Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

powolne odplynięcia z miasta


justyna nawrocka

Rekomendowane odpowiedzi

szczęśliwa myję dłonie pod księżycem. koniec nieznanego języka off.
brzydkie elfy uciekły z kryjówki w betenowym lesie. niewyjaśnieni plączemy się pośrodku najszczerszych zmyśleń. chronię się pośród pierwszych słów wydanych na pokuszenie. bierz je bierz je zachłannie są Twoje. wiem jesteś spragniony jałowych brzegów. celebruję swoją porcelanową filiżankę, jesteś jak smak tropikalnej herbaty, ze szczyptą cynamonu namiętności i masz jeszcze imbir cynizmu, tak mnie to podnieca a ośmielam się tylko patrzeć na Nas w lustrze w drugim pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersyfikację zmienić, podrasować nieco. uwaga, kombinuję.

szczęśliwa myję dłonie pod księżycem. koniec
nieznanego języka. elfy uciekły z kryjówki w betonowym lesie. niewyjaśnieni

plączemy się pośrodku zmyśleń. wiem- jesteś spragniony
jałowych brzegów. celebruję swoją porcelanową filiżankę, jesteś jak smak tropikalnej herbaty. tak mnie to podnieca, a ośmielam się tylko patrzeć na nas w lustrze
w drugim pokoju.

według mnie jest lepiej, choć może ucięłam nieco za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj... odważnie z ta formą, jak na debiutanta ;)
na innym forum zjedliby Cię na śniadanie jeszcze zanim zdążyłabyś powiedzieć "chleb" ;)
zgadzam się co do uwag o długości wersów, eksperyment uważam za ciekawy, ale niestety nie widzę w nim ciągłości. Pomysłów za to kilka. Nie ma wstążeczki, co by je ładnie powiązała ;)

ode mnei +/-
(ciekawam następnych)

pozdrawiam,
M.E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Marek.zak1 Szczerze mówiąc, nie znałem historii Grafa Spee. Przeczytałem z zainteresowaniem.   @error_erros Tak, matematyka musi się zgadzać, ponieważ sprawia, że utwór jest uporządkowany. Do tego jeszcze jakaś fabuła, no i można pisać. Na powtórzenia wpadłem zupełnie przypadkowo. Ot, zaczęły mi się podobać w jednej zwrotce i postanowiłem zastosować je w innych. Co do "już", tak - masz rację. Straszliwie tego było dużo, aż się dziwię, że nie zauważyłem. Poprawiłem utwór nieco i rzeczywiście jest lepiej.  

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Dziękuję :)
    • @Wędrowiec.1984  Długi, fabularyzowany wiersz - coś, czego sam nigdy się nie podjąłem. Zatem zazdroszczę ;> Mam wrażenie, że zanim zabrałeś się do spisywania historii, dokładnie przemyślałeś, jak tekst ma wyglądać - w pełni świadomie wybrałeś konkretną ilość sylab w wersie, układ rymów itd. W sensie, że żaden z tych aspektów nie był przypadkowy. Tak właśnie mi ten wiersz wygląda. Bardzo podobają mi się patent z powtórzeniami - to nadaje tekstowi dynamizm dobrze korespondujący z treścią i jakby wymusza na czytelniku napięcie. Fajne. Jeśli miałbym na siłę szukać wad w Twoim tekście, to w oczy rzuca się nadmiar słowa "już". Odnoszę wrażenie, że lubisz wypełniać nim luki w liczbie sylab w wersie - w innych Twoich wierszach również to zaobserwowałem.
    • @Łukasz Jasiński moim zdaniem "smakowanie" świata, to nie tylko "rozkosz", dlatego nie zamieniłabym tych słów... Dziękuję za komentarz ;)
    • Good news - no news. Pozdrawiam
    • Przypomina mi kapitana niemieckiego krążownika Graf Spee, którego tenże kapitan kazał zatopić w pobliżu neutralnego Montevideo, nie chcąc narazić załogi na walkę z przeważającymi (co się okazało nie końca prawdą) siłami angielskimi. Niedługo potem popełnił samobójstwo.  Pozdrawiam
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...