Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • Jeśli weźmiesz tam choć odrobinę siebie to nie będzie Avalon tylko rzeczywistość:-)   p.s. czy w ogóle istnieje coś takiego jak "JA", które można zabrać?
    • @Leszczym

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Bożena De-Tre Ja miałem nadzieję, że kogoś tutaj ujmie video, którego grafika jest moim dziełem. Przedstawia realne miejsce, które jest bezpośrednio związane z treścią wiersza oraz prawdziwymi wydarzeniami. A jeśli ktoś odgadnie, co to za miejsce, to obiecuję stawiać łapki w górę pod każdym jego dziełem.
    • Ładny wiersz. Końcówka przypomniała mi słowa Seneki: "Umieramy co dzień. Co dzień bowiem tracimy jakąś cząstkę życia, a nawet wtedy, kiedy rośniemy, życie maleje. Najpierw mija niemowlęctwo, potem dzieciństwo, a wreszcie młodość. Każda miniona chwila aż po dzień wczorajszy jest już na zawsze stracona; nawet ten dzień, który właśnie przeżywamy, musimy dzielić ze śmiercią. Jak klepsydry nie opróżnia ostatnia kropla, lecz wszystka przedtem wysączona woda, tak i naszej śmierci nie powoduje dopiero ostatnia godzina, w której przestajemy istnieć, lecz ona ją tylko dopełnia: doszliśmy do niej, ale szliśmy długo."
    • @Leszczym   A dla mnie nie, chociaż oglądałem - "Matrixa" - to łuszczyca intelektualna (mój autorski twór - oryginalny), innymi słowy: jak to mówią tak zwani fachowcy - umysły większości młodych ludzi funkcjonują jak otwarte aplikacje w smartfonie, jeśli chodzi o mnie, to: dajmy przykład kalendarza - dla mnie kalendarz musi mieć całe miesiące - dwanaście miesięcy, nigdy: dzień po dniu - taki kalendarz ogranicza mój umysł, podobnie jest z puzzlami - widzę całość i drażni mnie jeden fragment w dłoni - szukający prawidłowego elementu, otóż to: mam umysł szachisty...   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...