Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

"Nieznajomi" Bryana Bertino a...


Olesia Apropos

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


taa, tyle że Ring to głównie kaseta, jej ofiary i walka matki o życie syna
motyw Samary nie jest główną kanwą niestety, to tło

"Chora psychicznie matka i jej chora córka. Jedna chce krzywdzić drugą" - motyw ok, ale czy myślisz, że mniej ograny? jeden tego typu film przeszedł do klasyki już ładnych parę lat temu;)

To fakt. Ring jest zrobiony od złej storny. Jest typowo amerykanski i typowo dlas amerykanów (mimo, że remake japońskiego :) ) Zamaist bawić się w moce szatańskie i diableską Samarę, czy syna jnsowidza, powinno się bardziej skupić na spekcjie pyschologicznym. Zostawić kasętę. Ale ciAgnac to jako analizę. Córka miała zaburzenia osobowści i problem z wyrażeniem siebie (zamalowywanie twarzy i te włosy). Nikt jej nie pomógl - a zwariowana matka sądizła że to diabeł. Kaseta nie powinna bc zapisem zła (choć kaseta jest fajna) ale zapisem nieuleczonego... ale rezyser sobie poszedł w stronę taniego horroru :((((

A Ring 2 to kpina ;( .... tak jak Blair 2

REC zabrakło pomysłu. Reżyser chciał dobrze, prawie mu wyszło -- ale zatracił się w formie :(

[pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieznajomi to porażka, jako rzekłem. nieforemna pomarszczona Liv jako nastolatka to może u Bertolucciego sie odnajdywała, i to dzięki specom od zdjęć. brak logiki w zachowaniu ofiar - kurwa amerykanie dzwonią po gliny tylko jak ktoś zaparkuje!. jedyny plus, że ich na końcu skasowali. obejrzałem nieznajomych odkładając na "potem" "big bang love juvenile" takashi Miike. jakaż to była pomyłka;)
z ost tygodnia dobre co widziałem to Nordkraft, Lilja 4ever (wiem, staroć ale nie widziałem), 964 Pinocchio, Nordkraft i z innej beczki: Zoooohan:D ośmiałem sie jak bóbr.
na dzis czeka Breath Kim Ki-duka

pozdrawiam filmomaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

breath odłożyłem i wczoraj awake - leżał i leżał...średnio, ale da się oglądnąć. hehe żartowalem na początku (u panny ogladałem) że Sam o kasę jego chodzi...;)

w południe do żarcia przed siłownią włączyłem gwai-wik (Re-cycle) bo ostatnio na nim zasnąłem. wiec dokańczałem i...zasnąłem:D a film piękny plastycznie, nastrojowy, wart polecenia. tyle, że usypia;)

wounded nurse nastawiłem taxiderma, ale rumunka ze wspaniaaaałym share filmowym sloty zapchane miała, myślę ze dziś będzie film. opis zachęcił. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...