Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przyjaciółka .................. 17.I.2000

Często wymyślasz stosy powodów:
Za młody, za chudy by miłości był warty,
za mało ma w głowie i za dużo wrogów
by uznać go, więc spisany na straty

Często mówisz, że żyć nie jest warto
a tak wiele dajesz, choć też wiele pragniesz
I gdy jeszcze raz zapragniesz być martwą
przypomnij sobie, że żyjesz dla mnie

A kiedy już nie będzie ratunku
to śmierć tak straszna, szkaradna i sroga
nie da ci umrzeć z tych kilku warunków,
bo jesteś za ładna, za chuda, za młoda




Opublikowano

Dzieki serdeczne !
szczegolnie tobie Pelmanie..Jakby to powiedziec..Twoje zdanie bardzo sie dla mnie liczy i zawsze sie boje twojej krytyki..Tak jak krytyki Adama..

No coz..Mimoiz nie uwazam tego wiersza za najlepszy ciesze sie bardzo ze wam sie spodobal.

Opublikowano

mnie głównie urzekły zgrabne rymy ;)

sporo tutaj prawdy, ale nie jest ona wyrażona w dość oryginalny sposób, żeby pozostać na dłużej w mojej pamięci.
Wiersz niezły, ale czytywałem Twoje znacznie lepsze ;)

A śmierć nie musi być straszna, szkaradna i sroga...
może być piękna, lekka i dobrotliwa.
To ludzie zwykli przedstawiać, to czego się boją i nie znają, jako potworne, okrutne i straszne ;)
Pozdrawiam
Coolt

Opublikowano

Dzieki za przypomnienie mi tego wiersza.Ten wiersz napisalam 4 lata temu..Nic wiedz dziwnego ze nie jest zbyt doskonaly..Nie zaliczam go do moich ulubionych..

To byl okres buntu..Nic wiedz dziwnego ze smierc jest opisana w ten sposob a nastroj wiersza jest troche dziwny..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Palce zastygają w bólu Dawno nie trzymały ołówka  Zawilgotniała kartka wystaje z kieszeni jeansów   Razem z pieniędzmi, zapalniczką i całą tą resztą bałaganu bez dat Naszkicowałbym Ci dom   Nad brzegiem jeziora z werandą, śmiejącymi się dziećmi i burym kotem, wygrzewającym się bezkarnie na schodkach w pełni lata    Krzątasz się po ogródku  W sukience w groszki  Niebieskiej jak dzisiejsze niebo  Nad nami prawie bezchmurno    Mrużę oczy i spiesznym ruchem dłoni rysuję dalej  Prosisz żebym pokazał  Odpowiadam, że jak skończę    Głaszczesz kota i sprawdzasz co jakiś czas czy to już  Pod powiekami czujesz sen  Przychodzi łagodnie i łasi się     Droga do Ciebie długa i daleka  Na spierzchnietych wargach czuję wciąż Twój pocałunek  Ten najpierwszy, najszczęśliwszy   Zapalam papierosa i nasłuchuję  Pytam czy mogę zostać  Zapadam w sen  Droga do Ciebie długa i daleka
    • @MIROSŁAW C., dziękuję :)
    • to co piękne, często nieuchwytne wymaga trudu, wyrzeczeń zanim na szczyt wejdziesz musisz się wyrzec siebie   to co lekkie i przyjemne masz w zasięgu ręki, portfela zanim w przepaść spadniesz możesz się nieźle zabawić   co wybierzesz, twoja sprawa jest jednak taka obawa nic nie zrobisz ! nie będzie nagrody, ani kary przeminiesz smaku życia nie zaznając
    • @wierszyki O ile pamiętam w 20 wygranych przeszkodził mi jakiś dżentelmen, mnie i Ewelinie, który fałszował serduszka :) Ale wbrew może jakimkolwiek pozorom mi na tym nie zależy zupełnie. Tekst ten natomiast ma wbrew pozorom wiele znaczeń. Od mega żartobliwych po bardzo poważne :) Jeśli chodzi o moją 4 książkę to najwcześniej za kilka miesięcy przynajmniej :) Ogólnie wizją jest humor i satyryczność.   @violetta To jak najbardziej też.  @Moondog Pospolita, ale 80 znaczeń :)
    • @Nefretete "Wytrawny alkoholik, w fazie między człowiekiem a bydlęciem, potrafi dobierać trunki do swoich bieżących potrzeb. Kiedy osiąga fazę między bydlęciem a rośliną, przestaje mieć bieżące potrzeby, więc pije, to co ma"   Dziękuję, pozdrawiam.  @Moondog Dziękuję za dobre słowo.  Pozdrawiam. 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...