "Fala" bodajże)

Brak - to szczególnie kawałek "Złoto" (zresztą wpadło mi w łapy 2 cd o nazwie document - polecam to, mam jeszcze z tej serii 2 płyty "Kolaborantów" i "Acapulco")

Z naszej polskiej klasyki warto jeszcze wspomnieć "Nocne Szczury", "Hienę" (pre KSU) i setki (jak nie tysiące innych zespołów). Kiedyś w Ustrzykach słyszałem "Sekcje U" - bardzo dobry zespół, ale do tej pory nie mam ani jednego nagrania. Fajnie kombinowali "Mengele" - tak sobie przypomniałem :)
W tym momencie punk rock zupełnie mi nie odpowiada (są pewne wyjątki) - stał się zbyt licealny, zbyt płaczliwy, brakuje mu tej chropowatości (i pewnie tego okresu - ten nurt jak ulał pasował do szarej epoki komunizmu). Punk zachodni (a szczególnie pochodzący ze Stanów) jest miałki i zdecydowanie go nie zbieram. Mam za to trochę rosyjskiej nuty i oczywiście podstawowe rzeczy z kraju mgieł - kolebki tego całego zamieszania.

Dalej podoba mi się KSU
www.youtube.com/watch?v=Cw1TSfejtPI&feature=related
www.youtube.com/watch?v=kyX0UXgHDFk

całkowicie odpadł Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie teraz zastanawiam czy my sie nie znamy bo jeżeli pan z krakowa, wspomina brzeską deflorację, wymienia kapele całkowicie garażowo piwniczne co wydawały po 50 kaset własnym sumptem zajeżdżając grundigi (hiena to byla baardzo awangardowa kapela" dorzucam z ciekawych rzeczy nazwy Kasaya, Zenon Reagan, pancerne rowery, Bum Wakacje w Rzymie itepe itede, o popularnych karcerach stressach sedesach nie wspominam) i jest po 30tce, to moglismy się gdzies widziec w kraaku w 90tych XXw:D. był pan panie krzywak np w hali korony w styczniu 92?;)

obecny punk czy jak to zwać tez mi nie podchodzi, miałkie i rozmyte jak obecne czasy.

choć bywaja wyjątki
www.youtube.com/watch?v=Y1axRBK5bY8&feature=related

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...