Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

(jesienne wykopki)


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Nie jestem fanką piłki nożnej ale z nazwiskami piłkarzy (Boruc i Krzynówek - bramkarz) spotkałam się. Myślę też, że w wersie pierwszym może chodzić o jakieś przepychanki/wykopki w polskiej(?) lidze. Bez dokładnej wiedzy na ten temat trudno mi analizować haiku, które wg. założeń powinno być zrozumiałe nie tylko wśród kibiców.
Poza tym pomysł bardzo mi się podoba i gdyby zamiast nazwisk wstawić jakąś sytuację np. z boiska byłoby bardziej czytelne dla mnie.

Pozdrawiam serdecznie,
jasna :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Nie jestem fanką piłki nożnej ale z nazwiskami piłkarzy (Boruc i Krzynówek - bramkarz) spotkałam się. Myślę też, że w wersie pierwszym może chodzić o jakieś przepychanki/wykopki w polskiej(?) lidze. Bez dokładnej wiedzy na ten temat trudno mi analizować haiku, które wg. założeń powinno być zrozumiałe nie tylko wśród kibiców.
Poza tym pomysł bardzo mi się podoba i gdyby zamiast nazwisk wstawić jakąś sytuację np. z boiska byłoby bardziej czytelne dla mnie.

Pozdrawiam serdecznie,
jasna :-))

To jest sytuacja z boiska :-) Wykop z pola karnego, kiedy w tym samym czasie, gdzieś indziej ktoś wykopuje z pola ziemniaki. Pozornie zabawne, jednak podkreśla równoległość dwóch różnych światów - w jednym chodzi o egzystencję, przetrwanie zimy, w drugim o rozrywkę, umilenie czasu mieszczuchom (stadiony ze względu na frekwencję buduje się w wielkich miastach).

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Boruc to rzeczywiście kawał chłopa. Krzynówek może nie aż tak wyrośnięty, za to porządny chłop z niego.
Pozdrawiam :-)
Ha ha ha, właśnie dowiedziałam się że Boruc i Krzynówek to nazwiska piłkarzy.
Przepraszam świetnego bramkarza i napastnika pierwszej wody.
hahhahah
A trzeba było oglądać mecz z Ruskimi!!
:-DDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Boruc to rzeczywiście kawał chłopa. Krzynówek może nie aż tak wyrośnięty, za to porządny chłop z niego.
Pozdrawiam :-)
Ha ha ha, właśnie dowiedziałam się że Boruc i Krzynówek to nazwiska piłkarzy.
Przepraszam świetnego bramkarza i napastnika pierwszej wody.
hahhahah
A trzeba było oglądać mecz z Ruskimi!!
:-DDD

Co ja narobiłem! Teraz, jak przypadkiem przełączysz kanał na mecz polskiej reprezentacji, nasi najlepsi piłkarze skojarzą Ci się od razu z wykopkami :-)
A wiesz, że jest nawet taki termin określający walkę do upadłego na boisku: (nasi) gryzą ziemię (trawę)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...