Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Modlitwa


MarGub

Rekomendowane odpowiedzi

I weź mi mój wzrok
Bo gardzi mną w lustrze ma twarz
W ciemności ukryję swój cień
Co pod ciężarem bólu garbi się

I weź mi mój słuch
Serca mego grzmot obrzydł mi już
Tam w ciszy samotności szum
Najsłodszą mi pieśnią bez słów

I weź mi mój dech
Bo w gardle mym popiołów smak
W agonii dostrzegam swój cel
Gdy życia wykrwawię się sens

I weź mi mą jaźń
Niezgoda rozdwaja jej wrak
W niebycie obcy mi płacz
W bezkształcie rozpływa się żal

Oddechu wyrzeknę się sam
I tak udławi mnie szloch
Jak długo mam łykać ten szlam
Żółć obelg i ocet kłamstw

Weź wszystko zostaw mi tylko głos
Bym prawił jak wielki mój ból
Bym do kresu swych dni pytać mógł
... czemuś mnie opuścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest oceniać modlitwę do Boga, bo jeśli płynie ona z głębi ducha, to nie powinna
podlegać żadnej ocenie ludzkiej. To jest sprawa tylko między Tobą a Nim. Tym bardziej
gratuluję odwagi, która skłoniła Cię do umieszczenia tego wiersza na forum. Jeśli szukasz Boga, czytaj Biblię. Jeśli chcesz pisać, pisz. Podoba mi się Twój wiersz.

"Pan podtrzymuje wszystkich upadających
I podnosi wszystkich zgnębionych"
Psalm 145,14
Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak modlitwa skierowana jest do Boga ale wbrew pozorom nie do niego kierowany jest ostatni wers wiersza, jest to tylko wykorzystanie , zacytowanie jednych z ostatnich słów Jego syna, które tez były swego rodzaju modlitwą, znaczenie tych słów jest ponadczasowe i ma niezwykłą wymowę zważywszy na to kto, do kogo to mówi, nie czuję sie odwżnym publikując ten utwór bo nie widze tam ani słowa skierowanego przeciwko Bogu
Serdwcznie dziękuję za ten komentarz bo po raz pierwszy zdecydowałem sie na puiblikację sojego utworu i jest to bardzo miłe przeczytać taki komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj się. Wcale nie twierdzę, że w Twoim wierszu zawarte są słowa przeciwko Bogu.
A nawet gdyby były, to każdy ma prawo do wyrażania własnych uczuć i poglądów i nic
mi do tego. Jesteś odważny,bo temat Boga nie jest popularny na tej stronie, ale nie
jest też zabroniony. A o ostatnich słowach Jezusa możemy czytać na kartach czterech
ewangelii ( i na początku Dziejów Apostolskich). Wypowiedział je do swoich uczniów po zmartwychwstaniu. W każdej ewangelii
wygląda to nieco inaczej, ale do mnie przemawiają słowa z Ew.Jana 21,19, gdzie Jezus wypowiada znamienne słowa: Pójdź za mną. Z pewnością rownież są one ponadczasowe
i mają niezwykłą wymowę dla każdego, kto je czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, że nie będę tak kurtuazyjny jak Pani Anna, ale chciałbym być szczery. zgadzam się, że modlić się każdy może tak jak potrafi i jest to wyłącznie sprawa pomiędzy nim a Panem Bogiem. Ty jednak opublikowałęs wiersz, a ja mam prawo się do niego odnieść. po pierwsze, moim zdaniem, niepotrzebnie zaczynasz strofy od I. bez tego byłoby lepiej. po drugie, stosujesz bardzo nieudolne rymy, które mogą zrazić czytelnika. rymowanie to duża sztuka, jeśli jednak nie wychodzi, to czasem może lepiej z niego zrezygować. po trzecie, ta Modlitwa momentami graniczy z prymitywną naiwnością. jednak, żeby być całkiem szczerym, muszę dodać, że: po czwarte, jest w tym wierszu kilka naprawdę bardzo dobrych wersow. i w końcu,po piąte, z mojego punktu widzenia, godny pochwały wybór tematu. mam nadzieję, że nie zniechęciłem Cię, bo chciałbym jeszcze coś Twojego przeczytać. pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...