Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Na wylot


Bartosz Wojciechowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Mam okazję to powiedzieć pod swoim tekstem, to powiem: wydaje mi się Mr.Suicide,
że jesteś aktualnie jedyn uczestnikiem tego forum, który tak obszernie komentuje
i interpretuje wklejane tu utwory. Jestem pełen podziwu, bo to trudna rzecz,
mnie nie starcza cierpliwości. Poza tym dajesz w ten sposób wyraźny dowód swojej
pasji do poezji, to jest niesamowite. Dzięki i za ten wpis tutaj:)

Co do odchodzenia od poprzedniego konceptu, patosu itd. - poczekaj jeszcze parę
tygodni, myślę, że mogę cię niestety solidnie rozczarować...

Pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ewo, jesteś dobrym duchem - taka nieuchwytna... ;)
Pojawiasz się zawsze na krótko i komentujesz tylko kilka tekstów.
Tym bardziej się cieszę, że do mnie wpadłaś, dzięki.
Pozdrawiam!

PS Czy coś tu jeszcze kiedyś wkleisz od siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Tak myślę nad tym, że zwykle, gdy ktoś mówi - tak! wszystko przeze mnie, to dodaje np. wybita szyba, obrażona sąsiadka, zapłacony mandat...itp. A tu jest odwrotnie - przeze mnie: okno. za nim spokojne niebo, chciałoby się dodać - piękny dzień, wspaniały widok, cisza...itp.
Dlatego, że z pokorą przyjmuję urazy, plotki, obmowę, fałszywe oskarżenia, winy niezawinione i rzeczy, których nie zrobiłem? Czyżby chrześcijańskie podejście do życia? zło dobrem zwycieżaj? prawda sama sie obroni? czyń pokój, nie wojnę?...
Jeśli o to chodzi, to gratuluję takiego spojrzenia - takie ewangeliczne podejście do życia wiecej przynosi pożytku, a raczej tylko pożytek, niż emocjonalne reagowanie na przeciwności i obłudne oskarżenia ludzkie.
I wcale bym się nie zdziwił, że inspiracją wiersza była rzeczywistość, jaką poeta zastał po powrocie z dłuższego pobytu poza granicami, chociaż tam nie jest lepiej, to u nas w mediach bezkarne rzucanie oszczerstw i kalumni przez, zdawałoby się ludzi swiatłych, na poziomie, sięga zenitu. A wszystko - by poprawnosci stało się zadość.

p.s. A może to wszystko nie tak wymyśliłem... Może... Ale ja chcę wierzyć, że miałem dobry kierunek analizy tej miniatury poetyckiej...

Pozdrawiam, Bartoszu, Piast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...