Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

w pościeli


PannaBeata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ostatni wers nie mi pasuje do reszty, jakoś nie gra, w zasadzie wygląda na zbędny, ale może autorka jakoś by go uzasadniła, bo nie wydaje mi się, żeby był tu przypadkiem. Druga sprawa, która zwróciła moją uwagę, to użycie synestezji (2 razy). Mam nieodparte wrażenie, że ten środek jest nadużywanay w liryce erotycznej. Ilekroć czytam wiersze tego typu na tym forum, to zawsze jest w nich jakaś synestezja - zrobił się już z tego wyświechtany motyw. Wydawać by się mogło, że jak nie ma pomysłu na nic lepszego, to można synestezję do erotyka wcisnąć i już jest zmysłowo, albo że erotyk bez synestezji nie ma racji bytu. ;) Może się czepiam tylko, ale czy ktoś używa synsestezji np w wierszach o samotności, albo o przyrodzie (poza Staffem?). Ale ogólnie wiersz pocieszny.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z Zycia wzięte. Bo w łóżku chodzi o to by czuć kazdym zmysłem, by się przenikały wzajemnie, mieszały, myliły, plątały:) Można czuć wszystko wszystkim. Dlatego uzyłabym najchętniej samej synestezji. A puenta kiedyś była taka" będziemy jutro modlić się o szczelność gumy balonowej". Ale Pan Bogdan mnie skrzyczał za takie cuda:) Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...