Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Negocjacje z sumieniem
seledynu nadchodzącego zachodu,
gdy błędy wczorajszych dni
wychodzą na świat

Mały pamiętnik wciąż otwarty
na stronie z cyfrą jeden.
Niby tyle razem przeszliśmy
a ciągle nic się nie dzieje.

Czas się dla nas zatrzymał,
jak pociąg na peronie,
może nieco spóźniony,
ale żyjący w ciągłej ekspresji.

Za falowała ziemia pod stopami,
to nadejście jutra
zbliża się wielkimi krokami.
Jutra w którym stracę Ciebie....

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



za błędy to chyba zabiję, jak spotkam,
wielka litera niepotrzebnie,
tak to widzę:

negocjacje z sumieniem:
seledynem zachodu,
gdy wczorajsze błędy
wychodzą na świat.

pamiętnik na pierwszej stronie:
niby tyle przeszliśmy,
a ciągle nic.

pociąg na peronie:
spóźniony
brak ekspresji,

falowanie ziemi, jutra
bez ciebie.



cóż jeszcze...najpierw myślałam, że niewiele ten wiersz w sobie ma, ale okazało się, że to błędy przysłoniły jego wydźwięk. teraz coś w nim znalazłam, jakieś małe poruszenie i choćby ze względu na to małe poruszenie pisz dalej, ale staranniej. i dużo czytaj
czekam na kolejne, mam nadzieję, że kupię je bez własnego wkładu
pozdrawiam
/martyna
Opublikowano
może nieco spóźniony,
ale żyjący w ciągłej ekspresji.


Ta "ekspresja" nieźle współgra z tytułem ("peronia" - ciekawy neologizm swoją drogą),
ale jeżeli skojarzyć ją z ekspresem-pociągiem, to te dwa wersy nawzajem sobie przeczą
(chociaż jeśli wziąć pod uwagę jakość usług świadczonych przez pkp, to nie do końca ;)),
szkoda, bo sam pomysł wydaje mi się interesujący.

Coś tam w wierszu momentami świta, ale na dłużej zachowam sobie jedynie poniższy fragmencik:

Negocjacje z sumieniem
seledynu nad chodzącego zachodu,
gdy błędy wczorajszych dni
wychodzą na świat


;)

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • życie to ocean kłamstw i prawd morze chwil które raz cieszą raz smucą jezioro łez   życie to kosmos niepewności  które udają że są przezroczyste łatwe   życie to czas który ucieka zegarem kalendarzem dniem oraz nocą małym krokiem   życie to niełatwa  wycieczka jak widać powyżej ale warto ją przeżyć
    • @Robert Witold Gorzkowski Robercie, Ty napisałeś podobny, 'Spotkania z Tobą' W tym wierszu byłeś prawdziwy. Tak prawdziwy, że nie zwróciłam uwagi na żadne zasady, tylko na szczerość Twojego pióra, czyli Ciebie, uwierzyłam, przekonałeś mnie. Podejrzewam, że gdybyś nawet zrobił jakiś błąd ortograficzny, to by mi przeleciał. Został we mnie :) - tak jak ten. Pozdrawiam :) A @Naram-sin, też napisał podobny, który Tobie się nie spodobał - a mnie najbardziej  z zamieszczonych jego wierszy, na tym podwórku 'Szczebiot'  Są w nim uczucia, których nie dało się zatrzymać, oczywiście i dodatkowo napisany jak trzeba.      
    • W poniedziałek*             czternastego lipca dwutysięcznego dwudziestego piątego roku - pan profesor Przemysław Sadura - z Uniwersytetu Warszawskiego w programie "Onet Rano" zwrócił uwagę na dynamiczny wzrost poparcia dla Konfederacji, która przekracza już dwadzieścia procent - ten imponujący wynik sumujący głosy zwolenników - Sławomira Mentzena i Grzegorza Brauna - wskazuje na istotne przetasowania na polskiej scenie politycznej, ekspert podkreślił, że tradycyjny podział na Polskę PiS i Polskę ANTYPiS ulega erozji, a Konfederacja zdobywa elektorat zarówno wśród młodszych - jak i wśród starszych wyborców - w tym osób bardzo dobrze wykształconych.   Źródło: Infodlapolaka   *zrobiłem drobną edycję - treść bez zmian    Łukasz Wiesław Jan Jasiński 
    • @Robert Witold Gorzkowski bardzo dziękuję. Szacunek za szczere słowa. Miło mi. @Naram-sin dojechałem :) dzięki. A jeszcze tylko na marginesie, dla mnie,  to tam właśnie,  pod skórą tekstu, w krzywym oddechu i niedoskonałym cięciu,  zaczyna się  literatura. Nie każdy musi to rozumieć. Wystarczy, że ja wiem, po co to robię. I że nie potrzebuję pozwolenia, żeby czuć. Nigdy. I od nikogo.    
    • @Sylwester_Lasota Dziękuję, że zajrzałeś tutaj, no popatrz na co mi przyszło :) Mam kilka historyjek z mojego ogródka, postanowiłam je spisać. A niech tam sobie będą.  :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...