Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

odcięciodsiebie
para-gra-fikcyjnie byłam

pokłóceni przed sądem ostatecznym
rozwiązaniem po prostu zapomnieć

łatwiej po-wiedzieć
trudniej zrobić gdy tak mocno
odcięciodsiebie

w cieniu kamienicy

u ciebie jeszcze się świeci
za firanką twoja żona karmi córkę
pustym krzesłem przy stole

pachnie grzybową a przecież
to ty je zbierałeś suszyłeś
chusteczką moje policzki
do dziś czuję na ustach morze

jak możesz boże
tak z nas drwić

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



kilka poprawek i jak narazie, najlepszy
w Zetce. Maciek 3masz przyzwoity poziom
i swój styl już dŁugo.

pozdrawiam Karolcia :)

cieszy mnie że rozpoznajesz stylówke-stalówke
przejrzałem korekty może coś uszczknę

pozdrawiam
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




ale przecież pan już się pożegnał z serwisem, więc jak mam rozumieć pana odejście, jako próbę zwrócenia na siebie uwagi?
Jaskrawość wrrr.. lubię to słowo(-:

pozdrawiam

jako poeta, taa, ale jako komentator, absolutnie nie, i będę was dręczył, co noc to noc.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



dzięki Tomku za odwiedziny, jednak pozostawie to puste krzesło i już nie ze względu na słowo tylko na obrazowość jaka mi się z tym kojarzy, taka wbita w łeb rzecz, której nie mogłem uniknąć w wierszu(-:

pozdrawiam
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




ale przecież pan już się pożegnał z serwisem, więc jak mam rozumieć pana odejście, jako próbę zwrócenia na siebie uwagi?
Jaskrawość wrrr.. lubię to słowo(-:

pozdrawiam

jako poeta, taa, ale jako komentator, absolutnie nie, i będę was dręczył, co noc to noc.


czyli znośność bo wierszowość to kiepskość u pana

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • "Nauka może i powinna prowadzić do mistyki i niejednokrotnie tak było. Ale musi to być nauka rzetelna, pokorna i mądra, anie pyszałkowata, powierzchniowa i próżna.Przecież celem nauki jest poznanie tego, co jest Moim dziełem. Poznając dzieło, poznaje się stwórcę, o ile jest się dość skromnym, aby sukces poznania nie oślepił pychą prowadzącą do traktowania siebie jako stwórcę.                              Nie analizuj tego, co dałem poznać, bo zaplączesz się w swoją ograniczoność.                              Przyjmuj moje światła takimi jakie one są i nic więcej.                             Widząc zamglony obraz Mojej Prawdy, nie staraj się dorysowywać tego, co niewyraźne, bo zniekształcisz i stanie się karykaturą. Obrazu Mistrza nie może poprawiać dziecko, bo cóż z tego wyjdzie? I cóż wychodzi ...?                                                                                   280 pn.10.11.86, g.23,35 Świadectwo Alicja Lenczewska
    • @Roma PL szuka kontaktu — z dawnym sobą, z bliskimi, z czymś większym. Modlitwę do chmur i gniew na deszcz rozumiem jak jakieś emocjonalne napięcie i zagubienie. Proste „znajdź mnie” odczytuję jako wyraz samotności i pragnienia bycia zauważonym.   Pozdrawiam
    • Złotą lektykę czterech mężczyzn niesie, człowiek  ubrany w biel z niej wysiada.    Złoty powóz zajechał, przez sześć koni ciągniony, ten sam mężczyzna nim przyjechał.   Cztery skrzynie złotych monet przyniesiono, mężczyzna je rozrzuca  niczym ziarno na pole.   Czterech przywódców się spotkało rozmawiają bardzo długo, każdy chce być liderem.    Wszyscy jednego Boga swoim ogłosili razem modlić się będą.   Ludzie na polu zboże zbierają przy blasku słońca w samo południe ciężkie worki noszą.   Nikt już nie zazna głodu podadzą sobie ręce i będą tańczyć na łące niebieskie kwiaty zbierają.    Po latach sporów porozumienie zawarli wszyscy idą razem te same symbole religijne niosą. 
    • @Naram-sin to jest kontynuacja od wczorajszego wiersza Smak, taka seria, raz banalna, raz poważna:)
    • Pierwszy jest dla mnie jak zjedzenie naraz całej bombonierki.   Drugi o wiele lepszy, bo mniej tam naupychane śliczności. Kok kojarzy się ze słusznym wiekiem (babuniowym), a siłę można czerpać z doświadczenia, z życia, którym podmiotka nieustannie się cieszy. Pomimo upływu czasu i konieczności zapewnienia sobie w pewnym momencie - bezpieczeństwa,, komfortu i stabilności, w głębi siebie zachowuje duchową dziewczęcość. Białe płatki, bibułka z  pierwszych dwóch linijek przywodzą na myśl obraz młodziutkiej panny marzącej o pierwszej miłości, może piszącej pierwsze listy, może zapisującej pierwsze kartki w sztambuchu. Wyszła zgrabna konfrontacja tej w koku z tą od płatków.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...